2019 E Okul öğretmen giriş kapanma tarihi ne zaman? e-okul Yönetim Bilgi Sistemleri Giriş Ekranı MEB

E Okul öğretmen giriş kapanma tarihi ne zaman? e-okul Yönetim Bilgi Sistemleri Giriş Ekranı VE E Okul sistemiyle ilgili tüm sorulara yanıt bulabileceğiniz bir haber derledik.

15 Ocak 2019 15:23
2019 E Okul öğretmen giriş kapanma tarihi ne zaman? e-okul Yönetim Bilgi Sistemleri Giriş Ekranı MEB
Okulların kapanmasına kısa bir süre kala E Okul öğretmen giriş kapanma tarihi ne zaman? e-okul Yönetim Bilgi Sistemleri Giriş Ekranı nasıl giriş yapılır? E Okul Öğretmen Giriş sistemi nedir, nasıl çalışır? İşte öğretmenlerin de merak ettiği tüm soruların yanıtlarını bulabilecğeiniz bir haber derledik.
VBS NOT GİRİŞİ NE ZAMAN KAPANACAK?

Karne gününün yaklaşmasıyla birlikte VBS not girişinin kapanış tarihine yönelik araştırmalar başladı. Sistemin kapanış tarihi öğretmenlerin yazılı sınavlarını okuduğu tarihe göre farklılık gösteriyor. Ancak not girişlerinin karnelerin veriliş tarihi olan 18 Ocak'tan birkaç gün önce kapatılması bekleniyor.

E-OKUL NE ZAMAN KAPANACAK?

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, bakım ve onarım zamanları haricinde kesintisiz olarak hizmet vermektedir. Dönem sonlarında yaşanan yoğunluk nedeniyle girişlerde aksaklıklar yaşanabilmekte, bu durum ise öğrenciler tarafından E-Okul VBS'nin kapatıldığı şeklinde yorumlanmaktadır. E-Okul karne döneminde öğrencilerin erişimine açık olmaya devam edecek.E OKUL GİRİŞ VE KARNE NOTU ÖĞRENMEK


E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile sınav sonuçları, sözlü notları ve ortalama karne puanınızı görüntüleyebilirsiniz. Bu işlemleri yapmak için TC kimlik numaranızı ve okul numaranızı yazmanız gerekecektir.

E-OKUL İLE NOT BİLGİSİ GÖRÜNTÜLEME

Öğrenci ve velilerin merak ettiği not bilgilerini e-Okul sistemi üzerinden görüntülemek mümkün. Öncelikle Milli Eğitim Bakanlığı'nın https://eokulyd.meb.gov.tr/ internet adresini açın. Daha sonra ekrana gelen pencerede sağ alanda yer alan 'Veli Bilgilendirme Sistemi' üzerinde istenilen bilgileri girin. Burada öğrencilerin T.C. Kimlik numarası ve okul numaraları istenmektedir.

Sisteme giriş yaptıktan sonra sol alanda 'Öğrenci Bilgileri' sekmesinin alt kategorilerinde not bilgisi ve devamsızlık bilgisi gibi birçok öğrenci durumunu görüntüleyebilirsiniz.

OKULLAR NE ZAMAN KAPANCAK?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayınladığı takvime göre, 2018-2019 eğitim öğretim yılının ilk dönemi 18 Ocak 2019 Cuma günü sona erecek. Yarıyıl tatili, 21 Ocak 2019 - 1 Şubat 2019 tarihlerinde yapılacak. İkinci kanaat dönemi 4 Şubat 2019 Pazartesi başlayacak. 14 Haziran 2019 Cuma karneler dağıtılacak ve yaz tatili başayacak.

E-OKUL MOBİL UYGULAMALARI

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne sadece bilgisayar üzerinden değil, aynı zamanda Android ve iOS platformlardan da takip edebilirsiniz. Cihazınızın işletim sistemine ait olan uygulama mağazasından e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi uygulamasını cihazınıza indirebilir ve aynı işlemleri mobil platformlardan da takip edebilirsiniz.

KARNE NOTU HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

Karne notunu hesaplamak isteyen öğrenci ve velilerin, ilk olarak 1.yazılı ve 2.yazılı sınavın ortalamasını bulması gerekiyor. Bunu yapmak için e-Okul'daki Not Bilgisi sekmesindeki yazılı puanları alınmalıdır. İlk sınav notu ve ikinci sınav notu toplanarak ikiye bölünür (eğer 3 sınav yapılmışsa 3 sınav notu toplanır ve 3'e bölünür). Bu şekilde tüm derslerin ortalamaları bulunur ve en sonda tüm ortalamalar toplanarak toplam ders sayısına bölünür ve karne notu tespit edilir.

 

Daha fazla göster
yukarı ok