Pis Yedili Melis kimdir? Eylül Su Sapan yaşı, hayatı (03 Kasım Salı)

Pis Yedili dizisi Show TV'de yayınlanıyor. Bu dizide biyoloji öğretmeni Melis karakterini canlandıran oyuncu Eylül Su Sapan dikkat çekti. İşte Pis Yedili Melis hayatı, yaşı

03 Kasım 2020 06:18
Pis Yedili Melis kimdir? Eylül Su Sapan yaşı, hayatı (03 Kasım Salı)
Pis Yedili dizisi, Show TV ekranlarında yayınlanıyor. Bu dizide Melis karakterini canlandıran oyuncu Eylül Su Sapan dikkat çekti.
(PİS YEDİLİ MELİS) EYLÜL SU KAPAN KİMDİR?

İstanbul'da dünyaya gelen Eylül Su Sapan, lise eğitimini tamamladıktan sonra Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde oyunculuk üzerine eğitim aldı. Oyunculuk eğitimini tamamladıktan sonra kamera karşısına ilk kez Pis Yedili isimli dizide canlandırdığı Melis karakteri ile geçti. Ardından pek çok dizi ve filmde rol alan Eylül Su Sapan, oyunculuk kariyerine günümüzde devam etmektedir. 2012'de Pis Yedili isimli dizide Melis karakterini canlandırdı. Dizi, okullarının yanmasıyla özel bir okula nakil olan yedi yakın dostun yaşadıklarını anlatıyor. Dizinin başrollerinde ise Kadir Doğulu, Eda Ece, Hazal Şenel, Melis Babadağ, Turan Özdemir ve Özge Özberk yer aldı.

Genç oyuncu daha sonra ise Ammar: Cin Tarikatı isimli dizide Canan karakterini canlandırdı. Film, eğlenmek için bir araya gelen bir grup gencin korkunç bir gece yaşamalarını ve hayatlarının bir daha eskisi kadar düzgün olmamasını anlatıyor. Filmin başrollerinde ise Duygu Paracıkoğlu, Eylül Su Sapan, Ozan Akbaba, Burak Sarımola ve Dilşah Demir yer aldı.

Eylül Su Sapan 2015'te Beş Kardeş isimli dizide Nazlı karakterini canlandırdı. Dizi, birbirlerinde çok farklı karakterlere sahip olan beş erkek kardeşin küçük mahallelerinde yaşadıklarını anlatıyor. Dizinin başrollerinde Serkan Keskin, Nihal Yalçın, Nadir Sarıbacak, Tansu Biçer, Osman Sonant ve Fatih Artman yer aldı.

PİS YEDİLİ NE ZAMAN YAYINLANDI?

Pis Yedili, Türk gençlik ve komedi dizisi. 25 Ekim 2011 tarihinde Show TV'de gösterime girmiş, 24 Haziran 2014 tarihinde yayından kaldırılmış ama 6 yıl sonra 10 Haziran 2020 yılında kalan 4 bölümünün yayınlanmasına karar verilmiştir.

PİS YEDİLİ KONUSU

Pis Yedili, okudukları lisede yangın çıktığı için açıkta kalır. Filiz hanım, onları özel bir liseye yerleştirir. Ama sınıf arkadaşları onları hiç sevmez ve onlara "varoş" diye hitap etmeye başlar. Kolejin başarıya endeksli sistemine sıkı sıkıya sahip çıkan müdiresi Esma Sultan bu öğrencilerin lisenin not ortalamasını düşüreceği endişesiyle onları istemese de, altın kalpli müdür yardımcısı Hasan Paşa'nın ve Filiz hanımın destekleri ile bu yedi öğrencinin hayatında yeni okullarında yepyeni bir yaşam başlar.

PİS YEDİLİ OYUNCULARI, KARAKTERLERİ

Ayşegül Aldinç: Esma Sultan; Asıl adı Esma Mısıroğlu'dur. Okulun müdüresidir. Pis Yedili'yi okulda istemez. Eskiden okulun sahibi Nedim Bey'i sevmiştir fakat artık Dizel'den Hoşlanır. Evlenemediği için her evleneni kıskanmaktadır. Dizel'le evlenmeye karar vermişlerdir ama Dizel nikâh masasında onu terk etmiştir.

Asuman Dabak: Songül; Okulun hizmetlisidir. Ayrıca Karabiber'in annesidir. Hasan Paşa ile evlidir.

Turan Özdemir: Hasan Paşa; Okulun yardımsever müdür yardımcısıdır. Songül ile evlidir.

Melih Selçuk: Rüzgar Kıratlı; Sessiz sakin bir kişiliktir. Sürekli kulaklıkla kendi benliğini dinlemektedir. Pis yediliye sonradan girmiştir. Cimbom'a aşıktır.

