İsrail bayrağı, Almanya'da kriz yarattı!

İsrail bayrağına getirilen yasak, Almanya ve İsrail devletleri arasında da krize neden oldu.

Haber; Sporx.com dış haberler
Abone Ol
İsrail bayrağı, Almanya'da kriz yarattı!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
28 Nisan 2015 01:07
SPORX DIŞ HABERLER- Almanya 2. Bundesliga'da Ingolstadt ile Union Berlin arasında oynanan maçta, Ingolstadt'ta forma giyen Almog Cohen nedeniyle getirilen İsrail bayraklarının stadyuma sokulmaması ve bayrak direğinden indirilmesi ülkeler arası siyasi krize neden oldu.

2-2 sona eren mücadelede, Berlin'de yer alan Filistinliler'in İsrail'e karşı tepkilerini çekmemek amacıyla stadyumdaki İsrail bayrağı kaldırıldı ve stadyuma da İsrail bayrağının sokulmasına izin verilmedi.

Haberin ulusal basında yer alması sonrası İsrail'in Almanya Büyükelçisi Yakov Hadas-Handelsman, Berlin Senatörü Frank Henkel'den açıklama istedi. İsrailli büyükelçi; "Bu olaydan sonra otoritelerle kontak sağlandı ve bu olayın nasıl yaşandığı öğrenildi. Bu durum çok ciddi ve kültürel, ahlaki açıdan bir şiddet durumu söz konusu. Polis özür diledi ve bize bir not gönderdi" denildi.

Berlin Polis Müdürü Klaus Kandt; "Polis, fikirlerin özgürlüğünü korumakla görevlidir. Bayrağı indirmek, stadyuma sokmamak yanlış bir karar ve bu durumdan ötürü özür diliyoruz" ifadelerini kullandı.

Union Berlin Basın Sözcüsü Christian Arbeit ise; "Polis bu durumun güvenlik nedeniyle oluştuğunu açıkladı. Eğer bizimle ilgili bir sıkıntı varsa, biz sorumluluk almaya hazırız" dedi.

ALMANYA'DA KRİZ YARATAN İSRAİL BAYRAĞI OLAYI İÇİN TIKLAYIN!Tümü
TÜMÜ