Sorgulama Milli Piyango sonuçları yılbaşı, Milli Piyango ikramiyesi ne kadar?

31 Aralık 2019 Milli Piyango sorgulama ekranı , ikramiye çıkan numaralar , amorti isabet eden rakamlar , ne kadar ikramiye vurdu ve daha fazlasını haberimizden öğrenebilirsiniz. MPİ 2019 çekilişi ülkemizde yine büyük heyecan yarattı. Peki hangi biletlere ikramiye çıktı? İşte 2019 milli piyango yılbaşı sonuçları ve 70 MİLYON isabet eden numaralar...

01 Ocak 2019 11:26
Sorgulama Milli Piyango sonuçları yılbaşı, Milli Piyango ikramiyesi ne kadar?
2019 Milli Piyango Yılbaşı MPİ bilet no ile ikramiye sorgulama ekranı, çekilişi sonuçları, bilet sorgulama ekranı, özel çekilişi kazanan numaralar , çekiliş sonuçları! Herkesin merakla beklediği Milli Piyango Yılbaşı özel çekilişi gerçekleştirildi. Çekiliş sonrasında kazananlar,  milli piyango bilet sorgulama, milli piyango kazanan rakamlar, ikamiye çıkan biletlerle ilgili tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.  
70 MİLYON TL KAZANAN BİLET BELLİ OLDU

Milli Piyango Genel Müdürlüğünün 31 Aralık yılbaşı özel çekilişinde 70 milyon liralık büyük ikramiye, "7615536" numaralı bilete isabet etti.
MİLLİ PİYANGO AMORTİ VURAN RAKAMLAR BELLİ OLDU

Çekilişte amortiler 4 ve 9 olurken en büyük ikinci ikramiye olan 7 milyon TL 9915188 numaralara gitti. 

Milli piyango bilet numaranızı, belirttiğimiz linklerden kontrol ettirip ikramiyenin size çıkıp çıkmadığını öğrenebilirsiniz.  İşte milli piyango çekilişiyle ilgili hazırladığımız haberim detayarı ve bilet sorgulama sayfaları...
2019 MİLLİ PİYANGO YILBAŞI İKRAMİYESİ NE KADAR?

31 Aralık 2018'de yapılacak yılbaşı özel çekilişinde 70 milyon liralık büyük ikramiyenin yanı sıra 1 adet 7 milyon lira, 10 adet 1 milyon lira, 30 adet de 100 bin liralık ikramiye verilecek. Milli Piyango'nun yılbaşı özel çekilişinde büyük ikramiye 70 milyon lira olarak belirlendi. 

Yılbaşı çekilişinde en büyüğü 70 milyon lira, en küçüğü ise 70 lira olmak üzere toplam 2 milyon 950 bin 905 adet ikramiye dağıtılacak.

MİLLİ PİYANGO YILBAŞI ÇEKİLİŞİ SONUÇLARI 2019 SIRALI TAM LİSTE İÇİN TIKLAYIN

MİLLİ PİYANGO ÇEKİLİŞİ SAAT KAÇTA OLACAK, HANGİ KANAL YAYINLAYACAK?

Yılbaşı özel çekilişi her yıl olduğu gibi bu yılda TRT ekranlarında yapılacak ve vatandaşlar büyük heyecan yaşayacak. Ayrıca 2019 Milli Piyango yılbaşı çekilişini Milli Piyango İdaresi internet sitesinden de canlı olarak takip edebilirsiniz.BÜYÜK İKRAMİYE İLE NELER YAPILABİLİR?

202 BİN ÇEYREK ALTIN ALINABİLİYOR| Bu yıl yüzde 15'in üzerinde artan ikramiye tutarı, akıllara bu para ile ne alınabileceğini getirmiş durumda. Buna göre, talih kuşunun konacağı kişi, kazandığı 70 milyon TL ile 202 bin 898 adet çeyrek altın satın alabilecek.

Büyük ikramiyenin vuracağı talihli, tercihini otomobilden yana kullanır ise, 2018'in ilk on ayında en çok satılan otomobil olan Renault Megane'dan 856 adet alabilecek. 70 milyon TL gayrimenkule yatırmak istenirse, değeri 500 bin TL olan 140 adet konut sahibi olmak mümkün.

MİLLİ PİYANGO BİLETLERİ KAÇ LİRA?

Yılbaşı çekilişi tam bilet fiyatı: 70 TL

Yılbaşı çekilişi yarım bilet fiyatı: 35 TL

Yılbaşı çekilişi çeyrek bilet fiyatı: 17,50 TL
PİYANGO BİLETİNİZE İKRAMİYE ÇIKTIĞINDA İKRAMİYENİZİ NEREDEN ALACAKSINIZ?

