Boston Celtics LogoBrooklyn Nets LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoHouston Rockets LogoMemphis Grizzlies LogoNew Orleans Pelicans LogoSan Antonio Spurs LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers LogoDetroit Pistons LogoIndiana Pacers LogoMilwaukee Bucks Logo
Denver Nuggets LogoMinnesota Timberwolves LogoOklahoma City Thunder LogoPortland Trail Blazers LogoUtah Jazz LogoAtlanta Hawks LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoWashington Wizards LogoGolden State Warriors LogoL. A. Clippers LogoL. A. Lakers LogoPhoenix Suns LogoSacramento Kings Logo

Draymond: "Kyrie'nin yaptığını yapmak cesaret ister"

Golden State Warriors forveti Draymond Green, Kyrie Irving - Isaiah Thomas takasını değerlendirdi ve Kyrie'nin Cleveland Cavaliers'tan takas istemesinin cesurca bir hareket olduğunu söyledi.

Golden State Warriors forveti Draymond Green, Kyrie Irving - Isaiah Thomas takasını değerlendirdi ve Kyrie'nin Cleveland Cavaliers'tan takas istemesinin cesurca bir hareket olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz gün Japonya merkezli bir elektronik ticaret şirketi olan Rakuten ile olan anlaşmanın tanıtıldığı basın konferansında yer alan Draymond, takası ve Kyrie'nin kararını şu şekilde değerlendirdi:

"Beni tamamen şaşırttığını söyleyemeyeceğim. Size, ona duyduğum saygının dışında daha fazlasını anlatırım. Bu yapmış olduğunu yapmak zor iş. Üzerine ne kadar baskı aldığını insanların tamamen gördüğünü zannetmiyorum. Ama bunu yapmak istemek, bununla gelen baskıyı bilmek, bunu yapmaya hazırım demek oluyor. Benim en çok gözüme çarpan buydu. 'Aaa, Kyrie ayrılmak istiyormuş' şeklinde şaşırmadım, bunlar hep oluyor. Shaq ve Kobe'yle de olmuştu. Yıllar boyunca NBA'de bir sürü adamla oldu. Bir sürü insan LeBron'un dünyanın en iyisi olduğunu söyler ve bunu da LeBron'a saygısızlık olarak söylemiyorum, fakat Kyrie bir adım öne çıkıp 'LeBron'la oynamak istemiyorum, kendi olayımı istiyorum.' diyor. Bunu da kaldırabilmeniz gerekir. O da temelde bunu kaldırmaya hazırım diyor. Çok büyük bir şey, çok şey anlatıyor. Bununla birlikte, serbest oyuncu değildi, ve herhangi bir yere takaslanabilirdi. Ama kendisi, nereye gideceğini umursamadığını söyledi, sadece gitmek istedi. Bu, kendisinin ne kadar rekabetçi olduğunu da gösteriyor. Karakteri gibi, kendisini anlatan bir hareket."

Kyrie, önümüzdeki sezon Boston Celtics forması giyecek.
7/24 NBA TÜRKİYE