Yanal: "Galibiyeti kaçıran taraftık"

Eskişehirspor teknik direktörü Ersun Yanal, Galatasaray maçının ardından yaptığı açıklamada galibiyeti kaçırdıklarını söyledi.

Haber; Sporx.com ve AA
Abone Ol
Yanal: 'Galibiyeti kaçıran taraftık'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
02 Mart 2013 21:22
Eskişehirspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, Galatasaray karşılaşmasının ardından açıklamada bulundu.

Yanal, karşılaşma ile ilgili yorumlarında futbol oynamaya çalıştıklarını ve bunu da başardıklarını söyleyerek, "Maçın sonlarında futbolun gereklerini yapmaya çalıştık. İyi mücadele edip iyi pozisyonlar yakaladığımızı düşünüyorum. Rakibimize ciddi pozisyon vermedik. Galibiyeti kaçıran taraftık. Her maçı kazanmak için oynuyoruz ancak kazanamamak bizim için kayıp gibi görünüyor." ifadelerini kullandı.

Galatasaray'ın zengin bir kadrosu olduğunu ve Eskişehirspor olarak iyi mücadele ettiklerini söyleyen Yanal, "Galatasaray iyi bir takım. Zengin bir kadrosu var. Futbol adına güzel şeyler oldu. Maç öncesinde kabaca konuştuklarımız bizim için maç içerisinde olumlu geçti diyebilirim. Temel olarak değişikliklerin ardından gücümüzü ortaya koymaya çalıştık. İki pozisyonda üst üste direklere takılmak çok beklediğimiz bir şey değildi tabii ki." ifadelerini kullandı.

"SPOR KAVGA ARACI DEĞİLDİR"

Basın toplantısında futbolun, sporun, dostluk ve kardeşlik, barış olduğunu ifade eden Yanal, şöyle konuştu:

''Spor, kavga aracı değildir, Sporun gerçek amacının ne olduğunu hatırlamak gerekiyor. Öncelikle bu keyfi ve zevki yaşattıkları için oyuncularıma teşekkür ediyorum. Hücumda biraz daha iyi olabilirdik. Daha iyi pozisyona girip pozisyonları gole çevirebilirdik. Seyircimizin maçın ardından bizi alkışlayarak soyunma odasına uğurlamasından mutluyuz. Ligin prestijli ve itibarlı takımıyız. Her alanda bunu görüyoruz. Ufak tefek hatalarımız tabi ki olur. Oyuncularım saha içinden centilmenlik dışı kart veya pozisyon yaratmadan, evrensel değerlere sahip çıkarak maçını yapar. İyi oynadık, futbol adına gereken her şeyi yaptık. Üç direğin arasından topun geçemediği bir maç oldu. Futbolcularımın her zaman yüksek motivasyonla oynamalarını istiyorum. Takımımızla daha iyi şeyler yapacağız.''

Yanal son olarak maç içerisinde sakatlanarak sahayı erken terketmek zorunda kalan Servet Çetin'in durumunun ciddi olmadığını ve kontrollerin ardından net bilgiye ulaşacaklarını söyleyip açıklamalarını tamamladı.
Sonuçlanan Transferler
Tümü
EN ÇOK OKUNANLAR
TÜMÜ