Haber Tarihi: 14 Nisan 2024 17:20 - Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2024 17:20

15 Nisan: Pazartesi okul var mı? Yarın okul var mı?

Öğrenim yılı iki kez uygulanan ara tatilin ikincisi bu kez bayram tatili ile aynı haftaya denk geldi. Ramazan bayramı için idari iznin 9 güne çıkarılmasıyla birlikte ara tatil ve bayram tatil birleştirildi. Peki, 15 Nisan Pazartesi okul var mı? Yarın okul var mı?

15 Nisan: Pazartesi okul var mı? Yarın okul var mı?
Abone Ol
Yarın okul var mı, tatil mi soruları, İkinci ara tatilinin sona ermesiyle araştırılan konulardan biri oldu. 5 Nisan'da başlayan 2. ara tatil, Ramazan Bayramı'na denk geldi ve öğrenciler  bayram haftası boyunca okullara gitmedi. Bu yıl Nisan. ara tatili, Ramazan Bayramı tatili ile birleşti. 2023-2024 eğitim ve öğretim yılının ilk ara tatili Kasım ayında yapıldı ve 2. ara tatil de Nisan ayında gerçekleştirildi. 9 günlük tatilin ardından  'Ara tatil ne zaman bitecek, uzayacak mı' sorusunun yanıtı da merak ediliyor. Peki Yarın (Pazartesi) okul var mı 2024? 15 Nisan okullar başlıyor mu, ders var mı? MEB uygulama takvimi ile ara tatil sonrası okulların açılış tarihi....

15 NİSAN PAZARTESİ OKUL VAR MI? ARA TATİL UZAYACAK MI?

Milli Eğitim Bakanlığı takvimine göre 5 Nisan'da başlayan Nisan ara tatili 14 Nisan Pazar günü sona erecek.

İlkokul, ortaokul ve lise kademelerindeki öğrenciler, 2. ara tatilin sona ermesiyle 15 Nisan Pazartesi günü ders başı yapacak. Ara tatil uzamayacak.

ARA TATİL NE ZAMAN BİTİYOR?

MEB tarafından yayımlanan 2023-2024 takvimininde ara tatil tarihleri 8 Nisan 2024 Pazartesi ile 12 Nisan 2024 Cuma tarihleri arasında yapılacağı açıklandı.

Okullar 15 Nisan Pazartesi günü açılacak.

ARA TATİL UZATILACAK MI?

İkinci ara tatilin gerçekleştirileceği hafta aynı zamanda Ramazan bayramının kutlanacağı hafta olduğu için ikinci ara tatilin uygulanmayacak. Bayram tatilinin 9 gün olarak açıklanmasının ardından ara tatil, bayram tatili ile birleştirilmiş oldu.

Ramazan bayramı ile aynı tarihe denk ara tatilin süresi uzatılmayacak, okullar 15 Nisan 2024 Pazartesi günü açılacak ve öğrenciler yeniden ders başı yapacak.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, ikinci ara tatilin bayram haftasına denk geldiği için, "İkinci dönemde biraz olmayacak gibi duruyor." dedi.

Ara tatillerle ilgili çalışmalara değinirken ikinci dönem ara tatilinin Ramazan Bayramı tatiliyle örtüşeceğini dile getiren Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, "Bakanlığımızdaki eğitim öğretimle ilgili genel müdürlüklerin içinde bir daire başkanlığı var. Hayata geçirdiğimiz tüm uygulamalar, attığımız tüm adımlar o daire başkanlığı tarafından değerlendiriliyor. 'Ara tatillerle ilgili anket yapılıyor.' şeklinde verilen haberler, aslında İzleme Değerlendirme biriminin ara tatillerle ilgili işlevsel mi değil mi yönünde yaptığı rutin değerlendirme. Oradan gelecek verileri değerlendiririz, ara tatillerle ilgili oturup karar veririz." diye konuştu.

Haber ile daha fazlasına ulaşın:
Gündem
Daha fazla göster
 Reklam 

SON HABERLER

yukarı ok