EBA yarışma sonuçları, EBA yarışması ödülleri kazanımları

EBA yarışma büyük bir ilgiyle takip edildi ve yarışma sonuçları öğrencilerle paylaşıldı. EBA yarışma ödülleri de aynı şekilde EBA yarışma sonuçları açıklanmadan önce duyurulmuştu.

30 Kasım 2020 12:29
EBA yarışma sonuçları, EBA yarışması ödülleri kazanımları
EBA Bilgi yarışması sonuçları yapılan cevaplandırmaların ardından açıldı. 19 Mayıs'a özel düzelenen ödüllü bilgi yarışmasında doğru cevaplar öğrenciler, öğretmenler ve velilere duyuruldu. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), EBA TV üzerinden 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Liseliler Arası Bilgi Yarışması düzenledi. EBA Lise 19 Mayıs Özel Yayınında yapılacak yarışmada sorular, EBA TV Lise kanalından takip edildi. Öğrenciler telefon, tablet ya da bilgisayarından soruları cevapladı. Bilgi yarışmasında birinci olan öğrenciye dizüstü bilgisayar kazanırken, ikinciye tablet ve üçüncü olan yarışmacıya da akıllı saat armağan edilecek. 
EBA BİLGİ YARIŞMASI SONUÇLARI, EBA BİLGİ YARIŞMASI CEVAPLARI

EBA TV 19 Mayıs liseler arası bilgi yarışması soru ve cevapları neler?

1- Kurtuluş Savaşı'nın amaç,gerekçe ve yöntemi ilk kez nerede belirtilmiştir?
Cevap : Amasya Genelgesi

2-1798 Fransız İhtilali ile başlayıp halen devam eden tarihi çağın adı nedi?
Cevap : Yakın Çağ

3- İstiklal Marşımız hangi yıl kabul edilmiştir?
Cevap : 1921

4-Bir elektrik devresinde direnç hangi harf ile gösterilir?
Cevap : R

5- 251 şehit verdiğimiz 15 temmuz hain darbe girişimi sırasında özel kuvvetler Komutanlığında darbe girişimine karşı gösterdiği mücadele sırasında şehit düşen ve ismi 15 temmuz destanı ile özdeşleşen kahramanımızın ismi nedir?

Cevap: Ömer HALİSDEMİR

6-Sokakta hızlı bir şekilde portre çizen ressamlar genellikle hangi tekniği kullanırlar?
Cevap : Karakalem

7- Yerli elektrikli otomobil (TOGG) fabrikası hangi ilimizde kurulacak ?
Cevap : Bursa

8-Dört farklı coğrafi bölgede toprağı olan ilimiz hangisidir?
Cevap : Bilecik

9- Tarihin sıfır noktası olarak kabul edilen Göbeklitepe hangi ilimizdedir?
Cevap : Şanlıurfa

10- 200 TL'ni n arka yüzünde hangi ismin resmi vardır ?
Cevap : Yunus Emre

11- Atasözüne göre yanlış hesap nereden döner?
Cevap: Bağdat

12- Özellikle ramazan aylarında cami minarelerinin arasına asılan ışıklı yazılara ne ad verilir?
Cevap : Mahya

13- Aşağıdakilerden hangisi fotosentez sonucunda ortaya çıkar?
Cevap : Oksijen

14- Mustafa Kemal Atatürk'e Gazilik unvanı ile mareşallik rütbesi hangi savaş sonunda verilmiştir
Cevap : Sakarya

15- Modern güreş tarihinde ilk kez 17 yaşında Dünya Şampiyonu olan ve "asrın güreşçisi" unvanı ile ödüllendirilen milli güreşçimizkimdir?
Cevap : Hamza YerlikayaEBA YARIŞMAYA NASIL KATILINIR?


Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Liseliler Arası Bilgi Yarışması yapılacağını açıkladı. EBA TV Lise 19 Mayıs Özel Yayınında yapılacak yarışmada sorular, EBA TV Lise kanalından takip edilecek.

EBA BİLGİ YARIŞMASI CEVAPLARI YOUTUBE VİDEO

EBA TV NASIL İZLENİR?

EBA TV lise izle, EBA TV lise yayın frekansı, EBA TV 24 Mart Salı günü yayın akışı, EBA Şifresi nasıl alınır, tek kullanımlık EBA girişi, EBA TV frekans ayarlama, EBA frekans ayarlama, EBA TV ilkokul saatleri, EBA TV ortaokul saatleri, EBA TV yükle, TRT Okul frekans 2020, televizyondan EBA TV nasıl açılır, EBA TV indir, TRT izle EBA TV, EBA ilkokul gibi soruların cevapları burada. EBA TV TRT - EBA TV'nin yayın programını açıkladı ve EBA TV ders programları da Twitter üzerinden duyuruldu. Milyonlarca öğrenci şimdi EBA TV'nin hangi frekans üzerinden yayın yapacağını araştırıyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın 23 Mart'tan itibaren yayın yapacağı EBA TV'nin frekans bilgileri ve detaylar haberimizde…

EĞİTİM HANGİ KANALDA?

TRT - EBA TV İlkokul, TRT - EBA TV Ortaokul ve TRT EBA TV Lise olmak üzere 3 kanal uzaktan eğitimde kullanılacak. HD ve SD olmak üzere toplam 6 kanaldan yayın yapılacak.

EBA TV FREKANS BİLGİLERİ

Öğrenciler için EBA TV İlkokul, EBA TV Ortaokul ve EBA TV Lise ile 23 Mart Pazartesi gününden itibaren uzaktan eğitime başlayacak.

Uydu: TURKSAT
Kanal: Trt Eğitim HD/1/2/3
Frekans: 12083 H 13750

EBA TV KANALI NASIL BULURUM?

SD (Standart çözünürlüklü) TV'LER İÇİN: TURKSAT Kanal Güncelle Sistemi sistemine sahip uydu alıcılarda ya da uydu alıcılı TV'lerde TRT -EBA TV İlkokul SD 89. kanaldan, TRT - EBA TV Ortaokul SD 90. Kanaldan, TRT -EBA TV Lise SD 91. kanaldan izlenebilir. HD (yüksek çözünürlüklü) TV'LER İÇİN: TRT -EBA TV İlkokulHD 86. kanaldan, TRT -EBA TV Ortaokul HD 87. kanaldan, TRT -EBA TV LiseHD 88. kanaldan izlenebilir. TURKSAT Kanal Güncelle Sistemi olmayan cihazlarda kanal bulma TURKSAT'ın şebeke arama sağladığı frekanslarda Network Search (Şebeke Arama) kısmını açık yaparak tarama yöntemiyle yapılabilir.

DIGITURK , TURKSAT , TİVİBU EBA TV HANGİ KANALDA?

TURKSAT uydularından şifreli platform hizmeti veren D-Smart, Tivibu Uydu ve Digiturk Türksat Uydusu platformları da kendi akıllı kanal sıralamasına eklemek suretiyle yayınları abonelerine iletecek.Daha fazla göster
yukarı ok