Haber Tarihi: 05 Şubat 2023 17:29 - Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2023 17:29

İstanbul'da okullar yarın tatil mi? 6 şubat 2023 okullar tatil mi İstanbul'da?

İstanbul'da okullar tatil mi, yarın İstanbul'da okullarda kar tatili var mı? || 6 Şubat'ta İstanbul'da okullar tatil mi, Valilik açıklama yaptı mı? Yarın okullar tatil mi, okul var mı sorusuna yönelik öğrencilerin araştırmaları sürüyor. Bulunduğu ilde hava muhalefetinin etkisini göstermesi dolayısıyla okulların tatil olup olmadığını merak eden öğrenciler ve veliler, pazartesi günü okul var mı ve tatil uzadı mı sorusuna yanıt arıyor. Bununla birlikte 10 ilde valilik tarafından tatil açıklaması yapıldı. Muş, Bitlis, Sivas, Malatya, Diyarbakır, Adıyaman, Gaziantep, Şanlıurfa, Kahramanmaraş ve Bingöl Valilikleri, bazı ilçelerde kar tatili için son dakika açıklaması yaptı. İşte, okulları tatil olan iller ve ilçeler

İstanbul'da okullar yarın tatil mi? 6 şubat 2023 okullar tatil mi İstanbul'da?
Abone Ol
İstanbul'da yarın okullar tatil mi sorusuna 10 il valiliğinin resmi hesapları üzerinden duyuru geldi. Kar yağışının etkisini göstermesi ile birlikte pek çok ilde kar tatili beklentisi artmıştı. Sabah saatleri itibariyle 6 Şubat 2023 Pazartesi günü okullar tatil mi sorusuna yanıt arayan öğrenciler, sosyal medya ve arama motorları aracılığıyla araştırmalarını gerçekleştirmeye başlamıştı. Malatya, Kahramanmaraş, Muş, Diyarbakır, Bitlis, Sivas Şanlıurfa, Gaziantep ve İstanbul'da yarın okullar tatil mi sorusuna cevap aranırken bazı illerin valilikleri tarafından açıklama yapıldı. İşte, yarın okulları tatil olan iller

İSTANBUL'DA YARIN OKULLAR TATİL Mİ?

İstanbul'un yüksek kesimlerinde kar ve karla karışık yağmur şiddetini gösterdi. Kar, İstanbul'da Anadolu yakasına da giriş yaptı. Ancak İstanbul'da okulların tatil edilmesiyle ilgili açıklama bulunmuyor.
ELAZIĞ OKULLAR TATİL Mİ? (6 ŞUBAT 2023)
Kar yağışının etkisini gösterdiği Elazığ'da okulların tatil olduğuna dair henüz bir açıklama yapılmadı. Açıklama geldiği an haberimiz güncellenecektir.

MALATYA OKULLAR TATİL Mİ? (6 ŞUBAT 2023)

Malatya'da da olumsuz hava koşulları nedeniyle okullar Valilik tarafından bir gün tatil edildi. Malatya Valiliği yaptığı açıklamada: "Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı her tür ve derecedeki resmi - özel örgün ve yaygın eğitim kurumları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, özel eğitim kursları ile diğer kamu, kurum kuruluşlarına ait kreş ve okul öncesi eğitim kurumlarında 06 Şubat Pazartesi günü (1) bir gün süre eğitime ara verilmesine karar verilmiştir." denildi.

SİVAS'TA OKULLAR TATİL Mİ?

Sivas Valiliği il genelinde eğitime bir gün süreyle ara verildiğini duyurdu. Valilik tarafından yapılan açıklama şöyle: "Gece saatlerinden itibaren başlayacak, zaman zaman tipi şeklinde beklenen kar yağışının ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı başta olmak üzere meydana getirebileceği olumsuzluklara karşı tedbir amaçlı olarak; İl genelinde Millî Eğitim Bakanlığına bağlı her tür ve derecedeki resmi - özel örgün ve yaygın eğitim kurumlarında 6 Şubat Pazartesi günü 1 (bir) gün süre ile eğitim öğretime ara verilmiştir. Ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan görevli personellerden hamile, engelli, diyaliz hastaları, kalp ve böbrek yetmezliği gibi kronik ağır hastalığı olan kamu görevlileri 6 Şubat Pazartesi günü 1 (bir) gün süre ile idari izinli sayılacaklardır."

DİYARBAKIR'DA OKULLAR TATİL Mİ?

Diyarbakır'ın Dicle ilçesinde 1, Çüngüş ilçesinde ise 2 gün okullarda eğitime kar yağışı nedeniyle ara verildi.


ŞANLIURFA'DA OKULLAR TATİL Mİ?

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada kent genelinde okulların 6 Şubat Pazartesi günü tatil edildiğini duyurdu. Vali Ayhan paylaşımında şu ifadeleri kullandı:"Değerli evlatlarım, öğretmenlerim; Tatilinizi 1 gün daha uzattık. Yarıyıl tatili bitti ama il dışından gelecek öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin güvenliği için 6 Şubat'ta okullarımız tatil. Bir gün daha kitaplarınızla ve yağan karla tatilin tadını çıkarın."

SİİRT'TE OKULLAR TATİL Mİ?

Siirt'in Şirvan ilçesinde ise eğitime iki gün ara verildi. Şirvan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü açıklaması şöyle:"Şirvan ilçemiz ve köylerimizde yaşanan olumsuz hava koşulları sebebiyle, ilçe merkezi dışında bulunan tüm köylerimizde eğitime iki gün süre ile (Pazartesi ve Salı) ara verilmiştir. Kamuoyuna ilgi ile duyurulur."

