Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Cuban, Kobe anısına 24 numarayı emekli edecek

Dallas Mavericks'in sahibi Mark Cuban, Efsane oyuncu Kobe Bryant'a ait 24 numaranın, Mavs tarafından emekli edileceğini belirtti.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Dallas Mavericks'in sahibi Mark Cuban, Efsane oyuncu Kobe Bryant'a ait 24 numaranın, Mavs tarafından emekli edileceğini belirtti.

Cuban, Kobe ve kızı Gianna Bryant'ın vefatı sonrası şöyle bir duyuru yayınladı:

"Kobe Bryant ve kızı Gianna'nın yıkıcı vefat haberleri bizi şok etti ve üzdü. Kobe oyunumuzun elçisi, süslü bir efsane ve küresel bir simgeydi. Her şeyden önce, sevgi dolu ve kendini adamış bir babaydı.Kobe'nin mirası basketbolun ötesine geçiyor ve organizasyonumuz, 24 numaranın bir daha asla bir başka Dallas Maverick tarafından giyilmeyeceğine karar verdi. Kalplerimiz bu korkunç trajediden etkilenen tüm yaşamlara ve ailelere gidiyor. Dualarımızı Vanessa'ya ve ailesine, Lakers organizasyonuna ve her yerdeki Kobe Bryant hayranlarına gönderiyoruz."

Cuban ayrıca şu tweetleri attı:

"Hayatın ne kadar değerli olduğunu asla unutamayız. Size özel olan insanları ne kadar derinden sevdiğinizi asla unutturmayın."

"Tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim. Her biriniz benimle bir parçanızı paylaştınız ve hayatımı daha iyi hale getirdiniz. Ben de aynısını yapmaya çalıştım. Eğer burada olsaydın sana aileme sarıldığım gibi sarılırdım. Bize ölüm gerçeğini hatırlatan şeylerin böyle trajediler olması, inciten bir şey."