EBA şifre değiştirme nasıl yapılır? EBA TV şifre işlemleri tarifi

EBA şifre değiştirme işlemini kolayca yapabilirsiniz. Bunu yapmak için EBA şifre değiştirme nasıl yapılır diyerek istediğiniz şekilde değişiklik yapabilirsiniz. EBA şifremi unuttum diyen öğrencileri bilgisayarları veya uygulamaları üzerinden şifre yenileyebiliyor. Bunun için endişelenecek bir durum yok çünkü EBA şifremi unuttum demek dünyanın sonu değil. Bu şekilde yeni şifre alma yapabilirsiniz. EBA sistemi şifresi alma unuttuktan sonra ne yapacağını bilemeyen öğrenciler bir çok farklı yolları denese de bazen doğru sonuca ulaşamıyor. Bunun sebebinden ziyade eba şifre alma ve şifremi unuttum adımlarını takip etmeliler. Onlar için derlediğimiz bilgiler sayesinde bunu yapabilirler. EBA yani eğitim bilişim ağı Milli Eğitim Bakanlığı'nın hazırladığı ve son dönemde baştan aşağı yenilediğimiz bir uzaktan eğitim platformu. Bunu halihazırda öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz zaten kullanıyorlardı.

30 Kasım 2020 12:26
EBA şifre değiştirme nasıl yapılır? EBA TV şifre işlemleri tarifi
Öğrenci bilgi sistemi EBA üzerinden şifre değiştirme işlemi yapmak çok kolay. Gerekli adımları ve haberimizde verdiğimiz linke tıklayarak şifre değiştirme sayfasına gidebilir ve şifrenizi güvenli şekilde değiştirebilirsiniz. EBA şifre değiştirme ile var olan şifrenizi değiştirmeniz mümkün. EBA şifremi unuttum diye üzülmenize gerek yok sevgili öğrenciler. Şifrenizi kolaylıkla sıfırlayarak veya yenileyerek EBA Şifremi unuttum adımlarını izleyebilir ve yeni şifrenizi tanımlayabilirsiniz. Öğrencilerin sıkça karşılaşabildiği bu sorunla ilgili EBA şifremi unuttum ve şifremi yenilemek istiyorum başlıklarımızı okuyabilirsiniz. EBA sisteminin şifresini unutan öğrencilerin sorunlar yaşayabileceği yakın zamanda ortaya çıkmıştı. Eba şifre değiştirme Yapılan adımlara rağmen bazı öğrenciler EBA şifre değiştirme veya şifremi unuttum ne yapmalıyım? sorularını birbirlerine sorarak cevap aradılar. Sanal eğitimin ülkemize sunduğu en büyük fırsat ise öğretmen ve öğrencileri dünyada yaşanan teknolojik devrime erken uyum sağlamaya yöneltecek olmasıdır. Bu günden itibaren öğretmenlerimiz dersleri teknolojiyi etkin kullanarak işlemek zorunda kalacaklardır. İşte EBA şifre yenileme, yeni değiştirme adımları...
EBA ŞİFRE DEĞİŞTİRME SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

EBA ŞİFREMİ UNUTTUM NE YAPMALIYIM?

"EBA Giriş" ekranında Öğrenci → EBA yolunu izle.

Açılan ekranda yer alan "Şifremi Unuttum" linkine tıkla.
TC Kimlik Numaranı gir.
Bir doğrulama yöntemi seç.
e-Postayı seçtiysen:
Sisteme kayıtlı e-posta adresini gir ve "Gönder" butonuna bas (Sisteme kayıtlı e-posta adresin yoksa öğretmeninden veya velinden tek kullanımlık şifre edinerek ve "Öğrenci olarak EBA şifremi nasıl oluştururum" bölümünden yardım alarak şifreni yeniden oluşturabilirsin).
e-Postana gelen doğrulama kodunu gir ve "Gönder" butonuna bas.
Yeni şifreni belirle ve "Kaydet" butonuna tıkla.
Cep telefonunu seçtiysen:
Sisteme kayıtlı cep telefonu numarasını gir ve "Gönder" butonuna bas (Sisteme kayıtlı cep telefonu numaran yoksa öğretmeninden veya velinden tek kullanımlık şifre edinerek ve "Öğrenci olarak EBA şifremi nasıl oluştururum" bölümünden yardım alarak şifreni yeniden oluşturabilirsin).
Cep telefonuna gelen doğrulama kodunu gir ve "Gönder" butonuna bas.
Yeni şifreni belirle ve "Kaydet" butonuna tıkla.

