İOS 12 ne zaman çıkacak! Apple, İOS 12'nin çıkacağı tarihi açıkladı mı?

İphone İOS 12'nin özellikleri nelerdir ve ne zaman çıkacak? sorularının yanıtını haberimizden öğrenebilirsiniz. İşte yeni gelecek iOS 12 hakkında tüm merak edilenlerin yanıtlarıyla sizlerleyiz.

13 Eylül 2018 09:31
İOS 12 ne zaman çıkacak! Apple, İOS 12'nin çıkacağı tarihi açıkladı mı?
İOS 12 hakkında tüm bilgiler burada! iOS 12, iPhone ve iPad'de günlük işleri daha hızlı, kolay ve tüm sistemde performans iyileştirmeleri sunacak şekilde tasarlandı. Peki iOS 12 hangi iPhone modellerinde çalışacak? İşte iOS 12 ile ilgili bilmeniz gereken her şey...
İOS 12 ÖZELLİKLERİ NELERDİR?
İster iPhone kullanın isterseniz iPad, iOS her zaman çok daha hızlı ve duyarlı bir deneyim sağlamak için kamerayı açmak veya klavyeyle yazmak gibi günlük şeyler de her zamankinden daha hızlı olacak. Birçok iyileştirme yapıldı.

FaceTime uygulamasında 32 kişiyle aynı anda görüşebilirsiniz. FaceTime artık, aynı anda 32 kişiyle hem görüntülü hem de sesli görüşmeyi destekliyor. O an konuşmakta olan kişinin görüntüsü otomatik olarak büyüyor, böylece sohbet de kolayca takip edilebiliyor. Grup FaceTime özelliğini doğrudan Mesajlar uygulamasındaki bir grup yazışmasından başlatabiliyor veya dilediğiniz zaman, aktif bir aramaya katılabiliyorsunuz.

iPhone X, yepyeni ve özelleştirilebilir bir Animoji özelliğine kavuşuyor. Şimdi kişiliğinize ve ruh halinize uygun bir Memoji oluşturabilir, Mesajlar ve FaceTime uygulamalarında kullanabileceğiniz karakterler yaratabilirsiniz.

Phone X'da Mesajlar yazışmanıza veya FaceTime aramanıza biraz daha eğlence katmak için koala, kaplan, hayalet ve T. rex olmak üzere dört yeni Animoji arasından seçim yapabilirsiniz. Göz kırpın, hatta dil çıkarın.İOS 12 NE ZAMAN ÇIKACAK?


Apple'ın bugün düzenlediği etkinliğin ardından kullanıcılara final sürümü ile yakın özelliklere sahip olan iOS 12 Golden Master güncellemesini yayınlandı.

Bu güncellemeden yaklaşık bir hafta sonra iOS 12 tam sürümü ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Yeni iOS güncellemesinin çıkış tarihi ise 17 Eylül 2018 olarak açıklandı.

Apple, yeni versiyonla ile büyük çaplı yenilik sunmayacak. Yazılım ekibini iOS 11'de yaşanan sorunları çözmeye yönelten firma, eski iOS sürümlerinde olduğu gibi kararlı bir iOS deneyimi sunmayı hedefliyor.

Yeni işletim sistemi, 2 kat daha iyi bir performans sergileyecek. Uygulamaları 2 kat hızlı açılacak olan yeni sürüm oldukça iddialı geliyor. Yeni sürümde, artırılmış gerçeklik deneyimleri için de ayrıca çalışıldığı görülüyor. Bu konuda tabii ki Apple ARKit 2.0 yenilikleri önemli rol üstleniyor.

Bu kısımda belirtmemiz gereken en önemli nokta ise Apple'ın yazılım stratejisini tamamen değiştiriyor olması. Şirket, yazılım sürümleri açısından büyük bir değişikliğe gidiyor. Mühendislerinin daha iyi hizmet verebilmeleri ve sunulacak.İOS 12'NİN GETİRECEĞİ ÖZELLİKLER

Rahatsız Etme (Do Not Disturb) özelliği de geliştirilerek artık geceleri kullanıcıların rahatsız olmamasını sağlayacak bir hal alıyor. Bildirimlerle rahatsız edilmemeniz ve telefonunuzun ışığının dikkatinizi dağıtmaması için ekranın tamamen karanlık bir moda bürünmesi sağlanıyor. Kısacası Always-On Screen özelliği sonunda gelmiş durumda.

Bildirimler için uzun zamandır beklenilen gruplandırma özelliği de sonunda iOS 12 ile geliyor. Kullanıcılar ne kadar bildirim almak istediklerini artık kendileri kontrol edebilecekler. Kilit Ekranı üzerinden bildirimler için ayarları da kolayca yapabilecek ve Bildirim Merkezi için ayarlamalar yapabileceksiniz.

Screen Time (Görüntüleme Zamanı) altındaki Haftalık Aktivite Özeti ise bir çeşit dijital sağlık özelliği. Telefonunuzla veya tabletinizle ne kadar süre geçirdiğinizi bu özellik ile takip edebilecek ya da Uygulama Limitleri ile uygulama kullanım sürelerini ayarlayabilecek.

Yeni uygulamalardan birisi de Apple News. Bu uygulama ile haberler, ve hisse bilgilerini anbean takip edebileceksiniz.

iBooks da yeniden tasarlanarak Apple Books haline dönüşüyor. Yeni kitap mağazası özellikle sesli kitaplara da odaklanmasıyla öne çıkıyor.

İOS 12 HANGİ CİHAZLARDA OLACAK?

– iPad Air
– iPad Air 2
– iPad Pro
– iPad 9.7
– iPad mini 2
– iPad mini 3
– iPad mini 4
– iPod touch 6th
– iPhone 5s
– iPhone SE
– iPhone 6/6 Plus
– iPhone 6s/6s Plus
– iPhone 7/7 Plus
– iPhone 8/8 Plus
– iPhone X

Daha fazla göster
yukarı ok