O Ses Türkiye şampiyonu kim oldu? İşte O Ses Türkiye birincisi

O Ses Türkiye Finali'nde şampiyon kim oldu sorusu Pazar akşamı yanıt buldu. TV 8'in sevilen ve oldukça büyük bir seyirci kitlesi oluşturan programı O Ses Türkiye Finali'nde birinci açıklandı.

20 Mart 2017 08:57
O Ses Türkiye şampiyonu kim oldu? İşte O Ses Türkiye birincisi
O Ses Türkiye'de merakla beklenen sezon finali yayınlandı. Acun Ilıcalı'nın kanalı TV 8'de izlenme rekorları kıran programlardan biri olan O Ses Türkiye'de Hadise, Sibel Can, Murat Boz, Gökhan ile Hakan'ın takımlarından isimler birincilik için yarıştı. O Ses Türkiye'de Dodan Özer, Cihangir Moralı, Resul Aydemir, Keremhan Özdemir, Taylan Bayri, Burhan Çatılı'nın kıyasıya rekabeti sonrasında şampiyon belirlendi. 

O Ses Türkiye Finali 19 Mart pazar akşamı ekranlara gelirken, sonunda kazanan belli oldu ve sezon finali yapıldı. Yarışmacıların performansıyla izleyenler harika dakikalar yaşarken, O Ses Türkiye birincisi açıklandı.

O SES TÜRKİYE'DE TARİHİ İLK | Müzik yarışma programı O Ses Türkiye'de dün akşam sezon finali gerçekleşti. Muhteşem performansların sergilendiği O Ses Türkiye yarışmasında şampiyon belli oldu. Sonuçla birlikte 2011'den bu yana yayınlanan yarışmada bir ilk gerçekleşti.
O SES TÜRKİYE'DE KİM ŞAMPİYON OLDU? | 6 yarışmacının adını finale yazdırdığı yarışmada kademeli olarak elemeler yaşandı. Sona kalan iki isim ise Hadise'nin takımından Dodan Özer ile Gökhan ve Hakan'ın takımından Resul Aydemir oldu. Yapılan son halk oylaması sonucu Dodan Özer birinciliği göğüsledi. Bu sonucun ardından Hadise O Ses Türkiye'de ilk kez kazanan jüri oldu. Yarışmayı kazanan Dodan hem araba hem de single çıkarmaya hak kazandı.

ŞAMPİYON NELER SÖYLEDİ? | O Ses Türkiye birincisi Dodan Özer çok mutlu olduğunu, temkinli davrandığını ama içine doğduğunu belirtti. Özer tüm Türkiye'ye ve katkıda bulunan herkese teşekkür etti. İlk kez şampiyonluk elde eden jüri üyesi Hadise ise gözyaşlarına engel olamadı.

O SES TÜRKİYE FİNALDE NELER YAŞANDI? | O Ses Türkiye'de final heyecanı kıyasıya sürdü. Finale kalan son 6 kişi performanslarını sergiledi. Gerçekleştirilen performansların ardından final yolunda son 4 kişi için halk oylaması gerçekleşti. Yapılan halk oylamasının ardından finalde son 4'e kalan isimler Hadise'nin takımından Dodan Özer ve Taylan Bayri, Gökhan-Hakan kardeşlerin

takımından ise Keremhan Özdemir ve Resul Aydemir oldu. Böylece Sibel Can'ın da son yarışmacısı olan Burhan Çatılı elenmiş oldu. Hadise'nin takımından Cihangir Moralı'da yarışmaya veda eden bir diğer isim oldu.

O Ses Türkiye'de finalinde son 4'e kalan isimlerin ardından son 2'ye kalan isimler de açıklandı. Finale kalan son 4 yarışmacı performanslarını sergiledi ve son 2 için oylama başlatıldı. Yapılan oylama sonucunda son 2'ye kalan yarışmacılar Hadise'nin takımından Dodan Özer ve Gökhan-Hakan kardeşlerin takımından Resul Aydemir oldu.

O SES TÜRKİYE FİNALDE YARIŞAN İSİMLER | O Ses Türkiye'de 6 yarışmacı finale çıkmaya hak kazanmıştı. İşte o isimler...

1. Cihangir Moralı (Hadise'nin takımı)
2. Resul Aydemir (Gökhan ve Hakan'ın takımı)
3. Dodan Özer (Hadise'nin takımı)
4. Keremhan Özdemir (Gökhan ve Hakan'ın takımı)
5. Taylan Bayri (Hadise'nin takımı)
6. Burhan Çatılı (Sibel Can'ın takımı)

DODAN ÖZER KİMDİR? | Dodan Özer, 38 yaşında. Asıl memleketi Muş'un Varto ilçesi olan yarışmacı, İstanbul'da yaşamını sürdürüyor. Ailesinin İzmir'e yerleşmesi sonrasında müzikten kopmadı ve müzik tutkusuna devam etti. Dodan Özer 1997 yılında Murat Öztürk ile Dodan Project adlı grubu kurdu. İlk gün Ali Ekber Çiçek'e ait "Haydar Haydar" isimli parçayı seslendirdi.Kaynak: Sporx.com
Daha fazla göster
yukarı ok