Veli Bilgilendirme Sistemi giriş (VBS), e-Okul sınav sonuçları, devamsızlık sorgulama

Veli Bilgilendirme Sistemi giriş (VBS), e-Okul sınav sonuçları, devamsızlık sorgulama gibi konularla ilgili detayları bulabileceğiniz bir haber derledik..

11 Ocak 2019 04:10
Veli Bilgilendirme Sistemi giriş (VBS), e-Okul sınav sonuçları, devamsızlık sorgulama
Veli Bilgilendirme Sistemi giriş (VBS), e-Okul sınav sonuçları, devamsızlık sorgulama! Okulların kapanmasına kısa bir süre kala Veli Bilgilendirme Sistemi giriş (VBS), e-Okul sınav sonuçları, devamsızlık sorgulama gibi konularla ilgili tüm detayları sizler için derlediğimiz haberimizden öğrenebilirsiniz.
Veli Bilgilendirme Sistemi giriş (VBS), e-Okul sınav sonuçları, devamsızlık sorgulama

E OKUL VBS ÖĞRENCİ GİRİŞİ NASIL YAPILIR?

Öncelikle sisteme giriş için öğrencinin T.C. kimlik numarası ile okul numarası gerekiyor. Sistemin ana sonra sisteme giriş yapmak mümkün. Aşağıdaki bağlantının sol tarafı idareciler, sağ tarafı veliler için düzenlenmiştir. Veliler bu bağlantıdaki sayfanın sağ kısmındaki bilgileri doğru bir şekilde doldurarak ebeveynleri oldukları öğrenci hakkında erişmek istedikleri bilgilere kolaylıkla ulaşabilirler.

E OKUL GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

Takdir teşekkür hesaplamada yeni dönem

Okul öğrenci ödül ve disiplin kurulu, derslerdeki gayret ve başarılarıyla üstünlük gösteren, özürsüz devamsızlık süresi 5 günü geçmeyen, tüm derslerden başarılı olan, dönem puanlarının ağırlıklı ortalaması 70,00 ten aşağı olmayan ve davranış puanı 100 olan öğrencilerden;

a) 70,00-84,99 arasındakileri teşekkür belgesi,

b) 85,00 ve daha yukarı olanları takdir belgesi,

c) Ortaöğrenim süresince en az üç öğretim yılının bütün döneminde takdir belgesi alanları üstün başarı belgesi ile ödüllendirir.

Öte yandan MEB'in resmi sitesi olan Eğitim Bilişim Ağı (EBA) sisteminde, öğrenciler internet olmaksızın e-Okul sisteminde sınav sonuçları ve sözlü notlarını gördükten sonra, taktir ve teşekkür hesaplama yapabiliyor. Bu işlemler 'internet' olmadan da yapılabilmektedir. EBA'nın sisteminde yer alan ve internetsiz olarak Excel'de ders isimleri değiştirilerek, 1.yazılı, 2.yazılı ve 3.yazılı not bilgileri haricinde, 1.sözlü, 2.sözlü ve 3.sözlü notları yazılarak takdir teşekkür hesaplaması yapılabiliyor. Excel'de kullanımı aktif etmeden ders bilgileri değiştirilmiyor. Aktif edildikten sonra ders bilgileri değiştirilerek gerçek sonuçlar elde edilebiliyor.

Daha fazla göster
yukarı ok