Fatmagülün suçu ne nerede çekildi?

Fatmagülün suçu ne dizisinin nerede çekildiği, oyuncu kadrosu ve yayın tarihi merak ediliyor. İşte Fatmagülün suçu ne dizisiyle ilgili tüm merak ettikleriniz...

30 Kasım 2020 14:56
Fatmagülün suçu ne nerede çekildi?
Fatmagül'ün Suçu Ne?, 2010 yapımı Türk drama televizyon dizisidir. Dizinin ilk bölümü 16 Eylül 2010'da Kanal D'de yayımlandı.

Ay Yapım tarafından yapımı gerçekleştirilen dizide dört adamın tecavüzüne uğrayan ve tecavüzcülerden biriyle evlenmek zorunda bırakılan Fatmagül'ün ve onunla evlenmek zorunda kalan Kerim'in hikâyesi işlenmektedir. Fatmagül, sonradan Kerim'in ona tecavüz etmediğini öğrenince aralarında aşk oluşmaya başlamıştır.

Dizi Vedat Türkali'nin 1986'da çevrilen, aynı adlı film için yazdığı senaryoya dayanmaktadır. 1986 yapımı bu sinema filmini Süreyya Duru yönetmiş, başrollerinde Hülya Avşar ve Aytaç Arman oynamıştır. Dizinin senaryosu ise Ece Yörenç ve Melek Gençoğlu tarafından yazılırken, yönetmenliği Hilal Saral yapmaktadır.
FATMAGÜLÜN SUÇU NE NEREDE ÇEKİLDİ?

Fatmagül'ün Suçu Ne? dizisinde Fatmagül'ü Beren Saat, Kerim'i Engin Akyürek canlandırmaktadır. Filmin çekimleri ilk önce Çeşme'de başladı ardından İstanbul'da devam etti. Dizi, 21 Haziran 2012'de ekranlara veda etti.

Müzik

Dizi Müziklerini ise Toygar Işıklı yapmıştır.


Oyuncu kadrosu

Beren Saat
Fatmagül

Engin Akyürek
Kerim

Sumru Yavrucuk
Ebe Nine

Musa Uzunlar
Reşat

Fırat Çelik
Mustafa

Murat Daltaban
Münir

Buğra Gülsoy
Vural

Kaan Taşaner
Erdoğan

Engin Öztürk
Selim

Deniz Turkali
Perihan

Seda Güven
Meltem

Veda Yurtsever İpek
Ender

Esra Dermancıoğlu
Mukaddes

Bülent Seyran
Rahmi

Aziz Sarvan
Turaner

Mehmet Uslu
Rıfat

Daha fazla göster
yukarı ok