Kars 36 Spor 3-4 Pazarspor

Turkuvaz Medya'nın yayıncısı olduğu Ziraat Türkiye Kupası'nda heyecan 2. tur maçlarıyla devam ediyor... Günün ilk mücadelesinde Bölgesel Amatör Lig (BAL) Ligi 3. Grup'ta mücadele eden Kars 36 Spor, 3. Lig 3. Grup takımı Pazarspor ile karşı karşıya geldi. Normal sürede ve uzatma dakikalarında gol sesi çıkmayan mücadelenin kazananını penaltılar belirledi. Beyaz noktadan yapılan atışlarda rakibine 4-3 üstünlük sağlayan Pazarspor ismini 3. tura yazdırdı.

10 Eylül 2019 15:57
Kars 36 Spor 3-4 Pazarspor
A Spor ekranlarından canlı yayınlanan Ziraat Türkiye Kupası 2. Tur maçında Kars 36 Spor ile Pazarspor karşı karşıya geldi. Bölgesel Amatör Lig (BAL) Ligi 3. Grup'ta mücadele eden Kars 36 Spor, 3. Lig 3. Grup takımı Pazarspor'a penaltılarla 4-3 elendi. Rakibini eleyen Pazarspor, 3. tura yükseldi.
ZİRAAT TÜRKİYE KUPASI ORGANİZASYON NOTLARI:

SON 16'DA VAR DEVREYE GİRİYOR

Süper Lig'de geçtiğimiz sezon uygulamaya konulan VAR uygulaması, kupada da kullanılıyor. TFF'nin sezon öncesi yayınladığı kupa statüsünde bu yıl da VAR yardımına başvurulacağı açıklandı. Buna göre Ziraat Türkiye Kupası'nda Son 16 turu, çeyrek final, yarı final ve finalde VAR protokolüne uygun olarak Video Yardımcı Hakem Sistemi kullanılacaktır.

HER TURU PARA

Kupada hasılat dağıtımı yıllardır aynı şekilde gerçekleşiyor. Buna göre tek maç usülüne göre oynanan karşılaşmalarda gider ve hisseler kesildikten sonra kalan net hasılatın yüzde 60'ı tur atlayan takım alıyor. Kaybeden takım da yüzde 40'ı cebine koyuyor. Finali kazanan da hasılatın yüzde 60'ını kasasına götürüyor.

Kaynak: Fotomaç
Daha fazla göster
yukarı ok