Haber Tarihi: 29 Mart 2023 14:44 - Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2023 14:44

Asgari ücrete ara zam yapılacak mı? 2023 Cumhurbaşkanı, asgari ücret açıklaması son dakika

Asgari ücrete ara zam yapılacak mı? 2023 Cumhurbaşkanı, asgari ücret açıklaması... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, asgari ücrete temmuz ayında zam yapılacağını açıkladı

Asgari ücrete ara zam yapılacak mı? 2023 Cumhurbaşkanı, asgari ücret açıklaması son dakika
Abone Ol
AK Parti grup toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, asgari ücrete Temmuz'da ara zam yapılacağını açıkladı.
Erdoğan, TBMM'den ayrılırken gazetecilerin, "Asgari ücrete ara zam söz konusu olacak mı?" sorusuna "Bütün bu zamların hepsini zaten açıkladık, hayırlı olsun." karşılığını verdi.

"Asgari ücretliler yıl sonunu mu bekleyecek?" sorusu üzerine Erdoğan, "Temmuzda var." dedi.

BAKAN BİLGİN 'GÜNDEMDE DEĞİL' DEMİŞTİ

Bugün öğle saatlerinde açıklama yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin ise "Enflasyonda düşme eğilimi devam ederse asgari ücrette yeniden değerlendirmeye gerek duyulmaz, şu an gündemde değil" demişti.

ASGARİ ÜCRETE ZAM TEMMUZ'DA MI OLACAK? 2023
En düşük emekli maaşının 5 bin 500 TL'den 7 bin 500 TL'ye yükseltilmesinin ardından gözler asgari ücret ara zammı konusuna çevrilmişti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, AKP Grup Toplantısı öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Bilgin, asgari ücrete ara zamla ilgili, "Şu an öyle bir gündemimiz yok. Temmuz ayında değerlendirilir" dedi.


Bilgin, "Enflasyonda düşme eğilimi devam ederse asgari ücrette yeniden değerlendirmeye gerek duyulmaz" diye konuştu.

"Asgari ücret bildiğiniz gibi 8 bin 500 lira açıklandığını" hatırlatan Bilgin, enflasyonun düştüğünü iddia ederek şunları söyledi:

"Temmuz ayında bu eğilim devam ederse, enflayon düşüş eğilimi devam ederse yeniden düzenleme yapmaya ihtiyaç duyulmaz ama temmuzda yeniden değerlendiririz ama günümüzde öyle bir şey yok."

Emekliye zam düzenlemesi
Bilgin emekliye zam düzenlemesiyle ilgili olarakta, "Türkiye tarihinde ilk defa en düşük emekli maaşını 7500 TL'ye çıkarıyoruz. Bu tarihimizde ilk defa yapılan ciddi bir düzenleme. Bundan 10 milyon emeklimiz istifade edecek, yeni bir şey yok" dedi.

"7500 TL üzerinde maaş alanlara artış olacak mı?" sorusuna ise Bakan Bilgin, "Şu anda gündemimizde böyle bir şey yok, bu bitmez biliyorsunuz. Bunun sonu yok" yanıtını verdi.

Haber ile daha fazlasına ulaşın:
Asgari ücrete zam
Gündem
Daha fazla göster
 Reklam 

SON HABERLER

yukarı ok