BİTLİS'TE OKULLAR TATİL Mİ?

Bitlis İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, "Yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle, ulaşımda yaşanabilecek aksaklıklar da göz önünde bulundurularak 6 Şubat Pazartesi günü, Bitlis Merkez, Güroymak, Hizan, Mutki ve Tatvan ilçelerimizde eğitim ve öğretime bir gün ara verildi" denildi.

MUŞ'TA OKULLAR TATİL Mİ?

Muş'ta da okullar olumsuz hava koşulları nedeniyle Valilik tarafından tatil edildi. Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz eğitime ara verildiğini şu paylaşımla duyurdu: "Kıymetli çocuklarım; Sağlığınıza dikkat ederek kar topu oynayın, kardan adam yapın, kaliteli zaman geçirin ve derslerinize çalışmayı da ihmal etmeyin. İyi tatiller."

GAZİANTEP'TE OKULLAR TATİL Mİ?

Gaziantep Valisi Davut Gül okulların tatil edildiğini şöyle duyurdu:"Gaziantep'teki yoğun kar yağışı dolayısıyla 6 Şubat Pazartesi günü tüm eğitim kurumları ve rehabilitasyon merkezleri bir gün tatil edilmiştir. Engelli ve gebe kamu personelleri idari izinli sayılacaktır. Kar topu oynayıp, kitap okuyun."

ADIYAMAN'DA OKULLAR TATİL Mİ?

Adıyaman'da da okullar bir gün süreyle tatil edildi. Adıyaman Valiliği'nin yaptığı açıklamada "İlimiz genelinde yoğun kar yağışının devam edeceği değerlendirildiğinden yollarda oluşabilecek buzlanma ve ulaşımda yaşanabilecek olumsuzluklar göz önünde bulundurularak ilimiz genelinde ilk ve orta dereceli okullarda 6 Şubat Pazartesi günü eğitime 1 gün ara verilmiştir. Ayrıca, kamuda çalışan engelli ve hamile kamu personelleri de aynı gün idari izinli sayılacaktır" denildi.

İSTANBUL'DA OKULLAR TATİL Mİ?

Kar yağışının etkisini gösterdiği İstanbul'da okulların tatil olduğuna dair henüz bir açıklama yapılmadı. Açıklama geldiği an haberimiz güncellenecektir.

ELAZIĞ'DA OKULLAR TATİL Mİ?

Kar yağışının etkisini gösterdiği Elazığ'da okulların tatil olduğuna dair henüz bir açıklama yapılmadı. Açıklama geldiği an haberimiz güncellenecektir.

KAHRAMANMARAŞ'TA OKULLAR TATİL Mİ?

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaysa Çağlayancerit ve Elbistan ilçelerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle 6 Şubat Pazartesi günü eğitime bir gün ara verildiği duyuruldu.

KONYA'DA OKULLAR TATİL Mİ?

Kar yağışının etkisini gösterdiği Konya'da okulların tatil olduğuna dair henüz bir açıklama yapılmadı. Açıklama geldiği an haberimiz güncellenecektir.

PAZARTESİ GÜNÜ OKULLAR TATİL Mİ? (6 ŞUBAT 2023)

Kar yağışları tüm ülkeyi etkisi altına alırken ünlü Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten'den yeni uyarılar geldi. Kerem Ökten, o günü işaret ederek okulların tatil olabileceğini söyledi. İşte Kerem Ökten'in açıklamaları:

"İstanbul'da Perşembe öğlene kadar etkili olacak kar yağışları şehri beyaza bürüyecek. Kar Pazar günü (yarın) akşama doğru başlıyor."

Ökten geçtiğimiz gün yaptığı paylaşımda da okulların tatil olabileceğini sürmüştü. İşte Ökten'in o uyarısı:

"Avrupa modeli, Kanada modeli ve Amerika modeli aynı fikirde. Türkiye'ye Sibirya'dan bir soğuk canavarı gelebilir. 14 Şubat sevgililer gününü içine alacak şekilde. Okulların durumu tekrar gözden geçirilebilir."

ANKARA BEYAZA BÜRÜNDÜ!

Lapa lapa yağan kar yağışı ile Ankara beyaza büründü. Kentin tarihi simgelerinde kartpostallık görüntüler oluştu. Karın yağdığını gören vatandaşlar, evlerinin önünde kar topu oynayıp, halay çekerek karın keyfini çıkardı.

Kar yağışının gece boyunca aralıklarla devam edeceği bilgisini paylaşan yetkililer, trafiğe çıkacak sürücüleri gece saatlerinde yollarda oluşabilecek buzlanmaya karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

METEOROLOJİ SON HAVA DURUMU RAPORU

Yapılan son değerlendirmelere göre; bu akşam (Cuma) saatlerinden sonra bölgenin batısından itibaren beklenen yağışların, Gaziantep, Adıyaman, Şanlıurfa, Mardin ve Batman çevreleri ile Diyarbakır'ın güneyinde kuvvetli (5-20 cm), Şırnak ve Hakkari çevrelerinde yer yer yoğun (20 cm üzeri) kar, Hatay ve Kilis'in yükseklerinde (700m üzeri) kuvvetli karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklendiğinden başta buzlanma ve don olayına bağlı ulaşımda aksamalar ile kar yağışı olan yerlerde yer yer tipi şeklinde yağış gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. Yağışların, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinde bölgenin batısında, gece saatlerinde doğusunda etkisini kaybetmesi bekleniyor.
GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU


Haber ile daha fazlasına ulaşın:
Daha fazla göster
 Reklam 

SON HABERLER

yukarı ok