Haber Tarihi: 28 Mayıs 2023 18:12 - Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2023 18:12

ANKA SEÇİM SONUÇLARI CANLI İZLE 2023 | ANKA Haber Ajansı seçim sonuçları verileri

ANKA SEÇİM SONUÇLARI CANLI İZLE 2023 | ANKA Haber Ajansı seçim sonuçları verileri... Seçim sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanacak? Seçim sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanacak? Cumhurbaşkanı Seçimi için oy verme işlemi sona erdi. Saat 18.30 itibarıyla yayın yasağı sona ermiştir. 28 Mayıs seçimleri nefesler tutularak takip ediliyor. Vatandaşların gündeminde yer alan seçim ile ilgili merak edilenler arasında ise Anka Haber Ajansı seçim sonucu kaç? Anka Haber Ajansı seçim sonuçları yüzde kaç? soruları yer alıyor. İşte 28 Mayıs 2023 Anka Haber Ajansı seçim sonuçları!

ANKA SEÇİM SONUÇLARI CANLI İZLE 2023 | ANKA Haber Ajansı seçim sonuçları verileri
Abone Ol
Anka Haber Ajansı seçim sonuçları 2023: Anka seçim sonuçları... Anka Haber Ajansı seçim sonucu kaç olduğu merak ediliyor. 13. Cumhurbaşkanını belirlemek için oy verme işlemleri bugün saat 08:00'den itibaren başladı. Oy kullanma 17.00'de son bulurken bu oyların yüzdeleri merak konusu oldu.  Seçim sonuçlarını merak edilirken bu sonuçları açıklayan ANKA Haber Ajansı arama motorlarında araştırılmaya başlandı.
ANKA SEÇİM SONUÇLARI CANLI İZLE 2023
 

 

Anka Haber Ajansı gazeteci Mehmet Altan Öymen tarafından 1972 yılında kurulmuş bir ajanstır. Anka Haber Ajansı'nın merkezi Ankara'da bulunuyor. Ancak ajans, 2018 yılının Kasım ayında yayınına son vererek artık hizmet veremeyeceğini açıklamıştı.

ANKA Haber Ajansı Kuruluşu

Anka Haber Ajansının kökleri 1950'li yılların başında kurulan Ankara Ajansına dayanmaktadır. ANKA Haber Ajansı, 14 Ağustos 1950 tarihinde Ankara Ajansı adıyla kurulmuştur. Kemal Zeki Gençosman'ın ilk müdürü olduğu ve kısa adı ANKA ile de tanınan ajans ilk bültenini 21 Ağustos'ta geçmiştir.

ANKA Haber Ajansı Kime Ait?

Türkiye merkezli faaliyet gösteren haber ajansı Anka Haber Ajansı (ANKA), Altan Öymen tarafından Ankara'nın Çankaya ilçesinde kurulmuştur.

ANKA Haber Ajansı Faaliyetleri


Anka Haber Ajansı (ANKA), Türkiye merkezli faaliyet gösteren haber ajansı. Altan Öymen tarafından Ankara'nın Çankaya ilçesindeki Kızılay semtinde 1972 yılında kurulan ajans, sahadan veri toplayarak medya organlarına haber sağlama hizmeti vermektedir. ANKA 46 yıl aralıksız hizmet sağladıktan sonra 2018 yılının sonlarında kapanmış ve 2019 İstanbul ara yerel seçimi sürecinde Güneşim Medya çatısı altında yeniden faaliyete geçmiştir.

1972 yılında kurulan ajans, sahadan veri toplayarak medya organlarına haber sağlama hizmeti vermektedir.

ANKA HABER AJANSI SEÇİM SONUÇLARI 2023 

SEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

SEÇİM SONUÇLARI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA AÇIKLANIR?

Seçim sonuçları 14 Mayıs tarihinde açıklanacak. Oy kullanma işleminin sona ermesi ve seçim yasaklarının kalkmasının ardından seçim sonuçlarını Mynet üzerinden canlı takip edebilirsiniz.

Tüm yurtta oy verme saatleri 08.00-17.00 olarak uygulanacak. Oy vermenin bitiş saati geldiği halde sandık başında oylarını vermek üzere bekleyen seçmenler varsa, sandık kurulu başkanı seçmenleri saydıktan ve kimliklerini aldıktan sonra sırayla oylarını kullanmalarına izin verecek. Saat 17.00'den sonra gelen seçmen oy kullanamayacak.

 
 
 

Haber ile daha fazlasına ulaşın:
Seçim sonuçları 2023
Gündem
Daha fazla göster
 Reklam 

SON HABERLER

yukarı ok