Selim Koray

facebook icon instagram icon twitter icon

Selim Koray yazdı; Fenerbahçe için 'Yeni normal'

Türk spor camiasının önemli isimlerinden Selim Koray, yazı ve değerlendirmeleri ile Sporx'te.

Selim Koray yazdı

Fenerbahçe özelinde hatalarla ve tecrübesizliklerle dolu 2 sezon geride kaldı. Özellikle 2019-2020 sezonunda karşılaşılan saha içi ve saha dışı adaletsizlikler tabii ki var, ancak Başkan Ali Koç'un da söylediği gibi 9 kişi kalan Konyaspor'a 1-0 yenilmenin de izahı yok. Bu çerçevede odaklanılması gereken temel konu, Fenerbahçe'nin kadro kalitesi ve kadro derinliği olmalı. Tablo bize yardımcı olacaktır.Forvet arkasında Mert Hakan Yandaş'ın Kruse'nin yerini alabileceğini varsayarsak, görüldüğü üzere Fenerbahçe'nin sağ bek, sol bek, stoper ve sağ kanat özelinde hem nitelik hem de nicelik olarak ciddi takviyelere ihtiyacı var. Türkiye Ligi, dinamikleri belli olan bir ligken Fenerbahçe Yönetimi son 2 sezonda enteresan transfer süreçleri yönetti. Damien Comolli'nin yarattığı tahribat ve hayal kırıklığının yanında yönetimsel zafiyetler de süreçleri daha sancılı hale getirdi. Yanlış transferler, geleceğe yatırım yapmak isterken mevcut günün unutulması, tecrübe eksikliği gibi konular

Fenerbahçe'nin tabiri caizse son 2 sezonda şarampole yuvarlanmasına sebep oldu. Ancak artık Fenerbahçe'nin önünde yeni bir gelecek var, olmalı.

Bu gelecekte de Emre Belözoğlu gibi bir futbol aklı, takımın inşasında önemli rol alıyor. Emre hem Süper Lig'in dinamiklerine, hem de Fenerbahçe'nin nasıl oynaması gerektiğine hakim olan isimlerin en başında geliyor.

Fenerbahçe kadrosu mevcut haliyle şampiyonluk adayı olmaktan çok uzak. Fenerbahçe'nin son 2 sezonda saha içinde yaptığı hataları minimize edecek oyuncular bulunmalı. Max Kruse gibi karakter yönünden Fenerbahçe kalibresinde olmayan oyunculara gidilmemeli. Bununla beraber Fenerbahçe'nin önümüzdeki sezonki oyun planına en uygun oyuncular bulunmalı ve mevcut kadroda değerlendirilebilecek futbolcularla birlikte yeni transferlerin şampiyonluğa endeksli bir takıma dönüşmesi sağlanmalı. Bekler, kanatlar, stoper gibi bölgelerde gerekli eklemeler yapılmalı. Ayrıca forvet bölgesinde de Vedat ile rekabete girebilecek oyuncularla masaya oturulmalı. Orta sahadaki şişkinlik elden geldiğince azaltılmalı ve daha nitelikli ve işlevsel oyuncularla anlaşılmalı. Tabii ki bu aşamada saha içi uyum kadar, saha dışı uyum da Fenerbahçe için elzem. Bu da gözden kaçmamalı.

Hepimiz biliyoruz ki Fenerbahçe ciddi bir maddi bunalımda. Yıllardır yaşanan başarısız sezonlar, maddi bunalımı manevi boyuta da taşıdı ancak pandemi dönemi krize girerek "gelecek seneye havlu atan Avrupa kulüpleri" kuşkusuz Fenerbahçe için fırsat kapıları açacaktır. Emre Belözoğlu ve belli olan ancak bizim adını henüz bilmediğimiz Fenerbahçe Teknik Direktörü önderliğinde Fenerbahçe için en uygun ve verimli kadro inşa edilecektir.

Geçmiş geçmişte kaldı. Önemli olan geçmişte yapılan hataları gelecekte yapmamak. Böylece fedakarlıklar, başarıyla ödüllendirilebilir. Fenerbahçe her zaman olmazı oldurmuştur, yine bunu yapabilir. Yeter ki saha içinde ve saha dışında gerekenler yapılsın, camia bütünlüğü sağlansın.

Yazarın Diğer Haberleri

"Fenerbahçe çok can yakacak"

Türk spor camiasının önemli isimlerinden Selim Koray, Fenerbahçe'nin Göztepe deplasmanındaki galibiyetini değerlendirdi.

TT Arena'da Stoperlerin Gecesi

Sinan Gümüş, Fenerbahçe Bronz

Türk spor camiasının önemli isimlerinden Selim Koray, Fenerbahçe'nin Hatayspor ile 0-0 berabere kaldığı maçın ardından değerlendirmeler yaptı.

Boş tribünler, Caner - Gökhan biraderler, Altay ve Rize'de bir İsviçreli

Türk spor camiasının önemli isimlerinden Selim Koray, Fenerbahçe'nin Çaykur Rizespor'u 2-1 yendiği maçın ardından değerlendirmeler yaptı

Fenerbahçe'nin "Yeni Terminatörü" ve yapay zeka

Türk spor camiasının önemli isimlerinden Selim Koray, Fenerbahçe'de golcü transferi konusunu ele aldı

Erol Bulut'u zorlayacak pozisyonlar - Bölüm 1

Türk spor camiasının önemli isimlerinden Selim Koray, Fenerbahçe analizi yaptı.

Ali Koç'un gözü kararmadı, açıldı!

Türk spor camiasının önemli isimlerinden Selim Koray, yazı ve değerlendirmeleri ile Sporx'te.

Erol Bulut'un zor seçimlerinden biri; Ozan Tufan

Türk spor camiasının önemli isimlerinden Selim Koray, yazı ve değerlendirmeleri ile Sporx'te.

Riva-Fenerbahçe Gerilim Hattı ve İkinci Fenerbahçe İsyanı (2019-2020)

İsyan konusunda uzun yıllardır antrenmanlı olan Fenerbahçe taraftarı, TFF'yi yayıncı kuruluş üzerinden topa tutmayı hedefleyerek, TFF'ye ateş püskürmeye devam ediyor.

Emre Belözoğlu!

Emre, Fenerbahçe camiasının başarıya olan acil ihtiyacını biliyor ve 'aynı aidiyet duygusunu' hissedebilecek oyuncuları bulmak ve tüm oyunculara aşılamak için elinden gelenin en iyisini yapacaktır.

Selim Koray yazdı; Fenerbahçe için 'Yeni normal'

Türk spor camiasının önemli isimlerinden Selim Koray, yazı ve değerlendirmeleri ile Sporx'te.

Selim Koray yazdı; Ali Koç'un doğru ve yanlışları

Türk spor camiasının önemli isimlerinden Selim Koray, yazı ve değerlendirmeleri ile artık Sporx'te.

TÜMÜ