Selim Koray

facebook icon instagram icon twitter icon

Erol Bulut'u zorlayacak pozisyonlar - Bölüm 1

Türk spor camiasının önemli isimlerinden Selim Koray, Fenerbahçe analizi yaptı.

Fatih Karagümrük ile 2-2 berabere kaldık. Çoğu futbolsever sonucu önemsemeyebilir,. 50 tane değişik mazeret sayabiliriz ama bu mazeretler rakip için de geçerli olur. Benim için hazırlık maçları da önemli çünkü burası Fenerbahçe ve maçın özetini YouTube'dan ben dahil 758.219 kişi seyretmiş. 17 tane Ülker Şükrü Saraçoğlu Stadı dolusu taraftar eder.

Tabii ki sonuç kadar yapılan hatalar da önemli. Fatih Karagümrük maçında yediğimiz korner golünü inceledim. Rakibin ön direğine yapılan bir korner atışımız var ve sonrasında rakip defanstan seken o top, yaklaşık 100 metreyi 15 saniyede katederek ağlarımızla buluşuyor.

Nasıl oldu diye bakarsak, epey büyük bir hatalar zinciri var ve bunların hepsini yazmak sayfalar alır ama ilk önce şunu incelemek lazım; nasıl oluyor da Fenerbahçe 9 kişiyle rakip ceza sahası içinde ve çevresindeyken rakip ceza sahası içinde topu kapan Fatih Karagümrük'ün 19 yaşındaki oyuncusu Murat Sarıgül 9 Fenerbahçe oyuncusundan hiçbirinden pres yemeden topla beraber 30 metre gidebiliyor?

Cevabı belli. Rakip ceza sahasına gol atmak için giden 5 futbolcumuzun ve onların arkasında ceza sahası etrafında bekleyen 4 futbolcumuzun çoğunun modern futbolun gereklerini yapamamaları. Şöyle ki, korner vuruşu sırasında Frey ön direğe kafa vurmaya koşuyor ve sonra nedense yere düşüyor (futbolda hep ayakta kalmaya gayret edilmelidir) ve topta rakibin önüne düşüyor işte o anda Fenerbahçe'nin topa en yakın oyuncularına bakalım:

1. Serdar Aziz (6mt yanında)
2. Rodrigues (15mt karşısında)
3. Deniz Türüç (17mt karşısında)
4. Caner Erkin (25mt yanında)

Malesef bu oyuncuların hiçbiri topla beraber gitmekte olan Murat Sarıgül'e baskı yapamıyorlar, hatta baskı yapar gibi bile yapmıyorlar. Bitmedi, Fenerbahçe kalesine doğru koşu yapan rakip futbolculara da yetişemiyorlar. Tabiri caizse iki arada bir derede kalıp tereddüt yaşıyorlar, galiba en kötüsü de tereddüt etmek.

Her Fenerbahçe kornerinde 5 kişi ileri gidip geri dönemezse ve onların arkasındaki 5 Fenerbahçelinin tamamı da topla birlikte çıkmaya çalışan rakip oyuncuya doğru baskı yapmak yerine kalemize geri koşarlarsa, topu alan Üsküdar'ı geçer.

Çok adamla hücuma ederken rakip defanstan dönen bu tip pozisyonlarımızda Erol Bulut'un topa doğru hamle yapmak üzerine bir stratejisi olmalı ve Erol Bulut Fenerbahçe'nin gösterdiği ve göstereceği reaksiyonları modern futbola dönüştürmek zorunda. Umarım kısa sürede başarır.

Yazarın Diğer Haberleri

"Fenerbahçe çok can yakacak"

Türk spor camiasının önemli isimlerinden Selim Koray, Fenerbahçe'nin Göztepe deplasmanındaki galibiyetini değerlendirdi.

TT Arena'da Stoperlerin Gecesi

Sinan Gümüş, Fenerbahçe Bronz

Türk spor camiasının önemli isimlerinden Selim Koray, Fenerbahçe'nin Hatayspor ile 0-0 berabere kaldığı maçın ardından değerlendirmeler yaptı.

Boş tribünler, Caner - Gökhan biraderler, Altay ve Rize'de bir İsviçreli

Türk spor camiasının önemli isimlerinden Selim Koray, Fenerbahçe'nin Çaykur Rizespor'u 2-1 yendiği maçın ardından değerlendirmeler yaptı

Fenerbahçe'nin "Yeni Terminatörü" ve yapay zeka

Türk spor camiasının önemli isimlerinden Selim Koray, Fenerbahçe'de golcü transferi konusunu ele aldı

Erol Bulut'u zorlayacak pozisyonlar - Bölüm 1

Türk spor camiasının önemli isimlerinden Selim Koray, Fenerbahçe analizi yaptı.

Ali Koç'un gözü kararmadı, açıldı!

Türk spor camiasının önemli isimlerinden Selim Koray, yazı ve değerlendirmeleri ile Sporx'te.

Erol Bulut'un zor seçimlerinden biri; Ozan Tufan

Türk spor camiasının önemli isimlerinden Selim Koray, yazı ve değerlendirmeleri ile Sporx'te.

Riva-Fenerbahçe Gerilim Hattı ve İkinci Fenerbahçe İsyanı (2019-2020)

İsyan konusunda uzun yıllardır antrenmanlı olan Fenerbahçe taraftarı, TFF'yi yayıncı kuruluş üzerinden topa tutmayı hedefleyerek, TFF'ye ateş püskürmeye devam ediyor.

Emre Belözoğlu!

Emre, Fenerbahçe camiasının başarıya olan acil ihtiyacını biliyor ve 'aynı aidiyet duygusunu' hissedebilecek oyuncuları bulmak ve tüm oyunculara aşılamak için elinden gelenin en iyisini yapacaktır.

Selim Koray yazdı; Fenerbahçe için 'Yeni normal'

Türk spor camiasının önemli isimlerinden Selim Koray, yazı ve değerlendirmeleri ile Sporx'te.

Selim Koray yazdı; Ali Koç'un doğru ve yanlışları

Türk spor camiasının önemli isimlerinden Selim Koray, yazı ve değerlendirmeleri ile artık Sporx'te.

TÜMÜ