Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Mustafa Muhammed'den itiraflar
16
MUSTAFA MUHAMMED'DEN İTİRAFLAR

Galatasaray'ın Mısırlı golcüsü Mustafa Muhammed gündeme oturan açıklamaların altına imza attı. İşte Mustafa Muhammed'in sözleri:

15
"100 MİLYON DOLAR DA VERSELER GİTMEM"

"Saint-Etienne'e gidememe nedenim, Zamalekli idarecilerin çok büyük komisyon istemeleriydi. Bu komisyon ödenmeyince teklifi kabul etmediler. Zamalek'teki geçici yönetimden tanıdıklarıma telefon mesajı gönderdim. Komisyon olayını öğreninde, 'Saint-Etienne size 100 milyon dolar bile ödese imza atmam' yazdım. Bu mesaj bir şekilde televizyonda yayınlandı. Ben medyada yer almak istemedim. Ancak, yönetim de anlaşamadı ve Saint-Etienne'in teklifini kabul etmediler. Saint-Etienne'in başkanı olanlar yüzünden özür diledi. Ancak, Zamalek yönetimi kapıları kapattı. 5 milyon euro istediler ve bunu da nakit olarak talep ettiler."

14
"G.SARAY'IN TEKLİFİNDEN HABERDAR DEĞİLDİM"

"Saint-Etienne'in teklifindeki tüm detaylardan haberdardım. Ancak, Galatasaray'ın teklifini bilmiyordum. Konu menajerler ve yönetimler arasındaydı. Teklifin farkında bile değildim."

13
"İSYAN ETMEDİM! BU DA KANITI"

"Zamalek'teyken transfer sürecinde kulüp yönetimine veya arkadaşlarıma isyan etmedim. Bunlar yanlış haberlerdi Annemin sırtında yaşadığı rahatsızlıktan ve sonrasında geçirdiği ameliyattan ötürü antrenmanlara çıkamıyordum. Kulüpteki tüm personeller beni savundu. Bu da isyan etmediğimin en büyük kanıtlarından biri."

12
"FENERBAHÇE'Yİ KABUL ETMİŞTİM"

"Ordudayken Fenerbahçe, sezon ortasında teklif yaptı. O dönem cevabı hem ordunun hem de Zamalek'in vermesi gerekiyordu. Transferin kapanmasına 10 gün vardı. Bir an önce kararın verilmesi gerekiyordu. Yoksa sezon sonuna kalacaktı. Zamalek'e geri döndüm. Şampiyonlar Ligi yarı finalinde Fas takımı Raja'ya karşı oynayacaktık. 22 yaşımdaydım. Ayrılmak istiyordum. Çünkü böyle bir fırsat bir daha gelmeyebilirdi. Fenerbahçe'nin teklifini hemen kabul ettim. Ancak Zamalek, bana 'Şampiyonlar Ligi'ni kazanmak istiyoruz. Bu nedenle seni göndermek istemiyoruz' dedi. Saygı duydum. Çünkü, benim de çocukluğumdan beri hayallerimden biri bu kupaydı. Ancak, şampiyonluğu kaybettik. Yönetim dağıldı"

11
"G.SARAY'IN TEKLİFİ EN YÜKSEĞİYDİ"

"Zamalek, Tokyo Olimpiyatları'na kadar kalmamı ya da önümüzdeki haziran ayına kadar beklememi istedi. Ancak, o zamanda Zamalek için sezonun ortası olacaktı. Mısır Ligi'nde olduğım için bundan daha fazla da parlayamayacaktım. Önceki yönetim dağıldığında ve Galatasaray'dan bir teklif aldığımda, yeni yönetime profesyonel olmalarını söyledim. Galatasaray'ın teklifinin gelebilecek en yüksek teklif olduğunu söyledim. Mısır'da oynadığım için bana bundan daha fazla veren bir kulüp olmayacaktı."

10
"LEWANDOWSKI NEDENİYLE BÖYLE SEVİNİYORUM"

"Gol sevincimin iki nedeni var. Birincisi Lewandowski de böyle seviniyor. Lewandowski'yi çok seviyorum. İkinci neden ise Zamalek'in logosunu canlandırması. Bu nedenle gollerime hep bu şekilde seviniyorum."

