Haber Tarihi: 15 Haziran 2024 11:11 - Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2024 11:11

Bayramda Kuzey Marmara Otoyolu ücretsiz mi? 2024

2024 yılı Kurban Bayramı'nın gelmesi ile birlikte, Kuzey Marmara Otoyolu'nun bayramda ücretsiz olup olmayacağı merak konusu oldu. Peki, Bayramda Avrasya tüneli ücretsiz mi, bedava mı? Bayramın ilk günü Kuzey Marmara Otoyolu ücretsiz mi?

Bayramda Kuzey Marmara Otoyolu ücretsiz mi? 2024
Abone Ol
Kurban Bayramı tatili sürerken gündeme gelen konulardan biri de köprü ve otoyolların durumu oldu. Bayram süresince köprü ve otoyollardan geçiş yapacak olan vatandaşlar kullanacakları güzergahların ücretsiz olup olmadığını sorguluyor. Peki, Bayramda Kuzey Marmara Otoyolu ücretsiz mi, bedava mı? 

BAYRAMDA KUZEY MARMARA OTOYOLU ÜCRETSİZ Mİ? 

Karayolları Genel Müdürlüğü'ne bağlı köprü ve otoyollar 2024 yılı Kurban Bayramı'nda 9 gün boyunca ücretsiz olacak. Bu kapsamda KMO da ücretsiz geçişe açılacak.

Kuzey Marmara Otoyolu Ücretleri 2024

Otomobil: 29,50 TL

Minibüs: 44,25 TL

Midibüs: 59,00 TL

Otobüs: 73,75 TL

Kamyon: 88,50 TL

Motosiklet: 18,25 TL

KMO'dan Alternatif Geçişler

KMO'ndan ücretsiz geçmek isteyen sürücüler, D100 karayolunu kullanabilirler.

BAYRAMDA KÖPRÜ VE OTOYOLLAR ÜCRETSİZ Mİ?

Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğlu "Bayram için kara, deniz, hava ve demiryollarında tüm önlemlerimizi aldık. Karayolları Genel Müdürlüğü'ne ait köprü ve otoyollar 9 gün boyunca ücretsiz olacak." açıklamasında bulundu.

Bakan Uraloğlu yaptığı açıklamada şunları söyledi;

"Bayramda 30-35.000.000 arasında vatandaşımızın yurt çapında seyahat edeceğini öngörüyoruz. Karayolu, demir yolu, hava yolu ve diğer ulaştırma modlarında gidiş dönüş seyahatleriyle beraber bir vatandaşımızın bir gidiş bir dönüş, bir de üçüncü bir lokasyona gitmesini de düşündüğümüz zaman 100 milyon civarında bir yolculuk yapılacağını öngörüyoruz. Milyonlarca vatandaşımızın seyahatleriyle memleketimizde bir nevi kavimler göçü yaşanacak diyebilirim. Yani 85-86 milyon olan nüfusumuz var. 1 milyon civarında bir hareket olacağını öngörüyoruz. Yaşanması muhtemel yoğunluk nedeniyle Bakanlık olarak kara, deniz, hava ve demiryollarında tüm önlemlerimizi almış bulunuyoruz. Kara yollarında 68 bin 680 km yol ağımızda tedbirlerimizi aldık ve denetimlerimizi sıklaştırdık. Çünkü en yoğun seyahatin karayoluyla olacağını biliyoruz ve öngörüyoruz. 7/24 esasına göre ülke genelinde yayılmış 18 adet Bölge Müdürlüğümüz, 122 adet bakım şefliğimiz, 15 tünel bakım işletme şefliği, 41 otoyol bakım işletme şefliği, bayram süresince kesintisiz hizmet verecekler.

Bu bayramda da Karayolları Genel Müdürlüğünün işletmesindeki köprü ve otoyollar Cumhurbaşkanımızın kararıyla 9 gün süresince cumartesi sabah itibariyle bayram tatili sonuna kadar ücretsiz olacak. Trafiğin yoğun olduğu karayolu güzergâhlarımızda yol çalışmalarına da ara verdik. Trafiğin yoğun olan tatil bölgelerinde ek önlemler aldık. Tatil süresince devam eden yol bakım onarım çalışmalarına asgari düzeye indirdik. Mümkünse tamamen onları bırakma noktasında bir arkadaşlarımızla tasarrufta bulunduk. Yine zorunlu olan kesimlerde bakım onarım gibi nedenlerle şerit sayısındaki eksilmeleri de gözden geçirerek mümkün olduğu kadar tam şerit sayısıyla trafiğe hizmet edelim istiyoruz. Böylece uzun trafik kuyruklarının da oluşmasını engellemiş olacağız."
Haber ile daha fazlasına ulaşın:
Gündem
Daha fazla göster
 Reklam 

SON HABERLER

yukarı ok