Getir sipariş nasıl verilir? Getir eve sipariş vermek nasıl?

Alışveriş sitesi Getir sokağa çıkma yasağı sebebiyle çalışacak mı? Nasıl çalışacak ve sokağa çıkma yasağı sebebiyle sipariş nasıl verilire dair hizmet verileceğine ilişkin sorulara cevap aramaya devam ediyoruz. Sokağa çıkma yasağı koronavirüs sebebiyle Getir dikkat çeken alışveriş sitelerinden insanlar sipariş edecekleri gıda maddeleri de dahil olmak üzere istiyorlardı sipariş nasıl verilir biçiminde. Bir başka soru ise sipariş nasıl verilir sokağa çıkma yasağı olunca hangi işletmeler açık olacağına ilişkin bazı sorular. Evde yiyecek kalmayınca, evde su kalmayınca Getir'den sipariş verebilme şansınız oluyordu. Açık olup olmayacağına ilişkin sorular bu şekilde...

21 Kasım 2020 10:21
Getir sipariş nasıl verilir? Getir eve sipariş vermek nasıl?
Alışveriş Getir uygulaması sokağa çıkma yasağı sırasında çalışıp çalışmayacağına yönelik bilgileri vermeye çalışan insanlar bulunuyor. Sokağa çıkma yasağı olan 2 günde Getir çalışırsa sipariş verebilecekleri, evlerinde biten ürünlerin yerine yenilerini isteme şansları olacaktı. Kimlerin sokağa çıkıp çıkamayacağına ilişkin olacak şekilde benzer uygulamalara da sipariş nasıl verilir konusunda beklenen araştırmalar yapılıyor. Aradıklarında bu konuyla ilgili çalışma olup olmadığı belirtildi ve açıklandı.
Sokağa çıkma yasağı uygulanırken açık olacak hangi işletmeler var:

 

GETİR NEDİR, SİPARİŞ NASIL VERİLİR?

Alışveriş dönüşü her adımda o torbalar daha da ağırlaşır biliyoruz. Bu yüzden ihtiyaçlarını biz getiriyoruz. Dilediğin ürünü seç, dakikalar içinde mutluluğu kapına getirelim!

Sen neredeysen mutluluk orada
İster ev, ister iş, ister park... Neye, ne zaman, nerede ihtiyacın olacağı belli olmaz. Sen neredeysen, Getir mutluluğu oraya getirir.

Güvenli mobil ödemeyle mutluluğuna mutluluk kat
Kredi kartı ya da banka kartını sadece bir kez tanımlayarak güvenle ödeme yapabilirsin. Bu sayede şifre, para üstü gibi detaylara takılmazsın. E mutlu olursun. :)
1. Alışveriş merkezi, market, berber, kuaför ve güzellik merkezleri sadece saat 10:00 ila 20:00 arasında vatandaşlarımıza hizmet sunabileceklerdir.

2. Restoran, lokanta, pastane, kafe, kafeterya gibi yemeiiçme yerleri 10:00 ila 20:00 saatleri arasında sadece paket servis veya geli al hizmeti verecek şekilde açık olabilecektir. Restoran, lokanta veya online yemek sipariş firmalarınca saat 20:00 den sonra sadece telefonla ya da online sipariş üzerine paket servis hizmeti verilebilecektir.

İl/İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurullarınca tek tek belirlenmek ve yerleşim sahasında bulunmamak kaydıyla şehirlerarası karayolları kenarında bulunan ve şehirlerarası toplu ulaşım veya lojistik amaçlı araçlara hizmet veren dinleme tesislerinde yer alan yemeiiçme yerleri kısıtlamalardan istisna tutulacaktır.

3. 31.12.2020 tarihine kadar sinema salonlarının; yeni bir karar alınıncaya kadar ise kahvehane, kıraathane, kır bahçesi, internet kafe/salonu, elektronik oyun salonları, bilardo salonları, lokaller ve çay bahçeleri ile halı sahaların faaliyetleri durdurulacaktır. Daha önce faaliyetleri durdurulan nargile salonları ile ilgili uygulamanın aynen devamı sağlanacaktır.

4. Tüm illerimizde; 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız gün içerisinde 10:00 ila 13:00 saatleri, 20 yaş altı vatandaşlarımız (01.01.2001 tarihi ve sonrasında doğanlar) ise gün içerisinde 13:00 ila 16:00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek olup (işyerleri ile illiyetlerini gösteren çalışma/SGK kaydı vb. belgeyi ibraz eden çalışanlar hariç), bu saatler dışında ise belirtilen yaş gruplarındaki vatandaşlarımızın sokağa çıkmaları kısıtlanacaktır.

5. Yeni bir karar alınıncaya kadar hafta sonları 10:00 i20:00 saatleri dışında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır. Üretim, imalat ve tedarik zincirleri bu kısıtlamadan muaftır. Bu doğrultuda ilk uygulama olarak 21 Kasım Cumartesi günü saat 20:00 den 22 Kasım Pazar günü saat 10:00 a kadar ve 22 Kasım Pazar günü saat 20:00 den 23 Kasım Pazartesi 05:00 saatine kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır.

Bundan sonraki hafta sonlarında da uygulama yeni bir karar alınıncaya kadar yukarıda
belirtildiği şekilde devam edecektir.Daha fazla göster
yukarı ok