iPhone Xr özellikleri, satış fiyatı! iPhone Xr'ın Türkiye'de kaç para satış fiyatı olacak?

iPhone Xr özellikleri ve satış fiyatı nedir? sorusunun yanıtını öğrenmek isteyenler haberimizden faydalanabilir. Peki Türkiye'de iPhone Xr kaç paraya satılacak? İşte tüm detaylarla sizlerleyiz.

13 Eylül 2018 09:31
iPhone Xr özellikleri, satış fiyatı! iPhone Xr'ın Türkiye'de kaç para satış fiyatı olacak?
iPhone Xr fiyatları ve özellikleri burada! Apple tarafından çıkarılan iPhone Xr bekleyenlere tanıtıldı. Peki iPhone Xr'da hangi yeni özellikler bulunuyor. Haberimizde tüm merak edilenleri ve daha fazlasını yanıtladık. Peki iPhone Xr ülkemizde ne zaman satışa çıkacak? İşte detaylar...
iPhone Xr fiyatı ve çıkış tarihi!
64 GB / 256 GB / 512 GB depolama alanı seçenekleri ile gelen iPhone Xs Max'ın başlangıç fiyatı 1099 dolar olarak açıklandı. Cuma günü ön siparişe açıklacak olan iPhone Xs Max'ın teslimatları 21 Eylül'de başlayacakİphone XR fiyatları ve özellikleri


Siyah, beyaz, mavi, sarı, kırmızı ve koral (mercan) renkleriyle karşımıza çıkacak olan iPhone XR; iPhone 8 ve iPhone 8 Plus'un yerini alıyor. ABD fiyatları ise şöyle:

64 GB - 749 dolar
128 GB - 799 dolar
256 GB - 899 dolar
Geçen sene iPhone 8'in 64 GB versiyonunun fiyatı 699 dolarken, 256 GB'lık modelin fiyatı 849 dolardı. Plus modelleri ise bunlardan 100 dolar fazlaydı.

Apple'ın yeni iPhone modelleri, beklendiği gibi gücünü 7 nm fabrikasyon süreci ile üretilen Apple A12 Bionic'den güç alıyor. Bu Huawei'nin Mate 20 serisinde yer vereceği Kirin 980'in ardından 7 nm fabrikasyon süreci ile üretilen ikinci işlemci.

6.9 milyar transitöre ev sahipliği yapan A12 Bionic, bir önceki A11 Bionic'e kıyasla yüzde 15 daha hızlı. Altı adet işlemci çekirdeğine ve 4 adet grafik çekirdeğine ev sahipliği yapan A12 Bionic, Neural Engine'e ev sahipliği yapıyor.

GPU performansı tarafında ise A11'e kıyasla yüzde 50 artış elde edilmiş. Bunun günlük hayata yansımasının ortalama yüzde 20 seviyesinde olması bekleniyor.

APPLE'IN DOĞUŞU

Apple'ın tarihi, her yönüyle tam bir ar-ge, yenilik ve başarı tarihi durumunda. Macintosh'dan Mac OS X'e, iPod'dan iPad'e kadar, Apple her zaman standartları belirleyen ve çıtayı yükselten bir şirket oldu.

Bir evin garajında hayatına başlayan, küresel bir şirket haline geldiğinde ise ekonomik olarak oldukça sıkıntı dönemler atlatan Apple, yenilikçi anlayışıyla geliştirdiği ürünlerle, dünyanın en büyük teknoloji şirketi olmayı başardı. 1996 yılında 816 milyon dolar zarar eden bir şirket olan ve kapanmanın eşiğinden dönen Apple, 2010 yılını 14 milyar dolarlık rekor bir k,rla kapattı. Geri dönüşüyle birlikte, iflasın eşiğindeki bir şirketi dünyanın en büyük teknoloji şirketine dönüştüren Steve Jobs'un sağlık sorunları da şirketin en büyük korkularından birisi oldu. 2003 yılında pankreas kanseri teşhisi konulan Jobs, kanseri yenmesinin ardından bir sağlık sorunu daha yaşadı. Yaşadığı kilo kaybı, kanserin nüksettiği söylentilerine sebep olan Jobs, 2009 yılında 6 ay şirketten uzak kaldıktan sonra karaciğer nakliyle sağlığına kavuşarak Apple'ın başına döndü. Her konuda büyük bir gizlilik içinde hareket eden Apple'ın geleceğe dönük planlarından bahsetmek zor. Ancak yakın zamanda tüketici elektroniği şirketleriyle işbirliği yapması beklenen Apple'ın, iTunes erişimi sağlayan internet TV'ler sunması bekleniyor. Şirketin, App Store üzerinden yüklenebilecek uygulamalara destek verecek olan, Apple TV üzerinde çalıştığı da söylentiler arasında.

Daha fazla göster
yukarı ok