Eda Ece: Cimbom; Asıl adı Günçiçek Seymen. Galatasaraylı olduğu için ve adı-soyadının ilk harfleri GS olduğu için arkadaşları ona Cimbom der. Annesi tarafından zorla Fatih'le nişanlanmıştır. Güney duyunca onu ve pis yediliyi bırakıp kaçmıştır. Güney'i unutmaya çalışmaktadır. Günçiçek nişanı atmıştır. Fatih bunu duyunca Günçiçeği kandırarak bayıltıp kaçırmıştır. Pis yedili onu Rüzgar ile kurtarmaya gitmiştir. Sonra Fatih silahını çekip Rüzgâr'ı vurmuştur. Rüzgâr'a aşık olmaya başlamıştır.

Bükre Atala: Karabiber; Asıl adı Sevil Öztürk'tür. Kız olmasına rağmen erkek gibidir, kavgacıdır. 25. bölümde Mert'e aşık olmuştur. Mert'le çıkmaktadır

Halil İbrahim Babür: Trafo; Asıl adı Mert Karatütün'dür. Pis Yedili'nin en asabi üyesidir. Annesi ile babası kan davasına kurban gitmiştir. Dedesiyle birlikte yaşamaktadır. Gülcan'la sözlüydü ama 56. bölümde ayrıldılar. Herkese atarlanır. Sevil'e bir türlü açılamamış, en sonunda 72. bölümde sevgisini açıklamıştır. Songül ile araları hiç iyi değildir. Sevil'e aşıktır ve sevgilidirler.

Hazal Şenel: Salça; Asıl adı Neşe Babacan'dır. Pis Yedili'nin dedikoducu üyesidir. Cimbom ve Karabiber onun en iyi arkadaşlarıdır. Dedikoduda bir numaradır. Can'la ilişkileri vardır. 46. bölümde ilişkileri ortaya çıkmıştır. 51. bölümde ilişkileri bitmiştir. 64. bölümde Can ile tekrar çıkmaya başlamıştır. 65. bölümde ayrılmıştır. Bertan'a aşıktır 94. bölümde Bertan ile sevgili olmaya başlamıştır.

Ahmet Yıldırım: PC; Asıl adı Peker Canaydın'dır. Albino hastasıdır. Ayrıca bilgisayar ile çok yakından ilgilenir. Bu yüzden arkadaşları ona PC der. Profesyonel bir hackerdır. Beril'e aşıktır.

Sezer Arıçay: Furkan Arıcı; İkoncanlar'ın lideridir. Pis Yedili'lerden nefret eder. Elçin'e deliler gibi aşıktır. Şımarıktır. Elçin'i hala seviyordur.

Melis Babadağ: Elçin Paksoy; Zengindir, züppe değildir. Okulun başkanıdır. Güneyin kuzeni Ceyhun'a aşık olmuştur. Zeynep'ten nefret eder. Zeynep yüzünden Ceyhun ile kısa süre ayrı kalmışlardır ama çok zaman geçmeden barışmışlardır.

Güneş Zavrak: Dilkopat; Asıl adı Damla Tezcan'dır. Tipik zengin kızıdır. Sürekli Melis, Beril, Elçin ve Alice'le takılır. Eskiden Trafo'ya aşıktı. Ancak şu an Etkin'le çıkıyorlardır. Şımarık havalı sürekli cep telefonuyla ilgilenen bir kızdır.

Ümit Erlim: Zeki; İkoncanlar'ın aptalıdır. Bu yüzden Orço ile çok iyi anlaşır. Furkan ve Etkin'le takılır.

Ecem Karavus: Alice Karadağ; Babası Türk annesi Yunan olan sarışın kız Alice Dilkopat, Beril, Melis ve Elçin ile takılmaktadır. Alice'e hayran olan Orço, Alice'i tavlamak için türlü türlü şeyler yapar. Ama her seferinde başarısız olur. Orço'dan nefret ediyordur. Temmuz'dan hoşlanmaktadır.

Ceren Soylu: Oya Bilir; Okulun Biyoloji hocasıdır. Bütün erkeklerin kendi peşinde koştuğunu sanır ama kendisi erkeklerin peşinde koşar. Erkeklerin ufak bir hareketlerini gördüğü zaman yanlış bir şey olacağını sanır ve "Öyle yapacağını sanıyorsan avucumu yalarsın." diye avucunu gösterir. Halil Sezai'ye hem aşıktır hem de nefret ediyordur.