Milli Piyango biletinin son 3 ( üç ) rakamına kadar isabet eden ikramiye tutarlarını Milli Piyango gezici ve sabit bayileri ödemek zorundadır. Bu bayiler son dört veya beş rakamına göre isabetli biletlerin de ikramiyelerini ödeyebilirler. Bu tutarlar üzerindeki ikramiyeler bayi ödeme yetkisi dışındadır. Başbayiler ile sanal ortam bayileri İdare ile imzaladıkları sözleşmede belirtilen tutara kadar olan ikramiyeleri öderler. Yılbaşı çekilişi için bilet kupürlerine bakılmaksızın, 1.000.000.- ( Bir milyon TL. ) ve daha büyük ikramiyeler, yıl içerisinde yapılacak diğer çekilişlere ait büyük ikramiye Genel Müdürlükçe, bunların altında kalan diğer ikramiyeler Milli Piyango Şube Müdürlüklerince ödenir.

MİLLİ PİYANGO SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü yetkilileri tarafından "20 Eylül 2017 Çekilişi" yapıldı. Çekilişle, şanslı numaralar talihli kişilerin hayallerini gerçekleştirecek.

Eskiden bu sorunun tek bir yanıtı vardı: Gazetelerden. Gazeteleri bir heves alıp oldukça uzun bir listeden bilet sorgulama yapmak tam bir işkenceydi. Ancak günümüzde Milli Piyango bileti sorgulama oldukça kolay. Hem internetten hem de telefonla Milli Piyango biletinize ikramiye vurup vurmadığını hızlıca öğrenebiliyorsunuz. İnternet bağlantılarının oldukça sıkıntılı olduğu şu dönemde telefonla sorgulama yapmanın daha hızlı sonuç vereceğini düşünüyor ve Milli Piyango bileti sorgulama için izlemeniz gereken adımlara geçiyoruz:

Milli Piyango İdaresi Sesli İkramiye Bilgi Hattı'nı arıyorsunuz. Numarası: (0 312) 285 90 66
Milli Piyango biletinize ikramiye çıkıp çıkmadığını öğrenmek için 1'i tuşluyorsunuz.
Milli Piyango biletiniz üzerindeki çekiliş tarihini gün, ay ve yıl olmak üzere giriyorsunuz.
0 tuşlayarak tarihin doğruluğunu onaylıyorsunuz. (Tarihi yanlış girdiyseniz 1'e basarak tekrar girme şansınız var)
Milli Piyango biletinizin üzerindeki numaraları giriyorsunuz.
Girdiğiniz numaranın onayı için 0'ı tuşlamanız isteniyor.
Bu kadar basit! Milli Piyango biletinize ikramiye çıkmışsa tebrik mesajı alıyorsunuz.

MİLLİ PİYANGO YILBAŞI ÇEKİLİŞİ SONUÇLARI, İKRAMİYE KAZANAN NUMARALAR, TIKLAYINMİLLİ PİYANGO'DA YENİ NESİL BİLET

Klasik Milli Piyango biletlerinin yanı sıra artık sayısal oyun bayilerindeki makinelerden de yeni nesil bilet satışı gerçekleştiriliyor. Vatandaşlar, seyyar bayilerden geleneksel basılı biletleri satın alabildiği gibi Sayısal Loto bileti görünümünde olanları da tercih edebiliyor.AA muhabirinin edindiği bilgilere göre, geleneksel Milli Piyango biletleri, artık sayısal bilet olarak da üretilmeye başlandı. Bu biletler, sayısal oyun bayilerindeki makinelerde basılarak satışa sunuluyor.Vatandaşlar, seyyar Milli Piyango bileti bayilerinin yanı sıra, Sayısal Loto bayilerinden de sayısal olarak üretilmiş bilet alabiliyor. Buna göre, çekiliş planındaki numaraların bir kısmı basılı, bir kısmı da sayısal olarak satışa sunuluyor. Sayısal olarak satılan biletler, merkezi oyun sisteminden düşülüyor. Biletler üzerinde ayrıca, çekiliş tarihi, biletin seri numarası, oynanma tarihi ve saati, bayi numarası gibi bilgiler de bulunuyor.

Yeni sayısal biletler, güvenlik açısından klasik Milli Piyango biletleri gibi yüksek özelliklere sahip. Sayısal Loto gibi termal kağıtlara basılı biletlerde, mor ışıkta görünen filigran gibi güvenlik önlemleri yer alıyor.Yeni dönemde, ufak ikramiyeler de sayısal oyun bayileri tarafından ödenecek.

