YÖKDİL sınav giriş yerleri sorgulama! 2018 YÖKDİL giriş belgesi alma

17 Mart YÖKDİL sınav giriş yeri bilgilerinizi haberimizden sorgulayabilirsiniz. İşte 17 Mart günü yapılacak YÖKDİL sınavı öncesinde giriş yerlerini öğrenmek isteyenler haberimizden faydalanabilir...

13 Mart 2018 03:22
YÖKDİL sınav giriş yerleri sorgulama! 2018 YÖKDİL giriş belgesi alma
17 Mart YÖKDİL sınav giriş belgesi çıkarma burada! YÖKDİL sınav giriş yerlerini öğrenmek isteyen birçok vatandaşın sorularını yanıtladık. İşte YÖKDİL sınavı hakkında tüm merak edilenler, son gelişmeler ve detaylarla sizlerleyiz...
YÖKDİL SINAV GİRİŞ YERLERİ ÖĞRENME
Anadolu Üniversitesi'nce yapılan sınava dair giriş belgeleri araştırılıyor. Yukarıda bulunan link üzerinden hesbaınıza ulaşabilirsiniz. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra, tamamlanan başvurularım kısmından sınava git butonuna tıklamanız gerekiyor. Sol tarafta yer alan "Sınav Giriş Belgesi" kısmından sınav giriş belgesini temin edebilir ve sayfayı yazdırabilirsiniz.

YÖKDİL SINAV GİRİŞ BELGESİ

YÖKDİL'in resmi internet sitesinde sınav giriş belgelerinin yayınlanma tarihi ile ilgili 12 Mart ve 16 Mart tarihleri aralığına işaret edilmişti. Haberimiz içerisindeki link üzerinden kontrol edebilirsiniz.

YÖKDİL SORULARI NASIL OLACAK?

Adaylara, çoktan seçmeli ve 5 (beş) cevap şıklı 80 (seksen) adet soru sorulacak ve 180 (yüz seksen) dakika sınav süresi verilecektir.

Adaylar sınavda yapacakları işaretlemeler ve yazacakları yazılar için yanlarında, koyu yazan siyah kurşun kalem ve iz bırakmayan silgi bulundurmalıdır.

YÖKDİL SINAV ÜCRETİ NE KADAR?

Sınav başvuru ücreti, başvuru işleminin son adımında kredi/banka kartı ile ödenecektir. Sınav başvuru ücreti 75 (yetmiş beş) TL'dir.

YÖKDİL SINAVI NE ZAMAN?

-Sınav, 17 Mart 2018 Cumartesi günü saat 14.00'te tek oturum halinde gerçekleştirilecektir.

-Adaylara, çoktan seçmeli ve 5 (beş) cevap şıklı 80 (seksen) adet soru sorulacak ve 180 (yüz seksen) dakika sınav süresi verilecektir.

-Adaylar sınavda yapacakları işaretlemeler ve yazacakları yazılar için yanlarında, koyu yazan siyah kurşun kalem ve iz bırakmayan silgi bulundurmalıdır.

SINAVIN GEÇERLİLİK SÜRESİ NE KADAR OLACAK?

YÖKDİL sınavının geçerlilik süresi YDS ile eşdeğer olacak. Adaylar her iki sınava da girebilecekler ve her iki sınavında lisansüstü eğitim, doçentlik sınavı ve akademik yükseltme süreçleri ile sınırlı olmak üzere eşit geçerliliği olacaktır.

YÖKDİL SINAVI İÇİN GEREKLİ BELGELER

"Sınav Giriş Belgesi" ile "Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi" (fotoğraflı ve soğuk damgalı nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, süresi geçerli pasaport, zorunlu askerlik görevini yerine getirmekte olan er ya da erbaşlar ile askeri öğrenciler için askeri kimlik belgesi, Türkiye Barolar Birliği tarafından verilen Baro kartı, avukat kimlik belgesi, Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait mavi kart) getirilmesi zorundadır.

Sınav Giriş Belgeleri, yokdil.yok.gov.tr web adresinden temin edilebilir.

Sınava girecek öğrencilerin kimlik kontrolleri, üst araması ve salona yerleştirme işlemlerinin zamanında tamamlanabilmesi için sınav saatinden en az bir saat önce sınav binasında hazır bulunması gerekmektedir

Çanta, cüzdan, kolye, küpe, yüzük (alyans hariç), bilezik, broş, anahtar, metal para gibi metal içerikli eşyalar (basit başörtü iğnesi ve ince metal tokalı kemer hariç); her türlü plastik ve güneş gözlüğü d,hil cam eşya (şeffaf/numaralı gözlük hariç), banka/kredi kartı, ulaşım kartı gibi kartlar

Cep telefonu, cep bilgisayarı, sözlük işlevi olan elektronik aygıt, hesap makinesi vb. her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihazlar, kamera, kulaklık, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth, saat fonksiyonu dışında fonksiyonu bulunan saat, elektronik sözlük gibi iletişim, depolama, kayıt ve veri aktarma cihazları; metal içerikli eşyalar

Her türlü kesici ve delici alet, ruhsatlı veya resmi amaçlı olsa bile silah ve silah yerine geçebilecek nesneler

K,ğıt, kitap, sözlük, defter, not gibi dokümanlar; pergel, açıölçer, cetvel vb. araçlar,
İçecek (su hariç) ve yiyecek gibi gıda maddeleri

İlaç, alçı, sargı bezi, koltuk değneği gibi sağlık malzemeleri ve araçlar (Engel durumu/sağlık sorunu nedeniyle özel araç/gereç ile sınava girmek isteyen adaylar, ilgili taleplerini yokdil.yok.gov.tr web adresinden iletebilirler. Söz konusu adaylar, yetkililerce yapılan değerlendirme neticesinde uygun görülen şekilde sınava alınacaklardır)

Sınavın ilk 50 dakikası ve son 15 dakikası içerisinde, sınavınızı tamamlamış bile olsanız dışarıya çıkamazsınız. Herhangi bir nedenle salondan çıktığınız takdirde sınava tekrar devam edemezsiniz.

Daha fazla göster
yukarı ok