EBA UYGULAMASI İNDİRME VİDEOSU

EBA UYGULAMASI NASIL İNDİRİLİR?

EBA cep uygulamasına AppStore ve Google Play Store üzerinden indirilecek uygulamalarla da erişilebiliyor. EBA'ya giriş yapmak için öğrencilerin hesap oluşturması gerekiyor.

ANDROID TELEFONLAR İÇİN EBA UYGULAMASI LİNKİ

https://play.google.com/store/apps/details?id=tr.gov.eba.hesap

IPHONE İÇİN EBA UYGULAMASI İNDİR LİNKİ

https://apps.apple.com/tr/app/eba/id1207256037?l=tr

EBA ŞİFRESİ NASIL ALINIR? EBA ÖĞRENCİ GİRİŞİ NASIL YAPILIR?
Pandemi haline gelen Corona virüsü sebebi ile okullarda ara verilen eğitime, öğrencilerinde eğitimlerinden uzak kalmaması adına TRT ve EBA üzerinden uzaktan eğitim olarak devam ediyor. 23 Mart 2020 tarihinde yayına başlayan ve 30 Nisan 2020 tarihine kadar da devam edecek olan Eğitim Bilişim Ağı (EBA) ile eğitimdeki birçok içeriğe ulaşmak mümkün. İlk, orta ve lise okullarındaki ve Milli eğitim Bakanlığının müfredatında ki içerikler dâhilinde EBA üzerinden onlarca video ve faydalı eğitim içeriği ile sınavlara hazırlanılabilir. Peki uzaktan eğitim için kullanılabilen EBA sistemine öğrenci girişi nasıl yapılır? Bu konu özellikle milyonlarca veli ve öğrenci tarafından merak ediliyor. Bu sorularınızın cevabını ise aşağıda liste halinde sıraladık.

EBA ŞİFRESİ NASIL ALINIR?

- EBA sayfasına girilir.
- Sağ üstte bulunan menüyü seçerek tıkladıktan sonra, çıkan ekranda öğrenci girişi seçilir.
- "EBA hesabı oluştur" tıklanır.
- Gelen ekrana bilgiler girilir.
- Ardından şifre oluşturulur.
- Bundan sonraki aşamada yeni şifre ve TC kimlik numaranız ile giriş yapabilirsiniz.

EBA ŞİFREMİ UNUTTUM, NE YAPMALIYIM?

Eğitim Bilişim Ağı olan EBA' ya giriş şifrenizi unutmanız durumunda çok basit şekilde sadece TC. Kimlik numaranız ile şifrenizi geri alabilmeniz mümkündür. Aşağıda vermiş olduğumuz sıralamayı takip etmeniz dahilinde şifrenize yeniden ulaşabilirsiniz.

- "EBA Giriş" ekranında Öğrenci butonunu seçerek başlamalısınız işleme.
- Karşınıza çıkacak olan ekranda yer alan "Şifremi Unuttum" butonuna basın.
- TC Kimlik Numaranı gir.
- Bir doğrulama yöntemi seç.E-POSTAYI SEÇTİYSEN:

- Eğer e- postayı tercih ettiyseniz sisteme kayıtlı e-posta adresini gir ve "Gönder" butonuna bas.
- Ancak sisteme kayıtlı herhangi bir e-posta adresin bulunmuyorsa bu durumda öğretmeninden ya da velinden tek kullanımlık şifre edinerek ardından "Öğrenci olarak EBA şifremi nasıl oluştururum" bölümünü tıkladıktan sonra buradan yardım alarak şifreni yeniden oluşturman mümkün.
- Sonraki aşamada ise e-Postana gelen doğrulama kodunu gir ve "Gönder" butonuna bas.
- Yeni şifreni belirle ve "Kaydet" butonuna tıkla.

CEP TELEFONUNU SEÇTİYSEN:

- Eğer cep telefonunu seçtiysen bu defa da sisteme kayıtlı olan cep telefonu numarasını gir ve "Gönder" butonuna bas.
- Ancak sisteme kayıtlı herhangi bir cep telefonu numaran yoksa bu defa da öğretmeninden ya da velinden tek kullanımlık şifre edinerek ve "Öğrenci olarak EBA şifremi nasıl oluştururum" kısmından destek alarak şifreni yeniden oluşturabilirsin.
- Son olarak cep telefonuna gelen doğrulama kodunu istenilen bölüme gir ve "Gönder" butonuna bas.
- Yeni şifreni belirle ve "Kaydet" butonuna tıkla.Daha fazla göster
yukarı ok