MİLLİ PİYANGO BİLETLERİ İÇİN BİLGİLER

Milli Piyango biletlerinin basımı T.C. Merkez Bankası'nın Banknot Matbaasında filigranlı özel para kağıtlarına güvenlik koşulları altında yapılmaktadır. Milli Piyango oyunlarının tüm biletleri Türk Parasını Koruma yasasının güvencesi altındadır.

BİLET ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Milli Piyango İdaresi bayilik ruhsatını (gezici bayilerde yaka kartı) taşıyan ve istenildiğinde ibraz eden kişilerden satın alınması gerekir. Biletin arkasında bayi satış mührü bulunmalıdır. Pürüzsüz veya kağıdın örselenmemiş olmasına dikkat edilmelidir. Biletin sol alt bölümde bulunan güvenlik numarası iki parmak arasında gezdirildiğinde rakamların kabarık olduğu hissedilmelidir. Bilet ışığa tutulduğunda bilet kağıdının dokusu içinde beyaz renkli MP amblemli filigranı vardır.

Ultraviyole (UV) ışıkta mavi ve açık yeşil renkli parlayan ve kesik çizgiler şeklinde dağılımı bulunan elyaflar (3mm.) bulunmaktadır.

18 Yaşından küçük olanlar bilet satın alamazlar. Kazanan biletlere ikramiye ödenmesini isteyemezler.

MİLLİ PİYANGO BİLETLERİNDE YENİ DÖNEM

Vatandaşlar, seyyar Milli Piyango bileti bayilerinin yanı sıra, Sayısal Loto bayilerinden de sayısal olarak üretilmiş bilet alabiliyor. Buna göre, çekiliş planındaki numaraların bir kısmı basılı, bir kısmı da sayısal olarak satışa sunuluyor. Sayısal olarak satılan biletler, merkezi oyun sisteminden düşülüyor.

Milli Piyango yılbaşı özel çekişinde de vatandaşlar artık bayiler önünde uzun kuyruklar oluşturmak yerine, ülke çapında sayıları 5 bini bulan sayısal oyun bayilerindeki makinelerden de bu biletleri temin edebilecek.

MİLLİ PİYANGO OYNAMA

Bastırılmış numaralı biletlerin satılarak, adet ve tutarları önceden belirlenmiş ikramiyeleri kazanacak numaraların belirli günde çekilecek kura ( çekiliş ) ile saptanması esasına dayanan şans oyunudur. Piyango çekilişleri, her ayın 9, 19, ve 29'uncu günleri çekiliş yapılacak şekilde uygulanır. Belirtilen tarihlerde veya bu tarihlerin dışında, çekiliş günleri ve planları farklı özel çekilişler düzenlenebilir. Her yıl 31 Aralık günü yılbaşı özel çekilişi yapılır. Yönetim Kurulu, çekiliş tarihleri ile özel çekiliş tarihlerini belirlemeye, değiştirmeye veya kaldırmaya yetkilidir. İkramiyelerin ödenmesine esas olarak İdare ve satış merkezleri yetkilidir.

Milli Piyango biletinin son 3 ( üç ) rakamına kadar isabet eden ikramiye tutarlarını Milli Piyango gezici ve sabit bayileri ödemek zorundadır. Bu bayiler son dört veya beş rakamına göre isabetli biletlerin de ikramiyelerini ödeyebilirler. Bu tutarlar üzerindeki ikramiyeler bayi ödeme yetkisi dışındadır.

Başbayiler ile sanal ortam bayileri İdare ile imzaladıkları sözleşmede belirtilen tutara kadar olan ikramiyeleri öderler.

Yılbaşı çekilişi için bilet kupürlerine bakılmaksızın, 1.000.000.- ( Bir milyon TL. ) ve daha büyük ikramiyeler, yıl içerisinde yapılacak diğer çekilişlere ait büyük ikramiye Genel Müdürlükçe, bunların altında kalan diğer ikramiyeler Milli Piyango Şube Müdürlüklerince ödenir.

SON 10 YILDA İKRAMİYELER NE KADAR ARTTI?

Büyük ikramiye, son 10 yılda büyük artış gösterdi. Büyük ikramiye 2007 ve 2008 yıllarında 25 milyon lira olmuştu. Bu rakam 2009'da 30 milyon lira, 2010'da 35 milyon lira, 2011'de 40 milyon lira, 2012'de 45 milyon lira, 2013 ve 2014'te 50 milyon lira, 2015'te 55 milyon lira olarak belirlenmişti. Büyük ikramiye olarak 2016'da 60 milyon lira, geçen yıl ise 61 milyon lira verilmişti.

SON 5 YILDA BÜYÜK İKRAMİYE HANGİ NUMARALARA ÇIKTI?

