Haber Tarihi: 06 Şubat 2023 11:55 - Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2023 11:55

Deprem geçmiş olsun mesajları! Geçmiş olsun Türkiyem

Deprem geçmiş olsun mesajları, sözleri resimli, kısa, uzun! Kahramanmaraş'ta meydana gelen, birçok ilde hissedilen ve can kayıplarının olduğu 7,4 büyüklüğündeki depremin ardından siyasi liderlerden mesajlar geldi.

Deprem geçmiş olsun mesajları! Geçmiş olsun Türkiyem
Abone Ol
Deprem geçmiş olsun mesajları vatandaşlar tarafından internette yoğun olarak aranıyor. Dün akşam saatlerinde Kahramanmaraş meydana gelen şiddetli depremin ardından tüm Türkiye yasa boğuldu. Sosyal medyada vatandaşlar Kahramanmaraş halkının yanında olduklarını anlatan mesajlar yayınlamak istiyor. Deprem geçmiş olsun mesajları ahberimizde yer alıyor..

DEPREM GEÇMİŞ OLSUN MESAJLARI..
Yine yüreğimiz yandı Allah beterinden saklasın

Gönüllerimiz ve dualarımız sizinle..

Geçmiş olsun güzel ülkemin güzel insanları.. 

Kalbimiz sizinle, bir an önce depremlerin son bulması dilekleriyle.

Üst üste yaşanan depremlerle sarsılan vatandaşlarımıza geçmiş olsun. Rabbim beterinden korusun.

Bu acı bize fazla, bu acı bizi yaktı, geçmiş olsun Türkiye, geçmiş olsun ülkem.

Gözler ve yürekler bir kişinin daha canlı kurtarıldığı göçük çalışmalarında. Geçmiş olsun Türkiye.


Allah aynı korkuyu, aynı yıkımı ve aynı çaresizliği bir daha yaşatmasın bizlere. Geçmiş olsun Türkiye.

Bir ses, bir nefes kurtarmak için enkazların araştırılması kadar yürek yakan ne olabilir. Geçmiş olsun Türkiye.

Bir depremin aldığı canlar, açtığı yaralar on yıllarca derin izler olarak yaşar yüreklerde. Geçmiş olsun Türkiye.

Evlerine giremeyen yüzlerce insan var. Sıcacık evinde otururken bunu düşünmemek elde değil. Geçmiş olsun Türkiye.

Allah ne bu ülkeye ne de dünyanın hiçbir yerine bir daha 17 ağustos gibi bir acıyı yaşatmasın. Çok geçmiş olsun Türkiye.

2020'nin vurucu darbelerinden biri de Türkiye'yi buldu ve yine yüreğimiz yandı. Allah beterinden saklasın. Geçmiş olsun Türkiye.

Elinden gelen gidip bir taş kaldırsın, elinden gelen bir yardımda bulunsun. Şimdi birlik olma zamanıdır. Geçmiş olsun Türkiye!

Haydi bir düşünün o enkazın altında siz varsınız. Ya da sizin en sevdiğiniz insan var. Yürek dayanmaz. Geçmiş olsun Türkiye.

Ne zaman nerede bizi bulacağı belli olmayan bir korku ve bela bu deprem. Allah hepimizi korusun. Geçmiş olsun Türkiye.

Kimse yok mu diye bir sese ulaşmaya çalışan bütün depremzedeleri bulalım İnşallah. Allah'ım dualarımız sanadır. Geçmiş olsun Türkiye.

Her bir saniyenin önemi var, göçük altında kalanlar için. Haydi güzel ülkem, şimdi canlarını kurtarma zamanı. Geçmiş olsun Türkiye.

Depremle uyanılan her bir gün hayattan çalınmış demektir. Geçmiş olsun güzel ülkemin güzel insanları, bu yarayı da beraber saracağız.

Bir bebeğin göçük altından çıkarılması sırasında göz yaşı döken bütün bir ülkeme geçmiş olsun. Türkiye'ye ağlıyoruz, Türkiye'ye dua ediyoruz.

Bir yıkıcı deprem sonrası daha tarihte yaşadığımız eski deprem acılarını hatırladık. Bütün acılar bir kere daha kanadı. Geçmiş olsun Türkiye. 

