2020 Bayramda kısıtlama var mı? Dışarı çıkma yasağı olacak mı, bayramda yasak var mı?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kurban Bayramı'nda koronavirüs tedbirlerinin devam edip etmeyeceğini ve dışarı çıkma yasağının sürüp sürmeyeceği konusunda açıklama yaptı. Fahrettin Koca dışarı çıkma yasağı olacak mı? bayramda yasak var mı? bayramda kısıtlama var mı? sorularının cevabını verdi. Detayları öğrenmek için kısıtlama var mı?, dışarı çıkma yasağı konularıyla ilgili haberimizi ziyaret edebilirsiniz...

09 Temmuz 2020 06:46
2020 Bayramda kısıtlama var mı? Dışarı çıkma yasağı olacak mı, bayramda yasak var mı?
Vatandaşların çok merak ettiği bayramda kısıtlama olacak mı? sorularına ilişkin Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan açıklama geldi. Fahrettin Koca bu konuyla iligli dışarı çıkma yasağı bayramda olacak mı, bayramda kısıtlama, bayramda yasak konularının gündemlerine geldiğini ifade etti. Konuyla ilgili detayları merak edenler Fahrettin Koca'nın açıklamasına kulak kesildi.
Yaşanan pandemi sürecinde bir çok kez sokağa çıkma yasağına gidildiğini belirten Koca açıklamasında bu gibi durumların tekrar gündeme gelebileceğini sözlerine ekledi.

BAYRAMDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI, BAYRAMDA KISITLAMA, DIŞARI ÇIKMA YASAĞI?

Fahrettin Koca'nın bayramda sokağa çıkma yasağı ile ilgili açıklamaları: "Bugün kısmen Bilim Kurulu'nda gündeme geldi. Ama bir öneri noktasına gelmedi. Özellikle önümüzdeki haftalarda salgının seyrine göre netleşmiş olur. Ülke genelinde sokağa çıkma yasağı gündeme gelmedi. Birtakım tedbirler olabilir, özellikle il bazında kısıtlamalar gündeme gelebilir."

ASKER UĞURLAMALARI YASAKLANDI

Sağlık Bakanı Koca, devletin bazı tedbirleri uygulamaya koyduğuna işaret ederek, "8 ilimizde asker uğurlamaları yasaklanmıştır. Din görevlilerimiz; cenaze merasimi, taziye, mevlit, toplu ibadet kaynaklı riskleri önlemek için çalışma başlatmıştır. Güvenlik güçlerimiz, pazar yerlerinde yaptırım içeren tedbirler almaktadır. Düğün, nişan gibi törenlerde toplum sağlığı adına 'gözlemci' bulundurulması yönünde hazırlık söz konusudur." bilgisini verdi.Daha fazla göster
yukarı ok