Milli Piyango yılbaşı çekilişi 2018 sonuçlarına göre 61 milyon Türk Lirasına çıkan ikramiye numarası: 9794035. Çeyrek bilet, İstanbul'a, Antalya'ya, Samsun'a ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet'ine çıktı.

Milli Piyango yılbaşı çekilişi 2017 sonuçlarına göre 60 milyon Türk Lirasına çıkan ikramiye numarası: 2796288. Çeyrek bilet, İstanbul'dan 3 kişiye, Antalya'dan bir kişiye çıktı.

Milli Piyango yılbaşı çekilişi 2016 sonuçlarına göre 55 milyon Türk Lirasına çıkan ikramiye numarası: 0556013. Çeyrek bilet, İstanbul'dan 3 kişiye, Adana'dan bir kişiye çıktı.
Milli Piyango yılbaşı çekilişi 2015 sonuçlarına göre 50 milyon Türk Lirasına çıkan ikramiye numarası: 2692160. Çeyrek bilet, Ankara, Aydın (2) ve Niğde'ye çıktı.

FAİZ GETİRİSİ 16 MİLYON LİRADAN FAZLA

Altın, ev ve otomobil dışında büyük ikramiye faizde değerlendirilmek istendiğinde ise, yılda 16 milyon 800 bin liralık faiz getirisi sağlanabileceği görülüyor. Döviz yatırımı tercih edildiğinde ise, büyük ikramiyenin tamamı ile 12 milyon 867 bin 647 dolar alınabiliyor.

ZAMAN AŞIMINA UĞRAYIP ALINMAYAN İKRAMİYELERİN DURUMU NEDİR?

Milli Piyango biletlerinde ikramiyeler bir yıllık zaman aşımı süresine tabi olup, çekiliş tarihinden itibaren bir yıl içinde ibraz edilmeyen biletlerin ikramiyeleri zaman aşımına uğrar ve bu biletlere ikramiye ödemesi yapılmaz. Zaman aşımına uğrayan ikramiyeler İdareye gelir kaydedilir. Zaman aşımı süresinin hafta sonu veya resmi tatile rastlaması halinde, izleyen ilk işgünü mesai bitimine kadar ikramiye ödenir.

MİLLİ PİYANGO SÖZLÜĞÜ

Amorti: Milli Piyango biletinin her çekilişte son rakamına göre biletlere verilmekte olan ikramiye. Değeri biletin değeri kadardır. Teselli: Milli Piyango biletinin çekilişinde en büyük ikramiyeyi kazanan bilet numarasının, her hanesindeki rakama göre bir farklılık gösteren ikramiyedir.

Düz Seri: Birbirini sıralı olarak izleyen ve son rakamları 0'dan 9'a veya 0'dan 99'a kadar olan on ve yüz adetten oluşan Milli Piyango biletleridir.

Karışık Seri: Birbirini sıralı olarak izlememekle birlikte son rakamları 0'dan 9'a veya 0'dan 99'a kadar olan on veya yüz adetten oluşan Milli Piyango biletleridir.

Çapraz Seri: Milli Piyango biletlerin onluk veya yüzlük serilerin düzenlenmesi sırasında ilk ve son rakamlarının 0'dan 9'a kadar sıralanmış biçimidir.

Hamiline Ait Olma:Milli Piyango oyunlarının tüm biletleri yasa gereği taşıyana (hamiline) aittir. Bileti ibraz eden her kişi, 
ikramiye almaya hak kazanır.

Bayi Ödeme Yetkisi: Milli Piyango oyunları sabit ve gezici bayilerinin yasal olarak ödeyecekleri ikramiye tutarıdır.

2018'DE YILBAŞINDA TOPLAM KAÇ PARA DAĞITILDI?
2018'deki yılbaşı çekilişi kapsamında verilen toplam ikramiye tutarı 349 milyon 243 bin lira oldu. 31 Aralık 2017'de yapılan yılbaşı özel çekilişinde 61 milyon liralık büyük ikramiyenin yanı sıra 1 adet 10 milyon lira, 1 adet 5 milyon lira, 1 adet 2 milyon lira, 1 adet 1 milyon lira ve 1 adet de 500 bin liralık ikramiye verildi.

MİLLİ PİYANGO ÇEKİŞİNİN SAATİ VE KANALI

Yılbaşı özel çekilişi her yıl olduğu gibi bu yılda TRT ekranlarında yapılacak ve vatandaşlar büyük heyecan yaşayacak. Ayrıca 2019 Milli Piyango yılbaşı çekilişini Milli Piyango İdaresi internet sitesinden de canlı olarak takip edebilirsiniz.

Daha fazla göster
yukarı ok