Haber Tarihi: 27 Kasım 2023 05:22 - Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2023 05:22

Kredi Kartı Borcumu Nasıl Yapılandırabilirim?

Kredi kartı borcumu nasıl yapılandırabilirim konusu kredi kartı sahiplerinin borçlarını daha geniş vadelerde ödeme talebini çeşitli kanallar aracılığı ile bankaya ulaştırması ile çözüme kavuşturulabilir.

Kredi Kartı Borcumu Nasıl Yapılandırabilirim?
Abone Ol
Kredi kartı borcumu nasıl yapılandırabilirim diyenlerin izleyeceği yol hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Günümüzde cüzdanlarımızdaki nakit paranın yerini alan kredi kartlarının borçları da aklımızda ve gelirimizde büyük paya sahip olmaktadır. Bazı aylarda dönem borçlarının yüksek olması sebebi ile o ay ödeyemeyeceğimiz tutarlarda olabilmektedir. Kredi kartı borcu yapılandırma işlemi tam da bu dar durumda kredi kartı sahiplerine çıkar yol olmaktadır.

Söz konusu kredi kartı borcunun ileri bir tarihe ertelenmesi ya da taksitlendirilerek daha rahat ödenebilir hale gelmesi kredi kartı borcu nasıl yapılandırılır merakına bir açıklama niteliğindedir. Birçok bankacılık işleminde artık mobil bankacılık ve internet bankacılığından yürütülen bir süreç hakimdir.

Kredi kartı borcu yapılandırma işlemlerini de mobil veya internet bankacılığından sahip olunan kredi kartı detayları menüsünden ilgili yönlendirmeler ile rahatlıkla yapılabilmektedir. Eşit taksitler halinde belli limitler ölçüsünde uzatılabilen kredi kartı borçları daha ileri bir tarihe de ertelenerek yapılandırma işlemi gerçekleştirilebilir.

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Çeşitleri

Bankalarla ilişkilerimiz gün geçtikçe artmakta ve borçlarımızdan mevduatlarımıza tüm maddi birikim ve eksi durumlarımız bankalarca idare edilir hale gelmektedir. Kimi zaman bir ödeme kolaylığı kimi zamanda sahibi olmadan harcadığımız para anlamına gelen kredi kartları da vazgeçilmezlerimizden biri haline gelmiştir.Kredi kartı borcumu nasıl yapılandırabilirim kaygısıyla o ayki ödemesini erteleme ya da gelecek aylara dağıtarak ödemek isteyen kredi kartı sahipleri hangi yapılandırmayı hangi şartla ile yapacağını bilmek ve bu bilgiye göre hareket etmek isterler.

Kredi kartı kullanıcılarının önceki aylardan kalan taksitleri ile o ayki harcamalarının toplam tutarı dönem borcunu oluşturmaktadır. Söz konusu dönem için kredi kartı borcu yapılandırma çeşitleri nelerdir hakkında bilgiler paylaşacağız.

Kredi kartı borcu yapılandırma çeşitleri iki yöntem ile yapılabilmektedir. Bu iki yöntemden ilki dönem borcunu daha ileri bir tarihte ödemek istendiğinde tercih edilebilecek yöntem olan erteleme ile yapılandırmadır. Bu yapılandırma türü ile kredi kartı borcu daha rahat ödenebileceği düşünülen 3 ay ya da 6 ay gibi daha ileri bir vadeye ertelenir. Bankaların kampanyasına göre belirlen faiz oranı işletilen erteleme vadesi süresince faiz farkı verilir.


İkinci yapılandırma yöntemi ise bankaları sunduğu kampanyaların ve yasalarla belirlenen limitler dahilinde her ay için faiz alınarak yapılan taksitlendirme yapılandırmasıdır. Bu yöntemle o dönemki kredi kartı borcu en fazla 12 aya kadar taksitlendirilerek daha kolay bir ödeme takvimine kavuşulur.

Her borç da olduğu gibi kredi kartı borcunun da zamanında ödenmesi ek faiz maliyetlerinden sizi korur. Ama tabi ki hayatın zor şartları ile kredi kartı borcumu nasıl yapılandırabilirim diyerek anlatmaya çalıştığımız şekilde borcunuzu yapılandırmak sizin tercihinizdir.

Haber ile daha fazlasına ulaşın:
Genel Haber
Daha fazla göster
 Reklam 

SON HABERLER

yukarı ok