Facebook silme - 2 adımda en kısa yol (resimli çözüm)

Facebook silme işlemi nasıl yapılır konusunda zaman zaman sosyal medya platformunu kullanan kullanıcıların kafası karışabiliyor. Facebook hesap silme çok kolay bir işlem. Facebook hesap silme linki ve detaylarına haberimizden ulaşabilir saniyeler içinde Facebook silme işlemini tamamlayabilirsiniz.

12 Ekim 2016 13:40
Facebook silme - 2 adımda en kısa yol (resimli çözüm)
Facebook silme zaman zaman sosyal medyadan başı ağrıyan kullanıcıların başvurduğu bir yöntem. Zaman zaman bu mecradan kaçmak isteyen kullanıcılar olabiliyor. Bunların çeşitli ve elbette kişiye ait özel nedenleri de var. Sosyal medya devi hesap dondurmak gibi bu işlemi kalıcı olarak da yapmanıza aslında olanak sağlıyor. 2 adımda en kısa yoldan Facebook hesap silme işlemi nasıl yapılır işte cevabı.
Facebook hesap silme linki için aşağıya tıklayarak iki adımda hesabınızı silebilirsiniz.
En kısa yol ->> https://www.facebook.com/help/delete_account

Facebook silme linkine tıkladığınızda sosyal medya devi bu işlemi sizin yaptığınıza dair olduğunu garantiye almak için bazı güvenlik fotoğrafları gösteriyor. Bu işlemi yaptıktan sonra 14 gün içinde tekrar Facebook'a giriş yapmak isterseniz hesabınız tekrar aktif olacak ve bir kez daha silme işlemi yapmak zorunda kalabilirsiniz.

Facebook hesap dondurma işlemi ise kalıcı bir işlem değil ve dilediğiniz zaman hesabınızı tekrar açmanıza olanak sağlıyor. Peki Facebook hesap dondurma işlemi nasıl gerçekleştirilir? Bu işlemi iki adımda yapabilirsiniz.

1- Facebook profilinizden ayarlar kısmına gidin

2- Gizlilik bölümüne tıklayın ve hesap dondurma kısmına tıklayın
Facebook hesap kapatma veya Facebook silme işlemini yapan kullanıcıların bilmesi gereken en önemli şeylerden biri de yaptıkları paylaşımlar. Hesabınızı silmiş dahil olsanız dahi bir arkadaşınıza göndermiş olduğunuz mesajlar onda kayıtlı olarak kalabilir. Bu bilgiler siz hesabınızı sildikten sonra da kayıt altında tutuluyor.

Facebook hesap silme linki konusunda arayış içinde olan kullanıcıların bu arayış içinde olma sebeplerinden biri ise sosyal medya platformunda bu linke ulaşmanın oldukça zor olması. Ancak ayarlar kısmında bu işleme dair bir arama yaptığınızda sosyal platform size bu linki veriyor. Facebook hesap kapatma işlemi aslında sosyal medyadan tamamen arınmak isteyen kullanıcılar için de kesin bir çözüm oluşturmuyor diyebiliriz.

Dilerseniz Facebook hesap silme işlemi için bu videoyu da izleyebilirsiniz. Facebook hesap silme linki (görüntülü)


Sosyal medya devi hesabını kapatan kullanıcıların messenger uygulamasına da kullanmasına olanak vermiyor. Son yapılan açıklamada dünya genelinde 1 milyar kişinin messenger uygulamasını kullandığı duyurulurken bu platform botlarla birlikte farklı bir çehre alarak kullanıcıların beğenisine sunulmuştu.

 

 

 

Kaynak: Sporx.com
Daha fazla göster
yukarı ok