Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz son bölüm izle

Başrolünde Oktay Kaynarca ve Deniz Çakır'ın rol aldığı Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi yayınlandığı ilk günden itibaren Salı gecelerinin vazgeçilmez dizisi olmayı başardı. Peki Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde 90. bölümde neler oldu?

15 Şubat 2018 14:58
Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz son bölüm izle
Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 90. bölüm ile ekranlara geldi. EDHO, yine Salı gecesine damga vurdu, Eskıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'daki yeni gelişen olaylar izleyiciyi heyecanlandırdı.
EŞKIYA DÜNYAYA HÜKÜMDAR OLMAZ 89. BÖLÜMDE NELER OLMUŞTU?
Davut'un yaşadığı gerçeğini öğrenen Hızır'a ikinci sürpriz, Ünal ile iş birliği içinde olan Hızır Ali'den gelir. Yakınları tarafından aldatıldığını düşünen Çakırbeyliler, onlardan habersiz çevrilen oyunun büyüklüğü karşısında sarsılırlar. Uluslararası güçlerin savaşında bir adım önde olabilmek adına Hızır da bu oyuna katılmak, Pudra Hakkı ile uzlaşmak zorundadır. Ekrem'e kadar uzanan düşman zincirinin halkaları tek tek ortaya çıkarılıp yok edilene kadar da hep birlikte hareket etmek gerekecektir. Meryem'in aklı ise bir an önce cezaevinden çıkmasını beklediği oğlundadır. Bunun için Ceylan'dan yardım isteyen Meryem, oğlunu orada son kez ziyaret ettiğini düşünürken duydukları karşısında hayrete düşer. Annesinin karşısına eskisinden farklı biri olarak çıkan Ömer'in dönüşümü, bundan sonrası için seçtiği yolun göstergesidir.
Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi yönetmeni ve oyuncuları kimlerdir? 

Senarist Raci Şaşmaz

Bahadır Özdener
Yönetmen Onur Tan
Oktay Kaynarca

Deniz Çakır

Sanem Çelik
Ozan Akbaba
Tarık Ünlüoğlu
Kenan Çoban
Ülke Türkiye
Dili Türkçe
Sezon sayısı 3
Bölüm sayısı 90 (bölümleri listesi)
Yapım
Yapımcı Raci Şaşmaz
Mek,n İstanbul
Görüntü yönetmeni Veysel Kılınç
Gösterim süresi 120-130 dakika
Yayın bilgileri
Kanal atv (HD)
Ses formatı Stereo
Yayın tarihi 8 Eylül 2015
Durumu Devam ediyor
Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz, senaryosunu Raci Şaşmaz ve Bahadır Özdener'in yazdığı, baş rollerini Oktay Kaynarca, Deniz Çakır, Sanem Çelik, Yunus Emre Yıldırımer, Ozan Akbaba, Tarık Ünlüoğlu ve Can Gürzap'ın paylaştıkları derin devlet ve mafya konulu aksiyon dizisidir.

Konusu

Hızır Çakırbeyli, genç yaşından itibaren yeraltı dünyasının içindedir. Yeraltı dünyasının içinde büyüyen Hızır yaşadığı dünyanın ne demek olduğunu iyi bilir. Alemde adı Hızır Reis diye geçmektedir. Genç yaşta kaybettiği abisinin yerine bir mafya masasına oturmuştur ama bilmediği bir şey vardır. Abisini öldüren adam masanın lideri Ünal Kaplan'dır. Masa kaçak yoldan silah üretip sattığı için devlet Ünal Kaplan ile anlaşma yapmak ister fakat bir sonuç alamaz. Devlet bu sefer Hızır Çakırbeyli ile bir anlaşma yapmak ister. Ünal Kaplan'ın yerine onu oturtmak ister.

Dizinin ikinci sezonu ise masanın yeni lideri Hızır Çakırbeyli ile derin devlet arasındaki çekişmeyi konu almaktadır.

Oyuncu kadrosu ve karakterler

Hızır Çakırbeyli veya Hızır Reis (Oktay Kaynarca): Dizinin ana karakteri. 45 yaşında ve 4 çocuk babası. Annesi ona Hızır diye hitap ediyor, alemde Hızır Reis olarak anılıyor ve sevenleri ona Çakır diyor. Çakır'ın hayatını değiştiren olay ise ağabeyi Ömer'in hasımları tarafından öldürülmesidir. Çok sevdiği ağabeyinin ondan istediği tek şey olan mühendis olmayı rafa kaldırıp, ağabeyinin intikamını alarak önce cezaevine sonra yeraltı dünyasına giriyor. Hızır eski kulağı kesiklerdendir, her şeyi duyar… Selim ve Ahmet'in ölümlerinden sonra toparlandı. Ünal'ı oy çokluğuyla masadan attırıp yerine geçer sezon finalinde vurulur. İyleşir,ayağa kalkar ve işlerine devam eder.