Bu yıl Elazığ'dan Van'dan sonra bir de Türkiye için yandı yürekler. Allah bize güç kuvvet versin. Bütün depremzedelere geçmiş olsun diliyorum.

Hiç beklenmedik zamanlarda yaşanan depremlerle evini ailesini kaybeden vatandaşlarımıza geçmiş olsun ve başsağlığı dileklerimi iletiyorum.

Nasıl bir kibrit çöpü alev aldığında bütün bir kibrit paketini yakıyorsa, Türkiye'nin yara almasıyla bütün bir ülke olarak kanıyoruz. Geçmiş olsun Türkiye.

Çadırlar kuruldu, eller duada herkes bir an önce ulaşamadığı sevdiklerinden bir müjdeli haber almak için uğraşıyor. Allah'ım yardım et. Geçmiş olsun Türkiye.

Bütün depremzedelere acil şifalar diliyorum. En büyük temennim can kayıplarının artmaması ve göçük altında kalanların sağ salim son kişiye kadar kurtarılması.

Deprem sözcüğü ile tanışmanın en ağır, en dayanılmaz halidir bir enkaz görüntüsü. O enkazların altında bir tek kişi kalmayana kadar çalışacağız. Geçmiş olsun Türkiye.

Kimsenin yerinden kımıldamaya fırsatı kalmadan yıkılan binalar! Ekranlara yansıyan sayısız enkaz görüntüsü! Tam bir can pazarının ortasındayız. Allah hepimize yardım etsin. Geçmiş olsun Türkiye.

Depremin ardından bütün yürekler Türkiye'de toplandı. Dualarımız sizinle, bir an önce depremlerin etkilerinin azaltılması için çalışmaların başlatılmasını diliyorum. Geçmiş olsun Türkiye.

Sıcak bir tas çorba yapacak tenceresi bile kalamayan, sadece canını kurtarabilmiş binlerce insan var. Depremin bu soğuk yüzünü birlik olarak ısıtmak zorundayız. Her evden bir tas çorba gitmeli enkaz bölgesine. Geçmiş olsun Türkiye.

Hayatın göz açıp kapayana kadar sona erebildiğini, bütün bu modern dünyamızın bir anda başımıza yıkılabileceğini bir kere daha gördük. İnsan ne aciz bir varlık oysa. Geçmiş olsun Türkiye, beraber bu acının da üstesinden geleceğiz.

Türkiye'yi ansızın vuran bu deprem hepimiz için bir uyarı mahiyetinde. Binalarımızda depreme dayanıklılık konusunda neler yapmalıyız sorusuna daha yakından cevaplar aramak için daha ne bekliyoruz. Rabbim beterinden korusun. Geçmiş olsun Türkiye.

SİYASİLERDEN DEPREM MESAJLARI

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, 7,4 büyüklüğündeki depremin sonrasında sosyal medya hesabından "Milletimize geçmiş olsun" dedi. Devletin tüm kurumları ile teyakkuz halinde olduğunu söyledi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kahramanmaraş başta olmak üzere birçok ilden göçük haberi alındığını söyledi. "Muhtemel yaralılara ulaşmaya çalışıyoruz" dedi.

Bakan Koca, "Büyük bir acı yaşamamayı temenni ediyoruz" notunu paylaştı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, ekiplerin bölgeye yönlendirildiğini söyledi, tüm tedbirlerin alındığını vurguladı.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, arama kurtarma çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci de, tüm kurumların teyakkuz halinde olduğunun altını çizdi. "Dualarımız depremden etkilenen vatandaşlarımızla. İnşallah bu felaketi de en az hasarla atlatacağız" dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, depremin Kahramanmaraş başta olmak üzere çevre illerden hissedildiğini söyledi. "Tüm kurumlarımız teyakkuza geçmiştir" açıklaması yaptı. Devletin tüm birimleri ile iş başında olduğunu söyledi. 

Haber ile daha fazlasına ulaşın:
Deprem
Gündem
Daha fazla göster
 Reklam 

SON HABERLER

yukarı ok