EBA çöktü mü? EBA Neden açılmıyor (18 Ocak Pazartesi)

EBA çöktü mü, neden açılmıyor? Uzaktan eğitime devam eden milyonlarca öğrenci, EBA üzerinden derslerini görüntüleyebiliyor. EBA'ya erişim sorunu yaşayan öğrenciler, sorunun ne zaman düzeleceğini araştırmaya başladılar. EBA erişim sorunu ile ilgili son gelişmeler neler? Peki, EBA çöktü mü? EBA neden açılmıyor?

18 Ocak 2021 05:07
EBA çöktü mü? EBA Neden açılmıyor (18 Ocak Pazartesi)
EBA çöktü mü? EBA ne zaman düzelecek? EBA neden çöktü? Koronavirüs salgını nedeniyle uzaktan eğitime geçen öğrenciler, bugün EBA'ya erişim sıkıntısı yaşıyor. Yaşanan bu gelişmenin ardından "EBA çöktü mü, neden açılmıyor?" sorusunun yanıtı merak konusu oldu.
EBA'ya girmeye çalışan öğrencilerden bazıları 'Mapping verisi alınamadı' hatası ile karşı karşıya kalıyor. Peki, EBA çöktü mü? EBA neden açılmıyor? EBA bağlantı sorunu ne zaman düzelecek? İşte son gelişmeler...

EBA ÇÖKTÜ MÜ, NEDEN AÇILMIYOR?

EBA sistemine ara ara erişim sıkıntısı yaşanıyor. Erişim sıkıntısının yoğunluktan dolayı olduğu tahmin ediliyor. Konu ile ilgili MEB'den resmi açıklama geldiğinde ahaber.com.tr'de yer alacak.

"MAPPING VERİSİ ALINAMADI" NE DEMEK?

Bağlantı yapmaya çalışan öğrencinin eğitim sistemi sunucularına ulaşamadığını veya verileri alamadığını söyleyen bir mesaj.

EBA GİRİŞ HATALARININ NEDENİ?

EBA giriş hatalarının başlıca nedenleri şu şekildedir:

* Sunucu yoğunluğu
* İnternet yoğunluğu
* Çok sık giriş denemeleri
* Kullanıcının bağlantısının kesilmesi
* İnternette oluşan kopmalar
* Bulunduğunuz bölgede yoğun kullanımlar
* Kullanıcıya yapılan engelleme

Daha fazla göster
yukarı ok