Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Shaq: "2002'deki Nets Finalleri, sıkıcıydı"

Los Angeles Lakers efsanesi Shaquille O'Neal, 2002 yılında Los Angeles Lakers için üst üste üçüncü NBA Finalleri MVP'si ödülü yolunda "sıkıldığını" söyledi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Los Angeles Lakers efsanesi Shaquille O'Neal, 2002 yılında Los Angeles Lakers için üst üste üçüncü NBA Finalleri MVP'si ödülü yolunda "sıkıldığını" söyledi.

The Diesel, New Jersey Nets'in pivotu Todd MacCulloch'un kendisine en büyük zorlukları tam olarak sunmadığını söyledi.

Heavy.com'daki röportaj, şu şekilde gelişmişti:

(En sevdiği Finaller hatıraları ile ilgili:)

"Bu benim ilkimdi, değil mi? Pacers? Çünkü '94'te Finallere girdikten ve Hakeem Olajuwon tarafından rezil edildikten sonra, kendi kendime 'Geri dönersem, o kadar dominant bir performans sergilemeliyim ki şampiyonun kim olduğu sorusu sorulmamalı' demiştim. Ve sonra beni motive eden başka bir şey daha vardı... Rik Smits, ben küçükken beni resmen öldürürdü, bu yüzden şimdi çok daha yaşlı olduğunu biliyorum. Maça gelip 'Shaq domuz gibi adam, aynı Shaq işte, ağzınıza yüzünüze dirsek atıp duruyor.' diyordu."

"Bu kupayı, ne gerekiyorsa yapıp almaya geliyordum. Bu yüzden kanıtlamam, örnek olmam ve yapmam gereken bir şey vardı. Çünkü ilk şampiyonluğu kazanamasaydık, muhtemelen bizi dağıtacaklardı ve bu da daha çok negatif şeyin konuşulacağı anlamına gelirdi."

Shaq, 2002'de Nets'e karşı Finaller hakkında konuştuğunda:

"Sıkıcıydı… Sıkıcıydı çünkü o pivotun adı neydi? Todd MacCulloch. Todd MacCulloch bana karşı mı oynuyor? Bırakın bu işleri. Neyin delice olduğunu biliyor musun? Jersey'de çok sinirlenmiştim. Sence Todd MacCulloch, büyükannemin ve büyükbabamın önünde, Jersey'de, evimde beni mi durduracak? Geçin bunları."

O'Neal, Lakers'ın Nets'i dört maçta süpürdüğü seride 36.3 sayı, 12.3 ribaund ve 2.8 blok ortalama ile oynamıştı.