Haber Tarihi: 25 Eylül 2023 05:19 - Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2023 05:19

Kredi Kartı Öğrenciye Çıkar mı?

Öğrenciye kredi kartı imkânı sunulması, hayatın eğitim aşamasında olan gençlerin herhangi bir düzenli iş sahibi olmalarının zor olduğundan harcamalarının kredi kartı avantajları ile yapılması açısından önem taşımaktadır.

Kredi Kartı Öğrenciye Çıkar mı?
Abone Ol
Öğrenciye kredi kartı çıkıp çıkmayacağını çıkarsa bankaların hangi şartlar ile kredi kartı çıkarabileceklerine dair bilgiler paylaşmaya çalışacağız.

Öğrenciye Kredi Kartı Şartları Nelerdir?

Bankaların ürün ve hizmetlerinden faydalanabilmek için genel olarak düzenli gelir sahibi olma şartları aranmaktadır. Öğrencilerin bankalardan kredi kullanması daha zor koşullarla olsa da kredi kartı çıkarmaları önünde çok bir engel bulunmamaktadır. Öğrenciye kredi kartı şartları nelerdir kapsamında sıralayacağımız birkaç madde ile durumu açıklayalım.

  • Öğrenciye kredi kartının ilk şartı tabi ki öğrenci olduğunun belgelenmesi talebi ile öğrenci belgesi olarak karşımıza çıkıyor,
  • Bazı bankalarda istisnalar olsa da birçok banka öğrenciye kredi kartı için 18 yaş ile 25 yaş aralığı şartını koyabiliyor,
  • Bir diğer şart ise Türk vatandaşı olmak olarak sayılabilir,
  • Son olarak öğrenciye kredi kartı verilmesi için resmi bir kimlik belgesi nüfus cüzdanı veya ehliyet ya da pasaport gibi kanıtlayıcı belgeler talep edilmektedir.

Hangi Banka Öğrenciye Kredi Kartı Verir?

Hayatın iş ile çocukluk arasında kalan eğitim neferleri öğrenciler için birçok kurum ve kuruluş gibi bankalar da öğrencilere özgü ürünler sunmaktadır. Hangi banka öğrenciye kredi kartı verir dendiğinde sayılabilecek birçok banka bulunmakla birlikte sadece kredi kartı tahsis edilmekle sınırlı olmayıp özel avantajlar sunan bankalar da bulunmaktadır. Bu bankalar ve öğrencilere özel kredi kartı isimleri ise şu şekildedir.

  • Türk Ekonomi Bankasının sanatsal enkinlikler indirim saylayan  ÜniversiTEB kartı,
  • İş Bankasının öğrencilerden kart aidatı almayan İş'te üniversiteli kartı,
  • AkBank para transferlerinde masraftan muaf tutulan exi26 kartı,
  • Ziraat Bankasının da beş yıl kart ücreti talep etmeden öğrencilerin kullanımına sunduğu Genç Bankkart ürünü ile kredi kartı öğrenciye çıkar mı sorusuna net bir cevap sunmuş olduk.
Her bankanın öğrencilere sunduğu kredi kartlarına yer veremediğimiz bu kısa bilgilendirme yazısında genel olarak öğrenciye kredi kartı imkanının şartları ve örneklerini derleyip faydalı olmaya çalıştık.

Haber ile daha fazlasına ulaşın:
Genel Haber
Daha fazla göster
 Reklam 

SON HABERLER

yukarı ok