Galatasaray'da 5 yerli hamlesi

Transfer çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Galatasaray, yabancı kuralının değişmesiyle türk yıldızlara yöneldi. Emre Kılınç ve Oğulcan Çağlayan ile ön protokol imzalayan sarı-kırmızılılar, Arda Turan, Semih Kaya ve Caner Erkin'i de transfer ederek kadroyu zenginleştirecek..

Haber; Sabah
Galatasaray'da 5 yerli hamlesi
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
12 Temmuz 2020 13:23
Kulüpler TFF'nin açıkladığı yeni yabancı kuralına göre; gelecek sezon ilk 11'de 3 Türk futbolcuyu oynatmak zorunda olacak. Son yıllarda kadrosunu büyük çoğunlukla yabancı isimlerden kuran Galatasaray, bu nedenle Türk futbolculara yöneldi. Sarı-kırmızılılar; Sivas ile kontratı 3 maç sonra bitecek Emre Kılınç ve Rize'den ayrılan Oğulcan Çağlayan ile ön protokol imzalamıştı. Cimbom, dönmek için can atan ve sıkı şekilde çalışan Arda ile de imzalayacak.

CANER'E 2+1 YIL

Cimbom'un eski oyuncusu Semih Kaya'nın Sparta Prag ile sözleşmesi sona erdi. Bonservisini alan 29 yaşındaki stoperin de Florya'ya dönmesi bekleniyor. Beşiktaş ile son maçlarına çıkan Caner Erkin de tam 11 yıl sonra Galatasaray'a gelmeye hazırlanıyor. 2009'da 1 sezonluğuna kiralık olarak forma giyen 31 yaşındaki sol bekin 2+1 yıllık sözleşme imzalaması bekleniyor. Cimbom böylece 5 yerliyle kadrosunu güçlendirecek.

ÖZÜNE DÖNÜYOR

Kadroya katılması beklenen 5 futbolcunun geçmişte bir şekilde Galatasaray ile yolu örtüştü. Arda ve Semih'i altyapıdan çıkaran Cimbom, Caner'i de 2009'da 1 yıllığına kiralamıştı. Oğulcan Çağlayan 2013'de altyapıya gelse de yetiştirme bedeli ödenmediği için Bursa'ya dönmüştü. 2014'te ise Emre Kılınç, Bolu'dayken gelecekti fakat kulübü vazgeçmişti.

 Tümü
TÜMÜ