Haber Tarihi: 27 Şubat 2024 15:53 - Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2024 15:53

ÇALIŞMA SAATLERİ DÜŞECEK Mİ 2024 SON DAKİKA | Haftalık çalışma saati düşecek mi, ne zaman değişecek?

Türkiye'de çalışma saatleri düştü mü , düşecek mi, sorusu son günlerin öne çıkan konuları arasında yer alıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Manisa'da gerçekleştirilen 'İş-Pozitif Kadın İstihdamı Projesi' bölge toplantısına katıldı. Toplantıda konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Türkiye çalışma saatleri ile ilgili de açıklamalarda bulundu. Milyonlarca çalışan çalışma saatleri kısalacak mı? sorusuna yanıt ararken, gözler de TBMM'ye çevrildi. Peki, çalışma saatleri düşecek mi? Haftalık 40 saat çalışma meclisten geçti mi? Çalışma süresi son dakika gelişmeleri...

ÇALIŞMA SAATLERİ DÜŞECEK Mİ 2024 SON DAKİKA  | Haftalık çalışma saati düşecek mi, ne zaman değişecek?
Abone Ol
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, mesai saatlerinin kısalacağına dair çıkan söylentilere yanıt verdi. Işıkhan, "Bakanlık tarafından bir açıklama gelmediği sürece kamuoyunda yer alan haberleri dikkate almayın" uyarısında bulundu. Peki, mesai saatleri kısalacak mı, haftalık 40 saat çalışma meclisten geçti mi? İşte çalışma saatleri son durum...

ÇALIŞMA SAATLERİ DÜŞECEK Mİ?

Bakan Vedat Işıkhan, esnek çalışma saati ve mesai saatlerinin düşürülmesiyle ilgili toplantılar gerçekleştirildiği kamuoyuna duyurdu.

Bakan Vedat Işıkhan konuşmasında, ''Son günlerde çalışma hayatıyla ilgili bizim dışımızda çokça yorum ve haberler olduğunu görüyoruz. Tabi ki çalışma hayatı dinamik bir yapıya sahip. Biz daima işçimizin ve işverenimizin kazanılmış haklarını korumayı önceliyoruz. Devamında ise Türkiye Yüzyılına yakışır bir iş kanunu ve çalışma hayatı konusunda elimizden geleni yapacağımızı belirtmek isterim. Bu yüzden doğrudan bizden bir açıklama gelmediği sürece kamuoyunda yer alan haberlerin dikkate alınmaması gerektiğini belirtmek isterim.'' ifadelerine yer verdi.

"22 YILIN EN DÜŞÜK İŞSİZLİK ORANI"

Çalışma hayatındaki kayıt dışı istihdamı azaltmayı da hedeflediklerini belirten Işıkhan, "Önümüzdeki ay açıklanacak 2023 yılı verilerinde hem genelde hem kadınlarda hem de gençlerde 2002 yılından bu yana en yüksek iş gücüne katılım oranları ve istihdam oranları beklenmektedir. Aynı şekilde tüm diğer göstergeler, son 22 yılın en düşük işsizlik oranının ortaya çıkacağına işaret etmektedir. Diğer yandan İş Pozitif'i başlattığımız 9 Şubat'tan bu yana, yani geçtiğimiz 2 hafta içinde 15 bin 262 kadını işe yerleştirdiğimizin müjdesini vermek istiyorum. Bu rakamlar, hem İş Pozitif programımızın hem de diğer istihdam politikalarımızın ne derece etkili olduğunu göstermektedir." dedi.
Haber ile daha fazlasına ulaşın:
Gündem
Daha fazla göster
 Reklam 

SON HABERLER

yukarı ok