Meryem Çakırbeyli (Deniz Çakır) : Çakır'ın karısı Meryem net bir insandır. Çakır'ın Nazlı ile olan ilişkisinin karşısında bile her zaman dimdik ayaktadır. Hapse girip çıkmıştır.Hızırdan boşanmak istemiştir ama Özgür'ün onu oyalaması ve Hayriye ananın oyunuyla eve geri dönmüştür. Nurten'in adamı tarafından sezon finalinde vurulur.

Ceylan Özsoy (Sanem Çelik): Eniştesi Yusuf Çakırbeyli'nin ölümüyle ablası Handan'la birlikte Ceylan da sürgün hayata mahkum kalmıştır. Hızır bu olaydan sonra Meryem ile evlenip hayatına devam ederken Ceylan ne aşkını ne de ona yapılanları unutabilir. Hafızası da duyguları kadar kuvvetlidir Ceylan'ın. Sevdasına karışan nefretiyle hesap soracağı günü bekler; ama O sabırlı bir kadındır. Öyle sabırlıdır ki ona bunu yapanların karşısına çıkmak için yirmi sene bekleyebilmiştir. Yeğeni Alparslan zarar görmesin diye hayatından vazgeçmeyi göze alacak kadar gözü pek genç bir kadınken, seneler sonra kaybedecek bir şeyi kalmamış daha da güçlü bir kadın olarak karşısına çıkar Çakırbeyli ailesinin. Muzip tavırları, kimseye benzemeyen kendine has duruşu O'nu diğer "mafya" kadınlarından ayırır. Genç yaşta büyük sıkıntılar çekmiş, etrafındakilerin ona biçtiği hayatı yaşamak zorunda kalmışsa da kendini karanlığa mahkum etmemiştir. Hayat enerjisiyle etrafına ışık saçarken düşman bellediklerini de kör edebilir. Kafasına koyduğunu yapmaktan çekinmeyecek Ceylan'ın geri dönüşü herkesi tedirgin eder.

İlyas Çakırbeyli (Ozan Akbaba):30 yaşında. Çakır'ın kardeşidir. Abisinin onun hakkında en haklı olduğu konu fevri olması, gözü döndüğü zaman aklını kaybetmesi… Abisi de kendisi kadar öfkeli aslında ama nasıl yapıyorsa yapıyor bunu bastırıp hep doğru zamanda intikam almayı başarıyor.

Ünal Kaplan (Tarık Ünlüoğlu): 57 yaşında... Büyük patron... Yeraltı dünyasını büyük bir aile gibi düşünmek gerekir. Bu ailenin lideri de Ünal Kaplan'dır; bu yolda k,h av k,h avcı olunur ancak Ünal Kaplan asla av olmak niyetinde değildir. Tehdit olarak gördüğü kimse uzun süre yaşayamaz. En büyük olmak onun vazgeçilmezidir. Hızır Çakırbeyli'nin zekası ve gücüyle zirve yolunda ilerlediğini fark ettiği an artık onun en büyük düşmanı olmuştur. Vicdan ve merhamet duygularından yoksundur. Hayattaki tek zaafı olan kızını kaybetmiştir. En büyük düşmanı Hızır Çakırbeyli'dir.

Fahri (Kenan Çoban): Hızır Çakırbeyli ile yolları hapiste kesişmiştir. Hapiste yaptığı iyiliklerinden ötürü Hızır tarafından İlyas'ın yoldaşı yapılmıştır. Gerektiği zaman psikopatlaşabilen bir yapısı bulunmakta. Hızır'ın en güvendiği 3 kişiden biridir.


FENERBAHÇE'Lİ VOLKAN DEMİREL'DEN OLAY RETWEET! TIKLA OKU 

SPOR TOTO SÜPER LİGDE HANGİ FUTBOLCU NE KADAR KAZANIYOR? GOMİS VALBUENA TALİSCA QUARESMA...


CENK TOSUN BEŞİKTAŞ'A GERİ Mİ DÖNÜYOR? AHMET NUR ÇEBİ AÇIKLADI! TIKLA HEMEN OKU

Daha fazla göster
yukarı ok