Sevilla yönetiminden Carole'e şok teklif

Sezon başında Galatasaray'dan Sevilla'ya kiralanan ancak İspanyol ekibinde kadro dışı bırakılan Lionel Carole'e ilginç bir teklifin yapıldığı ortaya çıktı.

12 Mart 2018 16:25
Sevilla yönetiminden Carole'e şok teklif
Bir sezonluğuna gittiği kırmızı-beyazlı ekipte, sezonun ilk yarısında çok az forma şansı bulabilen 26 yaşındaki sol bek, ikinci devrede ise tamamen kesik yedi.
Sezonun ikinci yarısında ise daha büyük bir şok yaşayan Carole, La Liga kadrosuna alınmadı, ismi lig yönetimine verilen listeye konulmadı. Ara transfer döneminde İspanyol ekibinin bir başka sol beki olan Guilherme Arana'yı kadrosuna katmasıyla sarsılan Carole, kadro dışı bırakılmasıyla tamamen sarsıldı.

Garip teklifi geri çevirdi

Milliyet'ye yer alan habere göre Sevilla yönetiminin sarı-kırmızılılardan kiralık olarak sezon sonuna kadar aldığı futbolcuya çok tartışılacak, garip bir teklifte bulunduğu ortaya çıktı. Buna göre İspanyol idareciler, kendisini Sevilla'nın B takımında oynatma teklifinde bulundu, ancak bu teklif futbolcu tarafından kabul edilmedi

Carole sezon başında Galatasaray forması da giydiği için, FIFA'nın 'Bir futbolcu bir sezonda en çok iki farklı kulübün formasını giyebilir' kuralı yüzünden üçüncü bir takıma gönderilemiyor. Ancak Sevilla B takımı, aynı kulübün takımı olduğu için burada oynamasının önünde bir engel bulunmuyor.

Kaynak: Yeni Şafak
Daha fazla göster
yukarı ok