9
"UMRE'YE GİDECEKTİM, OLMADI"

"Arkadaşım ile telefonda konuşuyordum. Ona bir mesaj yazıyordum. Meşguldüm. Ancak, birisi pasaportumu, araba anahtarlarımı ve tüm eşyalarımı tuttuğum çantayı çalıp kaçtı. Tam da Umre için Suudi Arabistan'a gidecektim. Vizemi almıştım ama pasaportum çalınınca gidemedim."

8
"BANA 'İSTANBUL'UN KRALISIN' DEDİLER"

"Fenerbahçe'ye derbide gol attım ve bana 'İstanbul'un kralısın' dediler. Çünkü, Galatasaray uzun süredir Fenerbahçe'nin stadında kazanmak zorluk çekiyormuş. Galatasaray'da bunu yapabilmem çok önemliydi. "

7
"G.SARAY TARAFTARI TUTKULU"

"Galatasaray'a imza atmak için İstanbul'a gittiğimde bana 'Korona olmasaydı havalimanında yürüyecek yer bulamazdın. Çünkü, tüm havalimanı Galatasaraylı taraftarlar ile dolu olurdu' dediler. Galatasaray taraftarı gerçekten çok tutkulu."

6
"FALCAO VAR DİYE GİTMEK İSTEMİYORDUM"

"İlk başta Galatasaray'a gitmek istemiyordum. Çünkü, Galatasaray'da Radamel Falcao vardı. Forma şansı bulamam dedim. En sonunda kabul ettim. 'Tanrıyla rekabet edeceğim' dedim. Şu anda Radamel Falcao ile çok iyi anlaşıyoruz. Çok iyi uyum sağladım."

5
"6 MAÇTA 6 GOL BEKLEMİYORDUM"

"Galatasaray'daki ilk maçından önce Belhanda ile konuştum. Ona gittim 'Oyuna girersem ve penaltı kazanırsak ben atabilir miyim?' dedim. Kabul etti. Daha sonra ilk maçımda gerçekten penaltı kazandık ve golümü attım. Doğrusunu söylemek gerekirse Galatasaray'daki ilk 6 maçında 6 gol atmayı beklemiyordum."

4
"SÜREKLİ GOL ATMAK İSTERİM"

"Koronavirüsten sonra Zamalek'te gol atamadığım 6 maç oldu. Sonra Al-Ahly maçında sahaya çıktım ve gol attım. Ben sürekli gol atmak için sahaya çıkan oyunculardan biriyim. O dönem bir evlilik programına misafir olmuştum. Bu nedenle eleştirildim ama bu eleştiriler doğru değil."

3
"BENİ STOPER OYNATMAYA ÇALIŞTILAR"

"Kariyerimin başında Medhat Abdel Hadi stoperde oynamam gerektiğini söyledi. Altyapıda benim kadar güçlü vücudu olan yoktu. Ancak ben forvet oynamak konusunda ısrarcı oldum. Bana o zaman 'Takımdaki 5. forvetsin' dedi. Benim için problem yoktu."

2
"FİZİĞİM KONUSUNDA OBSESİFİM"

"Evime spor salonu kurdurdum. Çünkü, fizik konusunda obsesifim. Yemek yemeyi de çok seviyorum. Soğanlı, beşamel soslu ve sebzeli bir et yemeği var. En sevdiğim yemek o."

1
"EŞİMLE FACEBOOK'TAN TANIŞTIK"

"Eşimle facebook üzerinden tanıştık. Bana bir arkadaşlık isteği gönderdi ve ondan sonra tanıdım. Birbirimizle sohbet ettik. Beni Zamalek konusunda da teşvik eden eşimdi. Ancak, annesi çok büyük bir Al-Ahly taraftarıydı. 2018'de evlenmeye karar verdik. Evlenmeden önce ona yakın bir eve taşınmak istedim. Ancak, Zamalek yönetimi askere gitmem konusunda ısrarcı oldular."