Harun Kolçak: Hurşit Van Beethoven; Okulun müzik hocasıdır. Askerde kulağının dibinde bateri çalındığı için sağırdır. Fakat öğrencilerine kulağının dibinde bomba patladığı için sağır olduğunu söyler. Sağır olmasından dolayı önemli bir şey duyunca yangın tatbikatı olduğunu sanır.

Yusuf Atala: Kemal Samyeli; Güney ve Gülcan'ın babasıdır. Ceza evinden çıkmış, artık geride kalmış yılları çocuklarıyla geçirerek telafi etmeye çalışmaktadır. İleriki bölümlerde diziden ayrılmıştır.

Serpil Koparan: Gülseren Samyeli; Güney ve Gülcan'ın annesidir. Kendi halinde, kocası ceza evinde iken çocuklarını bin bir zorlukla, evlere temizliğe giderek büyütmüştür. Günçiçek'ten ziyade Elçin'i sevmektedir. Tekirdağ'a taşınmışlardır.

Senay Kösem: Çiçek Seymen; Günçiçek'in annesidir. Kızının zengin kocayla evlenmesini ister. Güney'i sevmez.

Ümit Kantarcılar: Ceyhun; Güney'in kuzenidir. İzmir'den İstanbul'a yatay geçiş yapmıştır. Güneylerin evinde kalıyordur. Elçin ile çıkmaktadır ve ona aşıktır. Zeynep'ten nefret etmektedir. Zeynep yüzünden Elçin ile ayrılmışlardır. Sonrasında Elçin'le barışmışlardır. Fanatik bir Karşıyaka taraftarıdır.

Nevzat Çiftçi: Dizel; Pis Yedili'nin takıldığı Dizel Cafe'nin işletmecisidir. Pis Yedili ne zaman dara düşse yardımlarına koşar. Esma Sultan, kendisine aşıktır. Kaybetmemek için elinden geleni yapar. O da Esma Sultan'ı seviyordur. Esma Sultan'la evlenmeye karar vermiştir ama Esma'yı nikâh masasında terk etmiştir.

Müge Bayramoğlu: Beril; Dilkopat'ın melakelerinden biridir. Hep Dilkopat'ın yanlış söylediği sözlerini düzeltir. Dilkopat ona "Türk Dil Kurusu" der. Peker'e aşıktır.

Eylül Su: Sapan Melis; Dilkopat'ın melakelerinin aptalıdır. Ona herhangi bir şeyi sorulduğunda "Muhattabım değil" diye cevap verir.

İlkay Akdağlı: Halil Sezai Çokyaşa; Okulun edebiyat hocasıdır. Her konuşmasını kitap okur gibi söyler. Dilkopat(Damla), Melis, ve Beril'in onun adına Oya Bilir'e hep buluşma mesajı atmalarından dolayı Oya Bilir'in gittiği yerde Halil Sezai'nin gelmediğini görünce kafasından aşağı hep sıcak çay ve su dökmüştür. Oya Bilir'den korkuyordur.

Burak Alkaş: Orço; Asıl adı Orçun Çolak'tır. Adı ve soyadının ilk iki harfinden dolayı ona Orço derler. Anneanesiyle birlikte yaşar. Şakacıdır. Orço'ya Trafo "Turşu", Paşa "Gereksiz" der. İki lafından biri "Haybi" dir. Bir ortama girince hep "Kamiller" der, bazen de "Orço iki "O" ile" der. Biraz salak olduğundan Zeki ile takılır. Alice'ye deliler gibi aşıktır. Alice'in yanına gidince uzatarak "Aliiiice Calimero" der. Alice'de buna sinirlenip "Calimero değil Calimera" der. Sapıktır. Alice için türlü türlü numaralar yapar. Ama Alice, Orço'dan nefret ettiğinden bu numaralara kanmaz. Saçının ön tarafı hep dikiktir ve hep kısa pantolon giyer. Milano'da amcası olduğunu her fırsatta söyler ama kimse ona inanmaz. Aslında gerçekten Milano'da amcası vardır ama tımarhanenin Milano koğuşundadır. Temmuz'a gıcık olur.

Bertan Aslani: Bertan; Makedonya'dan okula yeni gelmiştir. O da artık Pis Yedili'den biri olmuştur. İlk geldiği zamanlar Cimbom'dan hoşlanıyordu fakat şimdi Salça'ya aşıktır. Salçada Bertan'ı sevmektedir. Daha birbirlerine açılamamışlardır. 94. bölümde Neşe ile sevgili olmuştur.

Temmuz Uğur Yıldız: Temmuz; Esma Sultan'ın yeğenidir. İkoncanlara gıcıktır. Alice'den hoşlanmaktadır.
Daha fazla göster
yukarı ok