Haber Tarihi: 13 Nisan 2024 11:13 - Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2024 11:13

Eczaneler açık mı? 13 Nisan bugün eczaneler açık mı?

Eczaneler açık mı? 13 Nisan bugün eczanelerin açık olup olmayacağı merak edilen konulardan birisi. Bilindiği gibi Ramazan Bayramı dini bayramlar kapsamında tatil olarak kabul ediliyor. Ramazan Bayramı'nda ise kamu kurumları resmi tatil ilan ediliyor. Halk sağlığı için önemli kuruluşların başında gelen eczanelerin bayramda açık mı kapalı mı olduğu sorgulanıyor. Peki, Bayramda eczaneler açık mı, kaça kadar açık? İşte Ramazan Bayramı eczane çalışma saatleri…

Eczaneler açık mı? 13 Nisan bugün eczaneler açık mı?
Abone Ol
Ramazan Bayramı'nın üçüncü gününde hastaneler ve sağlık ocaklarının kapalı olması vatandaşların eczanelerin durumunu araştırmasına sebep oldu. Bu yıl 9 gün süren bayram tatili boyunca birçok özel işletme ve kamu kurumları kapalı olurken, mesai 15 Nisan Pazartesi günü yeniden başlayacak. Peki, bayramda eczaneler açık mı, ne zaman açılacak? 13 Nisan bayramın 4. günü eczaneler çalışıyor mu?

Eczaneler açık mı? 13 Nisan bugün eczaneler açık mı?

Ramazan Bayramı tatili boyunca eczaneler nöbetçi usulü çalışmaya devam edecek. Bu kapsamda, 10-11-12 Nisan tarihlerinde nöbetçi eczaneler hizmet verecek. Sağlık Bakanlığı'nın uygulaması sayesinde, nöbetçi eczaneleri e-Devlet üzerinden sorgulamak mümkün olacak.

Nöbetçi Eczane Sorgulama

Sağlık Bakanlığı'nın hayata geçirdiği uygulama ile vatandaşlar, yaşadıkları il ve ilçelerdeki nöbetçi eczaneleri sorgulayabilecekler. "TİTCK - Nöbetçi Eczane Sorgulama" ekranından Türkiye'nin 81 ilinde ve ilçelerindeki nöbetçi eczaneleri görebilir ve sorgulayabilirsiniz. Bu işlem için e-Devlet üzerinden giriş yapmanıza gerek bulunmamaktadır.

Eczanelerin Normal Çalışma Saatleri

Resmi ve dini bayram günleri haricinde, eczaneler sabah saat 09:00 ile akşam saat 19:00 arasında hizmet vermektedir. Hafta içi Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri eczaneler açık olurken, Cumartesi günleri de hizmet vermeye devam eder. Ancak, Pazar günleri eczaneler genellikle kapalıdır.

Ramazan Bayramı tatilinin sona ereceği 15 Nisan Pazartesi günü öncesinde, 13 Nisan Cumartesi günü eczaneler normal çalışma saatleri içinde hizmet vermeye devam edecektir. Bu süreçte, ilaç ihtiyacı olan vatandaşlar nöbetçi eczaneleri kullanarak ilaç temin edebilirler.
Haber ile daha fazlasına ulaşın:
Gündem
Daha fazla göster
 Reklam 

SON HABERLER

yukarı ok