Gamze Özçelik kimdir, kaç yaşındadır, nerelidir? Gamze Özçelik tesettüre girdi

Gamze Özçelik kimdir ve kaç yaşındadır? sorularının yanıtına haberimizden ulaşabilirsiniz. Tesettüre giren Gamze Özçelik hakkında tüm merak edilenleri sizler için yanıtladık.

26 Kasım 2018 08:12
Gamze Özçelik kimdir, kaç yaşındadır, nerelidir? Gamze Özçelik tesettüre girdi
Gamze Özçelik hakkında tüm bilgiler burada! Daha önce birçok dizide ve filmde rol alan ve tesettüre girmesiyle tekrar gündeme gelen Gamze Özçelik bugünlerde kaç yaşında ve nereli olduğu Google'da merakla araştırılıyor. Peki Gamze Özçelik ne dedi? İşte tüm detaylarla sizlerleyiz... GAMZE ÖZÇELİK TESETTÜRE Mİ GİRDİ?
Kameralardan uzak bir hayat yaşayarak Umuda Koşanlar Derneği'ni kuran oyuncu Gamze Özçelik'in bir süre önce tesettüre girdiği öğrenildi. Özçelik, bir ödül töreninde görüntülendi. Törende "Öncü Sivil Toplum Kuruluşu" ödülünü Umuda Koşanlar Derneği (UMHD) adına oyuncu Gamze Özçelik aldı.

Kendisini gönüllü yardım çalışmalarına adayan oyuncu Gamze Özçelik, tesettürlü fotoğrafını Instagram hesabından paylaşıp, Miraç Kandili'nde dua istemişti. Başörtülü halinin yanına "Dua edin canlar. Çok istiyorum" yazmıştı.

Özçelik daha önce, "Uzun süredir namaz kılıyorum. İman etmiş biri olarak kapanmak farz, Allah'ın emri. Kapanmam gerektiğini biliyorum, bunu inşallah başarabilirim" ifadelerini de kullanmıştı.

"Her zaman kırılgan, sahtelikten hoşlanmayan, gerçeği arayan bir yapım vardı. Allah inancı kalbime konmuştu çok şükür. Ama sadece ne şekilde inanmam ve uygulamam gerektiğine bu kadar hakim değildim"GAMZE ÖZÇELİK KİMDİR, KAÇ YAŞINDADIR?

Gamze Özçelik 26 Şubat 1982 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Maltepe Anadolu Lisesinde lise eğitimini tamamladı. Ardından Bilgi Üniversitesi'nde lisans eğitimini tamamladı.

Gamze Özçelik, 1999 yılında katıldığı Elite Model Look yarışmasında 4. oldu. Bu yarışmadan bir sene sonra katıldığı Kanal D güzellik yarışmasında da 2. seçilen Özçelik, yarışmanın ardından aldığı teklifleri değerlendirdi ve oyunculuğa ağırlık veında modellik ve mankenlik faaliyetlerinde bulunmadı. İlk olarak 1998 yılında, Eyvah Kızım Büyüdü adlı yapımla ekranlara adım atan oyuncu, Cinler ve Periler, Tatlı Hayat, Serseri gibi başarılı projeler ile kariyerine devam etti. 2004 yılında, Hırsız Var adlı ilk sinema yapımında oynadı. Bu filmde Haluk Bilginer, Mehmet Ali Erbil gibi deneyimli oyuncularla çalışma fırsatı yakaladı.

Oyunculuk alanında başarısını kanıtlayan güzel oyuncu 2006 yılında çekimine başlanan ve halen devam eden Arka Sokaklar adlı polisiye- macera dizisinde, Zeynep karakterini canlandırdı. Ardından Buzda Dans adlı yarışma programının sunuculuğunu üstlendi.

Gamze Özçelik 19 Haziran 2008 tarihinde kendisi gibi oyuncu olan Uğur Pektaş ile dünya evine girdi. 30 Ocak 2010 tarihinde Murat Han adında bir erkek çocuğa sahip olan çift, 26 Aralık 2011 yılında ayrıldı.

Uzun zamandır ekranlarda görünmeyen Gamze Özçelik, Kurumuş olduğu Umuda Koşanlar Derneği ile gündemin en çok konuşulanlarından birisi haline geldi. Yapmış olduğu yardım ve projeler ile insanların sevgisini kazanan Özçelik, son olarak TRT 1 ekranlarında yayınlanan ve sevilerek izlenilen Mehmetçik Kut'ül Amare adlı dizi de rol alarak izleyici karşısına çıktı.

Gamze Özçelik'in rol aldığı dizi ve filmler;

1998 – Eyvah Kızım Büyüdü

2001 – Cinler ve Periler

2001 – Tatlı Hayat

2003 – Serseri

2004 – Hırsız Var!

2005 – Düşler ve Gerçekler

2005 – Savcının Karısı

2006-2009,2011 – Arka Sokaklar

2011 – Canan

2013 - Böyle Bitmesin

2013 - Fatih

2018 - Mehmetçik Kut'ül Amare

Daha fazla göster
yukarı ok