Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Foster'dan "Lonzo, Lakers tehdit ettiği için sakat sakat oynadı" iddiaları!

Big Baller Brand kurucu ortağı Alan Foster, yeni YouTube kanalında New Orleans Pelicans guardı Lonzo Ball ve babası LaVar Ball arasında olanları anlattı.

Big Baller Brand kurucu ortağı Alan Foster, yeni YouTube kanalında New Orleans Pelicans guardı Lonzo Ball ve babası LaVar Ball arasında olanları anlattı.

Lonzo, Foster ile kara para aklama iddiaları üzerine davalı durumda. Bu, Foster'ın konu hakkında halka açık şekilde ilk defa konuştuğu an oldu.

"LAKERS, AMELİYATA İZİN VERMEDİ"

Foster, Lonzo'ya Cleveland'daki bir uzmanın kendisine ayak bileğindeki bağların yırtıldığını söyledikten sonra ameliyat olmasını önerdiğini, ancak Los Angeles Lakers'ın, yetkisiz bir ameliyat yapılması halinde sözleşmesinin geçersiz hale gelebileceği konusunda uyardığını söyledi.

Foster, Lonzo'nun sezonu kapatmasına sebep olan sakatlığının Big Baller Brand ayakkabıları yüzünden değil, Lakers'ın ihmali sonucu olduğunu açıkladı.

"LONZO'NUN AYAK BİLEKLERİ 31 YAŞINDA"

Foster ayrıca, LaVar'ın tüm Ball kardeşlerin hepsini gereğinden fazla çalıştırdığını ve onları düzgün bir şekilde eğitmediğini de ekledi:

"LaVar'ın onu çocukken aşırı çalıştırması onun suçuydu. Çocukları çimento ve betonda tepelere koşturuyordu. Bunun dizleriz üzerindeki hasarını hayal edebiliyor musunuz? Ya da ayak bileklerinizde? Ve sonra, maçta oynarken - AAU olsun, lise olsun — LaVar onların mola vermeden ve dinlenmeden tamamen oyunda kalmalarını istiyordu. Bu yüzden, Lonzo 21 yaşında olsa da ayak bilekleri aslında 31 yaşında."

Foster, LiAngelo Ball'un da aynı sorunu yaşadığını, ancak ağabeyinin aksine, Foster'ın Cleveland'daki arkadaşını gördükten sonra ameliyat olmak istediğini anlattı.

BALL AİLESİ VE PELICANS, İDDİAYI YALANLADI

Foster, her hafta yeni videolar yayınlamayı ve Ball ailesi ile arasında neler olduğunu anlatmayı planladığını söyledi. Foster'ın halkın gözünde yeniden gözükmesi, Ball ailesine açtığı karşı dava sonrasında geldi.

Bir Pelicans temsilcisi, "Takım bu iddiaları şiddetle reddediyor ve Lonzo'nun sakatlık tarihinin ve kendisinin [takastan önceki] durumunun çok farkındaydı." şeklinde konuştu.

Ball ailesi ise, sözcü Denise White aracılığıyla şu açıklamayı yaptı:

"Alan Foster, defalarca yalan söyledi, dolandırdı ve Ball ailesinden çaldı. Söylediği hiçbir şeye güvenilmez."