28 Haziran YKS saat kaçta, YKS sınav yeri (2020)

Öğrencilerin sınav maratonu devam ediyor. Sınava girecek öğrenciler Cumartesi günlü ilk sınavın ardından 28 Haziran YKS saat kaçta aramalarını devam ettiriyor. YKS Sınav yeri aramalarının en yoğun yaşandığı YKS sınav yeri saat kaçta olarak da göze çarpıyor. YKS saat kaçta başlayacak aramalarının yoğun olarak yapıldığı günlerdeyiz. Sebebi YKS'nin öğrenciler tarafından saatinin bilinmesi önemlidir bununla birlikte YKS sınav yeri için de YKS saat kaçta başlayacak araştırması yapılabilir. Resmi açıklamaya göre YKS sınav yeri nasıl öğrenilir bilgisini edinmek için ÖSYM'nin ilgili resmi sayfasına gitmelisiniz. ÖSYM YKS üniversite giriş yerleri ÖSYM tarafından açıklandı...

28 Haziran 2020 08:48
28 Haziran YKS saat kaçta, YKS sınav yeri (2020)
YKS saat kaçta aramaları yoğun şekilde devam ediyor bunun sebebi 28 Haziran 2020 günü ikinci oturumun olması. YKS sınav yeri belgesini almak isteyenler de ayrıca çıktı alabilmek için bu aramayı yapıyor. Saat kaçta YKS sınav yeri öğrenmek için gerekli açıklamalar yapıldı. Buna göre YKS sınav yeri öğrenme veya YKS sınava nerede gireceğini öğrenmek için ÖSYM'nin internet sitesine ulaşabilir ve burada sorgusunu gerçkleştirebilir. ais.osym.gov.tr üzerinden YKS sınav yerleri ve giriş belgeleri erişime açıldı. ÖSYM resmi Twitter hesabından yapılan son dakika açıklamasına göre YKS sınav giriş belgeleri açıklandı. YKS sınav giriş belgelerinde öğrencilerin nerede sınava girecekleri de belirtiliyor.

YKS saat kaçta bilgisini alabilmek için yapılması gerekenlerden birisi de sınava girmek için alınan çıktının üzerinde yazan bilgidir. Resmi olarak açıklanan YKS sınav saat, YKS saat kaçta, YKS sınav yeri, YKS kaçta başlayacak bilgilerini içeren açıklamalar buradadır.

YKS SAAT KAÇTA? YKS SINAV YERİ

YKS TYT 2. Oturum ise 28 Haziran 2020 saat: 10:15'te yapılacak. YKS TYT 3. Oturum ise 28 Haziran saat 15:45'te gerçekleşecek.
YKS SINAV YERİ SORGULAMA İÇİN TIKLAYIN!


27 ve 28 Haziran'da yapılan YKS'nin heyecanı artarak devam ediyor. ÖSYM'nin bu hafta içerisinde YKS sınav yerlerinin açıklaması bekleniyor. Öte yandan sınava girecek öğrencilerin yanlarına mutlaka maske almaları gerekiyor. Aynı şekilde YKS giriş belgesi de oldukça önemli.
2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Kılavuzu, sınav tarihleri ve Yükseköğretim Kurulunun 2020-YKS'ye ilişkin aldığı kararlar doğrultusunda güncellenerek https://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanmıştır.

YKS TARİHİ DEĞİŞECEK Mİ?

YKS tarihinin değişmesi şu an için söz konusu değil. Son dakika açıklaması yok, yapıldığı zaman sayfalarımızda bulabilirsiniz.

YKS 2020 yılında 27 Haziran ve 28 Haziran tarihlerinde yapılacak.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı 2020-YKS 1. Oturum (TYT): 27 Haziran 10:15
Yükseköğretim Kurumları Sınavı 2020-YKS 2. Oturum (AYT): 28 Haziran 10:15
Yükseköğretim Kurumları Sınavı 2020-YKS 3. Oturum (YDT): 28 Haziran 15:45

Adaylar, sınavın sabah oturumlarında saat 10.00'dan sonra; öğleden sonra oturumunda ise saat 15.30'dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.

Daha fazla göster
yukarı ok