Tamer Tuna kimdir? Tamer Tuna nereli? Tamer Tuna hangi takımlı?

Göztepe'de yakaladığı çıkış sonrası Türk futbol camiası tarafından oldukça beğeni kazanan ve oynattığı futbol ile alkış toplayan Tamer Tuna'yı taraftarlar merak ediyor. Tamer Tuna kimdir? Tamer Tuna nereli? Tamer Tuna hayatı..

26 Mayıs 2018 17:21
Tamer Tuna kimdir? Tamer Tuna nereli? Tamer Tuna hangi takımlı?
Son zamanlarda yükselişte olan Türk futbol adamı ve teknik direktör Tamer Tuna'nın hayatını, geçmişini ve oynattığı futbolu taraftarlar merak ediyor. İşte Tamer Tuna'nın hayatı ve merak edenler için geçmişi...Tamer Tuna, 1 Temmuz 1976 yılında Ardahan'ın Hanak ilçesinde doğdu.
Futbolculuk kariyeri

Orta sahanın sağ kısmında görev yapan Tamer Tuna, futbol kariyerine Galatasaray altyapısında başladı. 1994 yılında Galatasaray ile profesyonel sözleşme imzalayan Tuna, profesyonel futbol kariyerine başladı. As takım için yeterli bulunmayan teknik adam, Petrol Ofisi'ne kiralandı. Kiradan döndüğü 1995 yılında as takım için denenen ancak yine başarılı olamayan Tuna, 1995-1996 sezonunun başında Denizlispor'a transfer oldu. Denizlispor'da iki sezon forma giydikten sonra, Dardanelspor'a transfer oldu. Futbol kariyerinde; Beşiktaş, Trabzonspor, Bursaspor, Şekerspor, Gaziantepspor gibi birçok futbol takımının formasını giydi. Yurtdışı tecrübesi de bulunan Tuna, Rusya 1. Lig ekiplerinden Terek Grozyn formasını bir sezon terletti.

Milli Takım kariyeri

19 defa Milli Takım'a çağırılan Tamer Tuna; A Milli Takım, U-21 Milli Takım formalarını toplamda 18 kere terletti.

Teknik direktörlük kariyeri

Futboldan emekli olduktan sonra, teknik direktörlük yapmaya karar verdi. Tamer Tuna, ilk antrenörlük deneyimini 2010-2011 sezonunda Çanakkale Dardanelspor'da altyapı antrenörlüğü yaparak kazandı. 2011 Mayıs ayında Çanakkale Dardanelspor'da teknik direktörlük görevine getirilen Tuna, burada 2013 yılına kadar görev yaptı. Dardanelspor'dan ayrıldıktan sonra, 2013-2015 yıllarında Sergen Yalçın'ın yardımcısı olarak Gaziantepspor ve Sivasspor'da görev aldı.

Beşiktaş macerası

2015 yılında yolları Şenol Güneş ile kesişen Tamer Tuna, Beşiktaş'ta Şenol Güneş'in yardımcılığı görevini yürüttü. Bu süreçte, Şenol Güneş ile birlikte iki şampiyonluk yaşadı ve Beşiktaş, Avrupa'da başarılı bir performans sergiledi.

Göztepe teknik direktörlüğüne getirildi

2017-2018 sezonunda Süper Lig'e yükselen İzmir ekibi Göztepe'nin başına getirildi. Göztepe başkanı Mehmet Sepil, bu imzada önemli bir rol oynadı. 3+1 yıllık sözleşme imzalayan Tamer Tuna ile yolları 2017-2018 sezonu sonunda ayrıldı. Göztepe'de görev yaptığı bir sezonda başarılı bir performans sergileyen Tuna, Süper Lig'in yeni ekibiyle ligi 5. sırada bitirdi.

Trabzonspor iddiası

Sezonun bitmesiyle beraber teknik direktör Rıza Çalımbay ile yollarını ayıran Trabzonspor bu mevkii için Tamer Tuna ile görüşmelerini sıklaştırdı. Taraflar arasındaki iletişimin nihai sonucunun bu hafta içinde açıklanması bekleniyor.

 

Daha fazla göster
yukarı ok