Haber Tarihi: 02 Ekim 2023 14:24 - Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2023 14:24

Kapanma olacak mı? Sağlık Bakanlığı Fahrettin Koca tekrar kapanma olur mu?

Kapanma olacak mı, Sağlık Bakanlığı'ndan Fahrettin Koca kapanma olur mu sorusuna yanıt verdi. Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, 'Eris' varyantı ile birlikte son bir buçuk aydır vaka sayılarında bir artış gözlemlediklerini söyledi. Ceyhan, "Eris varyantının yeni bir pandemi oluşturacağını düşünmüyorum. Şu anda benim önerim, bağışıklığı düşük, kronik rahatsızlıkları olan, kanser hastalarının iyi korunması ve dikkat etmesi" dedi. Peki, Kapanma olacak mı? Eris varyantı ve Covid yeni pandemi oluşturur mu?

Kapanma olacak mı? Sağlık Bakanlığı Fahrettin Koca tekrar kapanma olur mu?
Abone Ol
Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Eris varyantı sonrası 'Tekrar kapanma olacak' endişelerine son noktayı koydu. Bakan Koca, toplu bir aşı kampanyası ya da kapanma benzeri tedbirlerin asla uygulanmayacağını duyurdu.
KAPANMA OLACAK MI? SAĞLIK BAKANI FAHRETTIN KOCA AÇIKLADI
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs ve Eris varyantının seyrine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Erzin Devlet Hastanesi Başkekimi Dr. Ersin Mahmutluoğlu'nun ölümünün kara propaganda aracı olarak kullanıldığının altını çizen Bakan Koca, bu propangandanın bilimsellikten tamamen uzak tedbirlerin uygulanmasına ve aşı kampanyaları başlatılmasına yönelik olduğuna vurgu yaptı.

Şimdi gündemde olan küresel ve yerel propagandaların eski tecrübenin haklı endişesinden hareketle bir boyun eğdirme çabası olduğunu belirten Bakan Koca, "Boyun eğmeyiz, eğmeyeceğiz. Bu söz konusu bile olamaz" dedi. Bakan Koca, toplu aşılama kampanyası ya da kapanma benzeri tedbirlerin uygulanmayacağını söyledi.

Koronavirüsle artık griple nasıl mücadele ediliyorsa tıpkı öyle mücadele edilecek bir hastalık olduğunu aktaran Bakan Koca, "85 Milyon müsterih olsun" ifadelerini kullandı.

"BİLİMİN SÖZÜNÜN ÖMRÜ UZUNDUR"

Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamanın devamında şu ifadelere yer verdi:

"Genç yaşta kaybettiğimiz hekim arkadaşımız bu yönden de talihsiz. Adı, etik dışı emel sahiplerinin dilinde. Kendisinin vefat nedeni çok açıktır. Dr. Ersin Mahmutluoğlu'nun 35 yaşından itibaren kalp yetmezliği rahatsızlığı vardı. Dr. Ersin, bu rahatsızlığına bağlı olarak gelişen hastalıklarıyla birleşen solunum yolu enfeksiyonu sebebiyle hayatını kaybetti. Yapılan 3 ayrı PCR testi sonucunda kendisinin Covid-19 olmadığı anlaşılmıştı. Buna rağmen, bilimsel mantıkla sağlaması yapılmış bir içerik sunuyormuş gibi görünerek, bilimsel karşılığı olmayan bir takım yorumlarda bulunanlar talihsiz bir davranış örneği sergilediler. Bugün konuşulanların ömrü kısa olacak, bilimin sözünün ömrü uzundur"

NE OLMUŞTU?

Hatay'daki Erzin Devlet Hastanesi Başhekimi Ersin Mahmutluoğlu akciğer enfeksiyonuna bağlı kalp yetmezliği sonucu yaşamını yitirmişti. Türk Tabipleri Birliği (TTB) Mahmutluoğlu'nun Covid-19 nedeniyle yaşamını yitirdiğini belirtmişti.

Haber ile daha fazlasına ulaşın:
Kapanma
Gündem
Daha fazla göster
 Reklam 

SON HABERLER

yukarı ok