15 Temmuz sokağa çıkma yasağı, resmi tatil mi? (15 Temmuz 2020)

15 Temmuz gününde sokağa çıkma yasağı olacak mı veya 15 Temmuz 2020 resmi tatil mi bilgisi en çok sorulan soruların başında geliyor. 15 Temmuz 2016'da Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kalkıştığı darbe girişiminin 4. yıl dönümünde ülkemizin bir çok yerinde anma etkinlikleri ve törenleri yapılacak. 15 Temmuz ile ilgili yaşanan anma etkinleri öncesinde vatandaşlar resmi tatil olup olmadığını ve 15 Temmuz resmi tatil mi? 15 Temmuz sokağa çıkma yasağı, 15 Temmuz kargolar açık mı? bilgisini sizlerle paylaşacağız.

14 Temmuz 2020 08:03
15 Temmuz sokağa çıkma yasağı, resmi tatil mi? (15 Temmuz 2020)
15 Temmuz sokağa çıkma yasağı, 15 Temmuz resmi tatil bilgileri vatandaşlarımız arasında en çok merak edilen konulardan. Bir çok vatandaşımız 15 Temmuz günü hayatını kaybedenlere saygı ve anma etkinlikleri çevriliyor. Koronavirüs sebebiyle bu yılki anma etkinliklerinin nasıl yapılacağı, sosyal mesafe kuralları, nasıl insanların bir araya geleceği merakla bekleniyor. Vatandaşlar bir yandan da 15 Temmuz resmi tatil mi? 15 Temmuz kargolar açık mı? diyerek birbirlerine sorular sorabiliyor.
15 Temmuz'da sokağa çıkma yasağı olacak mı? 15 Temmuz anma etkinlikleri, 15 Temmuz kargolar açık mı, sokağa çıkma yasağı detayları belli oldu.

15 TEMMUZ RESMİ TATİL Mİ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçen yıl yaptığı açıklamada 15 Temmuz gününün resmi tatil olarak ilan edileceğini belirtmişti. 15 Temmuz 2020'nin de resmi tatil olarak sayılacak.

15 TEMMUZ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLACAK MI?

15 Temmuz 2020'de sokağa çıkma yasağı konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı. İnsanlar 15 Temmuz'da anma etkinliklerine katılacağı ve sosyal mesafe kurallarının risk altına girmesi sebebiyle vatandaşların 15 Temmuz sokağa çıkma yasağı olabileceği ihtimalini her zaman aklında tutuyor.15 TEMMUZ 2020 KARGOLAR AÇIK MI?

Bir çok vatandaşımız 15 Temmuz kargolar açık mı sorusunu şimdiden araştırıyor. 15 Temmuz gününde kargoların açık veya kapalı olacağına dair herhangi bir genelge yayınlanmadı. Konuyla ilgili resmi açıklama olduktan sonra sayfalarımızda bulabilirsiniz.

SPORDA 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANISINA YAPILACAK ETNİKLİKLER ŞU ŞEKİLDE

Şehitler anısına yapılacak etkinlikler şöyle:

Motosiklet:

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF), 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Sürüşü" düzenleyecek.

Motosiklet tutkunlarının sürüşü, 15 Temmuz Çarşamba günü İstanbul 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden saat 06.00'da başlayacak; sürücüler Kocaeli, Sakarya, Düzce ve Bolu'dan geçerek Ankara'da Özel Kuvvetler Komutanlığı önünde anma törenine katılacak. Ankara'daki törenin ardından Şehit Ömer Halisdemir'in Niğde'nin Bor ilçesindeki kabrine toplu sürüş yapılacak. 

Okçuluk:

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında gerçekleştirilecek Şehitleri Anma Kupası Açık Hava Okçuluk Yarışması 15 Temmuz Çarşamba günü Antalya'da yapılacak. 

Görme Engelliler:

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu (TGESF), 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Anma p-Programı kapsamında on-line satranç turnuvası düzenleyecek.

Karate:

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında gerçekleştirilecek Türkiye Kata Şampiyonası, 10-12 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. 

Atletizm:

Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında 15 Temmuz günü tüm illerde "Demokrasi Koşusu" yapılacak.  

Binicilik:

15 Temmuz Kupası Engel Atlama Yarışmaları, 11-12 Temmuz tarihleri arasında Ankara'da yapılacak.

15 Temmuz Şehitleri Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü Engel Atlama Yarışmaları, 16-19 Temmuz tarihleri arasında İstanbul'da yapılacak.

15 Temmuz Kupası Engel Atlama Yarışmaları, 17-19 Temmuz tarihleri arasında Antalya'da yapılacak.

15 Temmuz Kupası At Terbiye Yarışmaları, 18-19 Temmuz tarihleri arasında İstanbul'da yapılacak.

15 Temmuz Kupası Atlı Dayanıklılık Yarışmaları ve 15 Temmuz Kupası Engel Atlama Yarışmaları, 18-19 Temmuz tarihleri arasında Ankara'da yapılacak.

15 Temmuz Şehitleri Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü Finalleri - Nuri Oğlakçı Kupası Engel Atlama Yarışmaları, 25-26 Temmuz tarihleri arasında İstanbul'da yapılacak.Satranç:

15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma On-line Satranç Turnuvası, Antalya İlçe Temsilciliği tarafından 15-16 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek. 

15 Temmuz Demokrasi Ve Şehitler Günü On-line Satranç Turnuvası, Malatya İlçe Temsilciğili tarafından 15 Temmuz'da düzenlenecek.

Bedensel Engelliler:

15 Temmuz Şehitleri Anma Kupası Açık Hava Okçuluk Yarışması, 1-15 Temmuz tarihleri arasında İstanbul'da yapılacak.

Atıcılık:

Atıcılık ve Avcılık Federasyonu, Mersin'de 15-18 Temmuz tarihlerinde Ateşli Silahlar Gençler 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Kupası, Bursa'da 17-19 Temmuz tarihlerinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Kupası Trap Bölgesel Lig 1. Bölge ve Konya'da 17-19 Temmuz'da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Kupası Trap Bölgesel Lig 2. Bölge  organizasyonlarını düzenleyecek. 

Modern pentatlon:

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu, Uluslararası Modern Pentatlon Federasyonu (UIPM) Online Grand Finali'nde Türkiye'yi temsil edecek sporcuları, 17-18-19 Temmuz 2020 tarihlerinde yapılacak Modern Pentatlon 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve
Milli Birlik Günü Online Yarışı'nda bir araya getirecek.

Güreş:

Türkiye Güreş Federasyonu tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri kapsamında 3-8 Temmuz tarihleri arasında Peşrev, Mani ve Davul Zurna yarışmaları yapılacak. 

Bisiklet:

15 Temmuz Yarışları Ankara, Marmaris ve Kastamonu'da gerçekleştirilecek.

Daha fazla göster
yukarı ok