Netflix party nedir? Arkadaşlarla Netflix izleme uygulaması

Netflix Party nedir arkadaşlarla birlikte Netflix izleyebileceğiniz bir uygulama. Netflix party nasıl yapılır sorusu oldukça popüler oldu. Kısaca anlatmak gerekirse Netflix party nasıl yapılır arkadaşlarla birlikte aynı filmi veya diziyi üyelik gerektirmeden izlemek anlamına gelir. Netflix Party adlı bir Chrome eklentisi, arkadaşlarınızla birlikte film izlemenizi ve aynı anda da sohbet etmenizi mümkün kılıyor. Netflix Party nasıl yapılır sorusunun cevabını haberimizde bulabilirsiniz...

04 Mart 2021 14:58
Netflix party nedir? Arkadaşlarla Netflix izleme uygulaması
Netflix Party sayesinde arkadaşlarınızla film izleyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler Netflix Party eklentisini Chrome üzerinden eklemek olacaktır. Netflix Party eklentisi indirerek arkadaşlarınızla aynı anda film izlerken üzerinde tartışabileceğiniz bir chat bölümünü gerçekleştirebilirsiniz. Netflix Party arkadaşlarınızla izleyerek Chrome klentisi üzerinden size bunu yapmanızı sağlar. Uzantı, sizin ve arkadaşlarınızın eş zamanlı olarak masaüstünüzde şov ve film akışı yapmasını sağlıyor. Davet edilen gruptaki herkesin filmleri duraklatmasına, oynatmasına, ileri veya geri sarmasına izin veriyor. Böylece film akışını birlikte takip edebiliyorsunuz. Ayrıca arkadaşlarınızla filmde neler olduğunu tartışabileceğiniz bir yan sohbet çubuğu da var bununla birlikte tıpkı kanepede birlikte oturuyormuşsunuz hissini yaşayabilirsiniz.

Chrome eklentisini indirdikten sonra istediğiniz kişiye ya da kişilere birlikte Netflix izlemek için davet linki yolluyorsunuz. Tabii bu esnada hedef kişilerin de bu eklentiyi indirip yüklemiş olması gerek. 
NETFLIX PARTY CHROME EKLENTİ NASIL İNDİREBİLİRİM?

- Google Chrome tarayıcınızda www.netflixparty.com adresini ziyaret edin.

- Netflix Partisi'ni ücretsiz edinin.
Uzantıyı indirmek için Google Chrome web mağazası sayfasına yönlendirileceksiniz. Chrome'a Ekle'yi tıklayın.

- Bir açılır kutu açılacak. Uzantı Ekle'yi seçin. Şimdi tarayıcı araç çubuğunuzda gri bir NP simgesi göreceksiniz.NETFLIX PARTY NASIL YAPILIR? NETFLIX PARTY YENİ OLUŞTURMA

Netflix Party aracılığıyla arkadaşlarla birlikte film izlemek için aşağıdaki adımları uygulayın:

- Uzantıyı indirin ve yükleyin.
- Netflix'i açın ve bir video oynatmaya başlayın.
Adres çubuğundaki Netflix Party uzantısı ikonunun rengi griden kırmızıya dönecektir. Buna tıklayın.

- "Create a Netflix Party" başlıklı küçük bir pencere açılacak. Eğer "Only I have control" yazan kutucuğu işaretlerseniz, yayını duraklatma veya devam ettirme gibi işlemleri sadece siz yapacaksınız. Seçmezseniz, isteyen herkes filmi durdurabilecek. "Start the party" düğmesine tıklayın.

- Bu sefer içinde bağlantı bulunan başka bir pencere açılacak. Burada yer alan "Copy URL" yazısına tıklayın ve bağlantıyı arkadaşlarınızla paylaşın. Eğer ihtiyaç duyarsanız, Netflix Party uzantısı ikonuna tıklayarak aynı bağlantıyı yeniden bulabilirsiniz.

- Netflix Party size otomatik olarak bir ikon verecek. Bu ikona tıklayarak onu değiştirebilirsiniz. Ayrıca rumuzunuzu da değiştirme imkanınız var.NETFLIX PARTY VAR OLAN PARTİYE KATILMA NASIL YAPILIR?

Mevcut bir Netflix Party'ye katılmak için aşağıdaki adımları uygulayın:

- Size gelen bağlantıya tıklayın.
- Netflix Party ikonuna tıklayın.

NETFLIX PARTY NASIL YAPILIR VİDEOLU ANLATIM

Daha fazla göster
yukarı ok