Mukabele 2. cüz oku | 2. cüz mukabele dinle hızlı

Mukabele 2. cüz okunuşu nasıldır? Mukabele 2. cüz oku ve dinle! Mukabele 2. cüz hızlı okuma nasıl yapılır? Kuran-ı Kerim ikinci cüz okunuşu ve meali nedir? Mukabele 2. cüz okunuşu, Türkçe meali, Arapça yazılışı ve tefsiri nedir? Tüm merak edilen soruların cevabı burada...

13 Nisan 2021 09:51
Mukabele 2. cüz oku | 2. cüz mukabele dinle hızlı
Mukabele 2. cüz nasıl okunur ve Mukabele 2. cüz nasıl hızlı okunur? soruları Ramazan ayının gelmesiyle birlikte Müslümanlar tarafından arama motorlarında en çok aratılanlar arasındaki yerini aldı. Peki 2. cüz kaç sayfadır? 2. cüz okunuşu ve yazılışı nasıldır? Kur'an-ı Kerim'in 2. cüzü nasıl okunur? Kur'an-ı Kerim'in 2. cüzü nasıl hızlı okunur? Tefsiri ve meali nedir?
KUR'AN-I KERİM'DE 2. CÜZ KAÇ SAYFA?

Kur'an-ı Kerim'de 2. cüz 20 sayfadır. Yalnızca 30. cüz hariç diğer hepsi 20 sayfa sürmektedir.KUR'AN-I KERİM'DE 2. CÜZ HANGİ SAYFALAR ARASINDA YER ALMAKTADIR?

2. cüz 21-40 sayfaları arasındadır. Yani cüzün başlangıcı 21. sayfa ile başlıyor. 40. sayfanın sonunda ikinci cüz bitiyor. 41. sayfa ise bir sonraki cüzün ilk sayfasıdır.

İkinci cüzün ilk sayfası : 21. sayfa

İkinci cüzün son sayfası : 40. sayfa

KURAN HATMİ (MUKABELE) 2. CÜZBİR CÜZ KAÇ SAYFADIR?

Cüz Arapça'da parça bölüm anlamına gelmektedir. Kur'an-ı Kerim'de 1 cüz 20 sayfadan oluşmaktadır. Toplamda 30 cüz bulunmaktadır. 30 cüzden ilk 29 tanesi toplamda 20 sayfadır. Son cüz ise 24 sayfadır. Buna göre Kur'an-ı Kerim toplamda 604 sayfadır. Fakat bazı Kuran-ı Kerim'ler basım farklılığından dolayı 603 sayfa da olabilmektedir. Yani 1-2 sayfa oynama olabilir. Bunun sebebi ise tamamen yayınevi basım farklılığındandır.

2. CÜZDE HANGİ SURELER YER ALIYOR?

Kur'an-ı Kerim'in 2. cüzünde Baraka suresi yer almaktadır. Yani 2. cüzdeki 20 sayfanın tamamında Bakara Suresi vardır.2. CÜZ MUKABELE DİNLE!

2. cüzü sesli bir şekilde Mukabelesini Diyanet'in resmi hesaplarından dinleyebilirsiniz.

KURAN-I KERİM 2. CÜZ ARAPÇA OKUNUŞU

Daha fazla göster
yukarı ok