Selim Koray

facebook icon instagram icon twitter icon

Ali Koç'un gözü kararmadı, açıldı!

Türk spor camiasının önemli isimlerinden Selim Koray, yazı ve değerlendirmeleri ile Sporx'te.

Selim Koray yazdı;

Fenerbahçe'ye Sosa (35), Gökhan Gönül (35), Gustavo (33), Caner (31), Novak (30) gibi oyuncular transfer edildi ve ilk bakışta Ali Koç'un gözünün karardığını ve 2 yıl önceki 'gençleştirme' söylemlerinden uzaklaştığını düşünebiliriz ama gerçekler pek öyle değil. Ali Başkan'ın gözü kararmadı, bence gözü açıldı.

Süper Lig'de şampiyonluğa oynayabilmek için dengeli bir kadro kurmak gerekir. Peki herkesin bahsettiği ama çoğunun net olarak anlatamadığı denge nedir?

Türkiye Süper Ligi'nde Fenerbahçe için günümüz şartlarında denge, kulübü bir taraftan içinde bulunduğu borç batağından çıkartmaya çalışırken öbür taraftan şampiyonluğa oynayabilecek kadroyu da kurabilmek, yani kulübü küçültmeden ve iddiasını kaybettirmeden borçları azaltabilmektir. Tabi bunları söylemesi kolay da yapması çok zor.

Sn. Ali Koç da ilk 2 yıl çok zorlandı ama bugün baktığımızda artık Fenerbahçe'nin neredeyse ilk 11'i daha kamp süreci başlamadan belli ve halen kadromuzda her ne kadar Berke ve Barış şu an kiralık olarak başka takımda olsalar da Berke, Barış, Altay, Jailson, Ferdi, Zajc, Ömer Faruk vb. her an Fenerbahçe'ye büyük gelir sağlama potansiyeli olan oyuncular da mevcut. Dolayısıyla Fenerbahçe'nin strateji değiştirip tamamen yaşlı oyunculara yöneldiğini söylemek yanlış olur.

Sadece Fenerbahçe değil, özel sektörde marka olmuş tüm şirketler böyle yönetilirler. Dengeyi sağlamak şarttır.

Büyük maaşları tecrübeli insanlara vererek amiral gemiyi güçlü tutarlar ama diğer taraftan da geleceği planlamak adına yetenekli gençleri de bünyeye katarlar. Futbolda da mühim olan işte bu dengeleri koruyarak ve mali yapıyı kademeli olarak düzelterek her yıl şampiyonluğa oynayabilmektir. Sn. Ali Koç, teknik ve idari kadrolarının yanında yöneticileriyle de birlikte bu defa dengeyi tutturacak gibi gözüküyor.

Yazarın Diğer Haberleri

"Fenerbahçe çok can yakacak"

Türk spor camiasının önemli isimlerinden Selim Koray, Fenerbahçe'nin Göztepe deplasmanındaki galibiyetini değerlendirdi.

TT Arena'da Stoperlerin Gecesi

Sinan Gümüş, Fenerbahçe Bronz

Türk spor camiasının önemli isimlerinden Selim Koray, Fenerbahçe'nin Hatayspor ile 0-0 berabere kaldığı maçın ardından değerlendirmeler yaptı.

Boş tribünler, Caner - Gökhan biraderler, Altay ve Rize'de bir İsviçreli

Türk spor camiasının önemli isimlerinden Selim Koray, Fenerbahçe'nin Çaykur Rizespor'u 2-1 yendiği maçın ardından değerlendirmeler yaptı

Fenerbahçe'nin "Yeni Terminatörü" ve yapay zeka

Türk spor camiasının önemli isimlerinden Selim Koray, Fenerbahçe'de golcü transferi konusunu ele aldı

Erol Bulut'u zorlayacak pozisyonlar - Bölüm 1

Türk spor camiasının önemli isimlerinden Selim Koray, Fenerbahçe analizi yaptı.

Ali Koç'un gözü kararmadı, açıldı!

Türk spor camiasının önemli isimlerinden Selim Koray, yazı ve değerlendirmeleri ile Sporx'te.

Erol Bulut'un zor seçimlerinden biri; Ozan Tufan

Türk spor camiasının önemli isimlerinden Selim Koray, yazı ve değerlendirmeleri ile Sporx'te.

Riva-Fenerbahçe Gerilim Hattı ve İkinci Fenerbahçe İsyanı (2019-2020)

İsyan konusunda uzun yıllardır antrenmanlı olan Fenerbahçe taraftarı, TFF'yi yayıncı kuruluş üzerinden topa tutmayı hedefleyerek, TFF'ye ateş püskürmeye devam ediyor.

Emre Belözoğlu!

Emre, Fenerbahçe camiasının başarıya olan acil ihtiyacını biliyor ve 'aynı aidiyet duygusunu' hissedebilecek oyuncuları bulmak ve tüm oyunculara aşılamak için elinden gelenin en iyisini yapacaktır.

Selim Koray yazdı; Fenerbahçe için 'Yeni normal'

Türk spor camiasının önemli isimlerinden Selim Koray, yazı ve değerlendirmeleri ile Sporx'te.

Selim Koray yazdı; Ali Koç'un doğru ve yanlışları

Türk spor camiasının önemli isimlerinden Selim Koray, yazı ve değerlendirmeleri ile artık Sporx'te.

TÜMÜ