Haber Tarihi: 21 Mart 2023 14:38 - Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2023 14:38

Kabine Toplantısı ertelendi mi? 21 Mart 2023 Kabine Toplantısı ne zaman saat kaçta?

Kabine Toplantısı ile ilgili son dakika gelişmeleri çok sayıda vatandaş tarafından yakından takip ediliyor. En son 6 Mart tarihinde gerçekleştirilen kritik toplantıda deprem bölgesindeki son durum, konteyner kentlerdeki çalışmalar, kalıcı konutların inşa süreci, Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri gibi konular ele alınmıştı. Bugün yapılması planlanan Kabine Toplantısı ertelendi. Peki, 20 Mart 2023 Pazartesi günü ertelenen Kabine Toplantısı ne zaman yapılacak?

Kabine Toplantısı ertelendi mi? 21 Mart 2023 Kabine Toplantısı ne zaman saat kaçta?
Abone Ol
Vatandaşlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşen Kabine Toplantılarını yakından takip ediyor. Son Kabine toplantısı, 6 Mart Pazartesi günü gerçekleşmişti. İki haftada bir yapılan toplantının bugün de yapılması bekleniyor. Kabine Toplantısı bugün var mı, ertelendi mi? Cumhurbaşkanlığı günlük programı 20 Mart 2023...
KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

Cumhurbaşkanlığı Kabinesinin 20 Mart Pazartesi günü Beştepe'de toplanması bekleniyordu. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın programında bugün kabine toplantısı yer almadı.

Buna göre; Kabine toplantısı bugün yapılmayacak. Kabine Toplantısının ne zaman yapılacağına dair bilgi henüz paylaşılmadı.

CUMHURBAŞKANLIĞI GÜNLÜK PROGRAMI 20 MART 2023...

15:30 : AB'nin Ev Sahipliğinde Düzenlenen Uluslararası Konferansa Canlı Bağlantı (Cumhurbaşkanlığı Külliyesi)

İşaretli programlar sadece kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla duyurulmaktadır.

İşaretli programlar sadece TRT, AA, DHA, İHA, AFP, AP, REUTERS tarafından izlenebilecektir.

Diğer programlar ise basın tarafından izlenebilecektir.

SON KABİNE TOPLANTISI KARARLARI

Cumhurbaşkanı Erdoğan 6 Mart günü yapıaln Kabine Toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:


''Kalkınma ajanslarımızın tüm kaynaklarını afet bölgesi şehirlerine aktararak devlet katkısını en üst seviyeye çıkartıyoruz. 250 milyar liralık kredi paketine 100 milyar lira daha ilave ettik. Deprem bölgesindeki işletmelerin KOSGEB'e olan 2023 borçlarını, felakette hayatını kaybeden işletmecilerimizin tüm borçlarını siliyoruz.

Depremde ağır hasara uğruyan yerlerde dükkanlarını hemen faaliyete geçirmek isteyen esnafa 250 bin liraya kadar yüzde 7,5 faizli kredi veriyoruz. Kısa çalışma ödeneği ve nakdi ücret desteği uygulamalarını da devreye alıyoruz. Toplum yararına çalışma programıyla istihdamı özellikle ihtiyaç sahibi ailelere öncelik vererek 50 bin kişiye çıkartıyoruz. Çocuklarımızın eğitiminin aksamaması için de gayret gösteriyoruz. İllerin ve okul binalarının durularına göre ilk ve orta dereceli eğitim kurumlarımızı açmaya başladık.

İnsanlarımızın barınma taleplerini karşılarken diğer ihtiyaçlarını da ihmal etmiyoruz. 1 milyon 61 binden fazla depremzedeye hanebaşına 10 bin lira acil yardım ödemesi yaptık. Dört haftanın sonunda arama kurtarma çalışmalarını tamamladığımız barınma ve gıda sorunlarını çözdüğümüz bir yere geldik. Yıkık ve acil yıkılacak olan hızla enkazını kaldırılmamız gereken 50 bin bina var.

244 bin konutun ve 75 bin köy evinin inşasına başlamaktır. 22 binin inşasına geçilmiştir. 405 bini konut ve 83 bini köy evi olmak üzere toplamda 488 bin yeni hane yaparak vatandaşlarımıza teslim edeceğiz. Kamu binalaroını da öncelik sırasında göre yine TOKİ eliyle yapacağız. Yeni yerleşim yerlerine yüksekliği 3 veya 4 katı geçmeyecek, yerel mimariye uygun şekilde başlı başına yaşam alanı olarak tasarlıyoruz. Hak sahiplerine konutlarını 1 yıl içinde teslim etmeyi hedefiyoruz. TOKİ vasıtasıyla 500 bin konut 1 milyon altyapılı arsa ve 50 bin işyeri projesiyle milletimizin huzuruna çıkmıştık. Depremde yıkılan şehirlerimizi yeniden kaldırma sürecini de TOKİ vasıtasıyla yaparak ülkemizin elindeki imkanı en iyi şekilde değerlendireceğiz. Tüm yıkımları, tüm zararları telafi etme kararlığına sahibiz.''

Haber ile daha fazlasına ulaşın:
Kabine toplantısı
Gündem
Daha fazla göster
 Reklam 

SON HABERLER

yukarı ok