Whatsapp neden açılmıyor? Whatsapp çöktü mü?

Whatsapp neden açılmıyor? Whatsapp çöktü mü? sorusunun yanıtını merak edenler haberimizden faydalanabilir... Peki Whatsapp hakkında ne açıklama yapıldı? Whatsapp hakkında son dakika gelişmesi ve detaylar...

20 Ağustos 2019 02:00
Whatsapp neden açılmıyor? Whatsapp çöktü mü?
Whatsapp çöktü! Kullanıcıların Whatsapp'a giriş yapamaması üzerine Google'da "Whatsapp çöktü mü?, Whatsapp neden açılmıyor?" sorularının yanıtını merakla araştırılıyor. Peki Whatsapp neden çöktü? Konu hakkında ne açıklamala yapıldı?

Milyonlarca insanın kullandığı Whatsapp'a giriş yapılamadı. Bu durumun üzerine Whatsapp sorun olduğu anlaşıldı. Peki Whatsapp neden çalışmıyor? İşte detaylar...

WHATSAPP ÇÖKTÜ MÜ, NEDEN AÇILMIYOR?

Whatsapp'a neden giriş yapılamadığı hakkında henüz bir resmi bir açıklama yapılmadı. Uygulamanın ne zaman düzeleceği ise bilinmiyor.
WHATSAPP NEDİR? | WhatsApp Messenger, akıllı telefonlar için geliştirilen, platformlararası çalışma özelliğine sahip bir mesajlaşma ve arama uygulamasıdır. Android, BlackBerry, iPhone, Windows Phone ve Nokia telefonlarıyla uyumlu olan uygulama, 2G, 3G, 4G ya da WiFi İnternet bağlantısı aracılığıyla kullanıcıların birbirlerine fotoğraf, video,ücretsiz arama, sesli ve yazılı mesaj, belge göndermesini sağlar. Aynı adı taşıyan şirket, eski Yahoo! çalışanları olan Biran Acton ve Jan Koum tarafından ABD'de, Kaliforniya eyaletindeki Santa Clara kentinde kurulmuştur.

Kısa zamanda büyük bir popülariteye kavuşan WhatsApp Messenger üzerinden gerçekleşen iletişim trafiği Ağustos 2012'den Ocak 2013'e kadar %75 oranında artarak 2012 yılında toplamda %500'e ulaşmıştır. Dünyada kayıtlı kullanıcı sayısı en yüksek olan siber hizmetler arasındadır.
Facebook tarafından 4 milyar USD nakit para, 12 milyar USD hisse senedi ve 3 milyar USD sınırlandırılmış hisse senedi olmak üzere toplamda 19 milyar USD karşılığında satın alınmıştır. Bu satın alma işleminin bazı kişisel hakları ve bilgi mahremiyetini savunan gruplar tarafından durdurulması istenmiştir. Mark Zuckerberg yaptığı açıklama ile WhatsApp'ın 1 milyar kullanıcıya ulaştığını açıklamıştır.

WHATSAPP WEB NASIL ÇALIŞIR? | Son sürümde Web WhatsApp özelliği eklendi. Kullanıcılar tarayıcıları üzerinden web.whatsapp.com adresine gittikten sonra WhatsApp uygulamasına gidip Menü'den Web WhatsApp'a girip ekrandaki QR kodu telefona okutmaları halinde bilgisayar üzerinden WhatsApp'ta oturum açıp sohbeti daha kolay ve hızlı bir hale getirmiş oluyorlar.
WhatsApp Web ilk kullanıma sunulduğunda sadece Google Chrome tarayıcısında çalışırken ardından gelen güncellemeler ile Mozilla Firefox ve Opera tarayıcılarında da çalışabilir duruma getirilmiştir.
Daha fazla göster
yukarı ok