Sporx Extra Arama Logo

Transeksüel sporcuya oynama izni çıktı!Avustralya'da eşine ender rastlanacak bir olay yaşandı. Spor kariyerine hentbolda başlayan Hannah Mouncey, 2015 yılına kadar uluslararası bir hentbolcu olarak kariyerini sürdürdü. Cinsiyet değiştiren ve transeksüel olmaya karar veren Hannah Mouncey, kadınlar futbol liginde oynamak için ise Avustralya Futbol Federasyonu'na başvuruda bulundu.

Erkekler liginde hentbol oynayan Hannah Mouncey, cinsiyet değiştirdikten sonra kadınlar futbol liginde oynama hakkı elde etti.

''TEŞEKKÜR ETMEYECEĞİM''

Twitter'dan bir mektup paylaşan Hannah Mouncey, ''Bu sezon oynamak için sabırsızlanıyorum. Bu zor zamanlarda bana destek olan herkese teşekkür etmek istiyorum. Ama Avustralya Futbol Federasyonu'na teşekkür etmeyeceğim. Her Avustralyalının seçme hakkı vardır ve bunun için teşekkür etmeyeceğim'' sözlerini kullandı.

1.90 boyunda ve 100 kilo ağırlığında olan Hannah Mouncey'ın kariyerini nasıl şekillendireceği büyük merak konusu oldu.Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın