Jülide Kural kimdir? Oyuncu Jülide Kural kaç yaşındadır, nerelidir?

Jülide Kural kimdir ve kaç yaşındadır? sorularının yanıtına haberimizden ulaşabilirsiniz. Bayıldığında Kadir İnanır'ı tutan Jülide Kural hakkında tüm merak edilenleri sizler için yanıtladık.

13 Şubat 2018 03:45
Jülide Kural kimdir? Oyuncu Jülide Kural kaç yaşındadır, nerelidir?
Jülide Kural hakkında tüm bilgiler burada! KAdir İnanır'ın hayat arkadaşı olan ve Kadir İnanır'ın bayıldığı esnada onu tutmasıyla tekrar gündeme gelen Jülide Kural bugünlerde kaç yaşında ve nereli olduğu Google'da merakla araştırılıyor. Peki Jülide Kural ne dedi? İşte tüm detaylarla sizlerleyiz...
KADİR İNANIR'I TUTTU
Prof. Dr. Yunus Aydın tarafından ameliyat edilen 69 yaşındaki Kadir İnanır'ın tedbir amaçlı yoğun bakıma alındığı öğrenildi. Kadir İnanır'ın 17 yıllık hayat arkadaşı Jülide Kural da kritik sürecin atlatıldığını ve bilincinin açık olduğunu söyledi. Kadir İnanır'ı mutfakta bayılıp yere düşerken birlikte olduğu Jülide Kural tutmuş.JÜLİDE KURAL KİMDİR?

1965 yılında Adana'da dünyaya gelen ve aslen Çerkez kökenli olan Jülide Kural, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezundur. Hayatının bir döneminde Almanya'da yaşayan Kural, birçok tiyatroda görev yapmıştır. Bu tiyatrolardan bazıları; AST, Dostlar Tiyatrosu, Kent Oyuncuları ve Tiyatro Stüdyosu şeklindedir.

Televizyon ekranlarının kült dizileri arasına giren Süper Baba dizisiyle üne kavuşmuştur. Dizide Şevket Altuğ Sümer Tilmaç, Jülide Kural, Şevval Sam, Sevinç Erbulak ve Bennu Yıldırımlar ile beraber rol almıştır. 2002 - 2003 Mart ayında "Frida Yaşasın Hayat" projesini, kendi kurduğu Ateş Tiyatrosu adlı yeni bir kadroyla sergilemiştir.

2004 yılına gelindiğinde hayat arkadaşı olan usta oyuncu Kadir İnanır ile başrolü paylaştığı Bütün Çocuklarım adlı dizide rol almıştır. Başarılı oyuncu Jülide Kural son olarak rol aldığı 2010 yılı tarihli Çınar Ağacı projesinden bu yana ekranlardan uzaktır.ROL ALDIĞI PROJELER:

Çınar Ağacı – 2010
Son Celat- 2008
Sessiz Ölüm-2002
Camdan Kalp-1990
Yaban Gülü
Bütün Çocuklarım – 2004
Kurşun Kalem – 2000
Saygılar Bizden – 1993
Süper Baba – 1993
Yalnızlar – 1991
Çalıkuşu – 1986
Küçük Mutluluklar
Şafak Yıldızları
Uğurlugiller
Nefes

ÖDÜLLERİ:

En iyi Yardımcı Kadın Oyuncu, 1991
En İyi Oyuncu, 1993
En İyi Kadın Oyuncu, 199

Daha fazla göster
yukarı ok